Doktor Smrt (2010) (TV film)

Nemám, co bych vytkl. Je vidět, že tak skvělý herec, jako je Al Pacino, si osobnost Jacka Kervorkiana důkladně prostudoval a ve filmovém zpracování se proto stává jeho dokonalou kopií (jak po stránce povahové, tak po stránce vzhledové). Další pozitivum - film si nechce hrát na city, ale zaobírá se danou problematikou. Tyto dva aspekty se postarali o to, že je film tam, kde je.

Třída - Život poté (2010) (seriál)

Za tohle pokračování jsem neuvěřitelně rád a myslím si, že celý snímkový komplex by se měl povinně promítat na všech školách...

Life Cycles (2010)

Tenhle snímek o MTB se snad ani nedá s těmi dalšími, které byli dosud natočené, srovnávat. Jedná se o naprosto jiné pojetí kola jako takového, což film posouvá do úplně jiné dimenze a dodává mu tak zvláštní atmosféru. Můžete se těšit na neuvěřitelně krásné záběry akce s nádhernou krajinou v pozadí. To vše umocněné luxusní hudbou a jednoduchým, ale přesto zajímavým příběhem.

Pláž (2000)

Hmm, hodnocení jen nad 60 % - to jsem si říkal, že to nebude nic extra. Jenže to by tady nesměl bejt ještě mladičkej DiCaprio, kterej to zahrál s těma svejma grimasama luxusně. Neskutečně nádherný záběry. Hudba, která je nejenom pěkná, ale zapadne do filmu jako dveře do pantu. A nakonec musim říct, že ten příběh má fakt něco do sebe a není to jen nějakej vymyslenej vyvrhel.

Vor (1997)

Jestliže se někdo narodí do chudších poměrů bez toho, aniž by poznal vlastního otce, pak ten malý prcek jen těžko hledá člověka, který by mu byl vzorem a fyzikou oporou. Když se ale objeví někdo, kdo si žije svým stereotypním, ale přitom vlastně tak trochu dobrodružným a občas i nebezpečným životem, kdy pro své přežití okrádá ty druhé, tak to poznamená, jak v dobrém, tak ve zlém i toho prcka. Jakýpak tedy bude jeho život, až vyroste?

Stařec a moře (1958)

Tak takhle adaptovat knižní předlohu Hemingwaye na plátno, to je pane něco. I když je film vcelku starý, což se technicky projeví na některých záběrech, tak je to krásné filmové zpracování a dá se říct, že úplně totožné s Hamingwayovou novelou. Tracy zahrál starce Santiaga opravdu jak vystřiženého z knížky. Velmi zdařilé...

Sledování (1998)

Na začátku jste plní pochybností, je to místy nezáživné, pomalé, jenže...uteče deset minut a vy najednou chcete vědět, co bude následovat. Ve snímku se prolínají tři různé časové roviny, ve kterých si nebudete vůbec jistí a místy si budete myslet že jste zabloudili, ale čím více se dějová linie posouvá kupředu, tím jasněji vidíte do hloubky. Jako Nolanův debut je toto dílo opravdu mistrovské, a to se u moc režisérů nevidí.

Insomnie (2002)

Ach jo, jak moc mě naštvalo, když jsem zjistil, že je tohle jen remake staršího bratříčka z roku 1997 a ne přímo další Nolanův výbornej nápad. To je to jediný, kvůli čemu jsem se rozhodl dát místo pěti "jen" čtyři hvězdičky. Co na to ale jinak říct? Protože honička v mlze...protože vodní klády...a taky protože Al Pacino!

Odpočítávání (2010)

Možná, že i těch 65% za hodně líbivou prácičku Samuela L. Jacksona a Michaela Sheena a za, v dnešní době, potenciální děj přenesený na obrazovku, ale jinak mě nic nenapadá.

Frajer Luke (1967)

........Kouření v leže na kavalci je přísně zakázáno. Při kouření musíte mít spuštěný vobě nohy přes pelech-Koho načapám při kouření v leže, stráví noc v díře. Máte dva vejtuchy, každou sobotu dáte čistý prostěradlo nahoru, vrchní prostěradlo dolů a spodní prostěradlo do prádelny-Kdo vodevzdá špatný prostěradlo, stráví noc v díře. Žádný sezení na kavalci ve špinavejch kalhotech-Kdo bude sedět na kavalci ve špinavejch kalhotech, stráví noc v díře. Kdo nevrátí prázdnou láhev vod pití, stráví noc v díře. Za hlasitý mluvení skončíte taky v díře. Máte-li dotaz obraťte se na mě. Jsem Kar, zdejší kápo, zodpovídám tu za pořádek-Kdo naruší pořádek, stráví noc v díře.