Všemocný (2011)

Film s originálním námětem, dobrou kamerou a místy slušnými efekty, který mi přišel, po zajímavém a poutavém začátku, až do úplného konce poměrně neměnný a bez výraznější zápletky. Konec se opravdu příliš nepovedl. Přestože jsem čekal víc, za shlédnutí tento snímek ale asi stojí.

Zredigováno (2007)

To, že si válka přináší své oběti (mezi kterými jsou jistě i civilisté) snad každý ví. Nevidím tedy důvod, proč na to pořád dokola poukazovat. Narozdíl od Casualties of War mi ještě ke všemu příjde tento snímek poměrně dost zkreslený. Ve Vietnamu bylo znásilňování a zabíjení nevinných civilistů prostě známou a poměrně běžnou věcí, ale řekl bych, že dnes už to američtí vojáci na denním programu nemají. Proč tedy točit film na téma znásilnění a zabití 15 leté dívky, který ještě ke všemu není natočený podle skutečné události? Samozdřejmě nezapříčinilo mé nízké hodnocení jen samotné téma. Film je naprosto nudný, ukecaný a vlastně není jediná věc, která by mě nějakým způsobem oslovila, nebo ve mně vyvolala nějaké emoce..

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Jednoznačně můj nejoblíbenější válečný film vůbec. Není jediná věc kterou, bych tomuto dílu vytknul. Výborná kamera, díky které se člověk opravdu vžije do děje, skvělá, místy až děsivá atmosféra, dokonalý soundtrack a samozdřejmě i výběr herců. Josh Hartnett se do válečných filmů prostě hodí. Doufám, že se bude točit čím dál více filmů, zaměřujících se na aktuální, novodobé konflikty, protože tyto války dnes hýbou se světem..

Na jih od Pico (2007)

V porovnání s Crash, nebo jinými mozaikovými filmy s podobným námětem (které jsem já viděl), sice o něco slabší, ale stejně mě tento typ filmů vždycky dostane..

Bílá stuha (2009)

Ano, opravdu je tento film zasazen do zvláštní atmosféry, jak už tady mnozí zmiňují, a herecké výkony jsou taky v pořádku. To je ale z kladů asi tak vše. Napětí žádné, děj v podstatě taky žádný a tím pádem rozuzlení, které nijak neohromí. Dvě a půl hodiny mluvení, zdlouhavých a nudných dialogů, z kterých polovina tvoří věta "Ich weiß nicht". Hudby se člověk taky nedočká, což má sice navodit určitý dojem, ale mě tam jednoduše chyběla. Opravdu nic pro mě.

Patrola prokletých (1989)

Nehledě na absolutně stupidní český dabing, postrádá tento film jakoukoliv profesionalitu. Obsahem filmu je válení se na zemi a pořád dokola opakující se nezáživné kecy. Budiž útěchou, že se jedná o nízkorozpočtový film, ale stejně si takhle Vietnam rozhodně nepředstavuju.

Riziko (2000)

Sám jsem v callcentru nějakou chvilku dělal, tak je mi toto prostředí docela blízké. Jinak si myslím, že se jedná o napínavý thriller se zajímavým příběhem. Já osobně jsem se ani chvilku nenudil.

Crash (2004)

Několik emočně silných, do sebe zapadajících příběhů, doprovázených výstižně dojemným soundtrackem a perfektními hereckými výkony snad všech herců. Film poukazuje hlavně na nedůvěru, a v některých případech až psychickou šikanu, páchanou k rasově odlišným přistěhovalcům v USA. Po shlédnutí tohoto snímku jsem měl opravdu zvláštní pocit. Myslím, že přesně to byl autorům záměr. Jednoznačně patří mezi nejsilnější filmy, co jsem doposavaď viděl.

Dům z písku a mlhy (2003)

Výborně natočené, strhující drama o jednom velkém administrativním nedorozumění. Jen v pár případech se mi zatím stalo, že jsem byl po shlédnutí filmu nucen, tak dlouho přemýšlet nad tím, co jsem viděl. O hereckých výkonech nelze pochybovat. Jennifer Connelly i Ben Kingsley zvládly své role bez jediné chybičky. Nechybí samozdřejmě ani zajímavý hudební doprovod. Tento snímek se jednoznačně zařazuje do mého seznamu nejoblíbenějších filmů.

Kajínek (2010)

Už samotné téma "Kajínek" je zajímavým námětěm. Nevýhodou je, že má film sklony ke Kajínkově nevině a děj se musí brát lehce s rezervou, protože nikdo z nás neví, jak to doopravdy bylo a Kájínek prostě gauner byl. Jinak se jedná o zajímavý a napínavý thriller se slušnými hereckými výkony a slušnou kamerou. Hudba, narozdíl od např. Sametových vrahů, nic moc, ale jinak mě film mile překvapil.