Hra s nevěrou (2005)

Je celkem zajímavé, jak se mi dost často liší hodnocení filmů s účastí mého oblíbence Clivea Owena s hodnocením celkovým. A to nejen směrem nahoru, že bych ho tlačil, ale i směrem dolu (kupříkladu moje nižší procenta u Sin City či Potomků lidí, které jsem pravda ještě nehodnotil, ale už viděl a unešen jsem nebyl). A toto je právě jeden z těch případů- přes zdejší nižší procentuální oblíbenost, já jdu opět proti proudu. Tohle byl totiž thriller jako víno a ani moc v tom nehraje roli, že mimo Clivea zde hraje další člen mé Top10- Jennifer Aniston. Hlavní je to, že já byl opravdu po celou dobu napjat jako struna a jak už překlad slova thriller napoví, o to přesně by mělo jít. Příběh je perfektně zamotaný, překvapení je zde spousta a i přes některé dle mě až moc neuvěřitelné náhody, já vůbec nelituji, že jsem se díval. 80 % Oblíbená část- Clive při odchodu z hotelu ke konci filmu

Hra snů (1999)

Je pravdou, že děj není nijak inovativní, ale velice se mi zamlouvala struktura, kdy se s postupem zápasu Billymu (Kevinovi) vybavují životní vzpomínky. A to nejen ty příjemné, ale i ty, na něž by asi nejradši zapomněl. V tomto je podle mě hlavní síla snímku a to se povedlo perfektně. Divák naváže s hlavním hrdinou kontakt a osobně si nedokážu představit, že by s ním na konci kdokoliv nesympatizoval. Jako aktivní sportovec mám slabost pro sportovní filmy, ale v tomto mě bavily obě hlavní linie- jak samozřejmě ta sportovní, tak i ta osobní. A skončí některá z nich šťastně? Žádná? Jen jedna z nich? Obě? Podívejte se sami. 80 % Oblíbená část- Hartem chycený homerun v 8. směně

Hunger Games (2012)

Vlastně nevím, o co tvůrcům šlo. Měl to být boj o přežití? Byla to pohádka? Nebo snad nějaký ujetý druhy sci-fi? Vážně netuším. Bylo to všechno a zároveň nic. Po všech stránkách šeď a průměr a divák se ani nemá čeho chytit, aby se mohl rozptýlit. Hlavní hrdinka nemastná neslaná, na obličeji téměř celou dobu utrápený mdlý výraz a co se týče ostatních postav a herců, tak to taky nestojí za nic. Do toho nejeden nesmysl, kdy například někdy děla střílejí, jindy zase ne. 50 % Oblíbená část- zdravice s districtem 11

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Všichni pozor! Jsou tu další Hunger Games, no a dokážete si představit o co všechno byste přišli, kdybyste je neviděli? Já budu tak velkej hulvát, že vám to teď na rovinu vyklopim- o NIC! Nikdo novej se neobjeví, nikdo starej neumře, příběh stojí na místě a téměř nic se nestane. Jasně, je tu nějaký to bombardování, ale počkat- vždyť ani to vlastně nevidíme. A na věčně ubulenou Katniss už začínám mít alergii. Ještě že mě čeká už jen jeden díl, to snad nějak v bolestech přežiju. Omluva za nespisovnost, ale když už jsem se pro tento komentář pasoval do role hulváta, tak se vším všudy. ;-) 40 % Oblíbená část- Hurikánova reakce na polibek od Katniss

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Nešlo se nepodívat na moje hodnocení a komentáře předchozích dílů a jsem rád, že jsem se u trojky nepletl. Naprosto přesně jsem předpověděl, že budu v bolestech sledovat tenhle díl, ačkoliv ty bolesti byly MNOHEM větší, než jsem čekal. AU! 30 % Oblíbená část- je to laciný a jsem si toho plně vědom, ale po několika minutách marného přemýšlení nemůžu dát nic jiného než: závěrečné titulky

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Stejně průměrné a nevýrazné jako jednička a vlastně by se dalo říct, že jde přímo o ukázkovou dvojku, která je jen výstelkou před příchodem trojky. To, že se tu už skoro nikdo s nikým neřeže, nemůžu nezmínit a že je pro mě Lawrence stále stejně šedivá jako v jedničce, napsat také musím. Vážně netuším, co na tom tolik lidí vidí, protože aktuálních 79 % je z mého pohledu naprosto astronomicky ujetých. Jak to mohlo mít 2,5 hodiny mi doteď nejde do hlavy. 50 % Oblíbená část- scéna s předáváním zlatých dárků

Hvězdné hádky (2004) (seriál)

Po shlédnutí kompletní první serie zvyšuju ze třech hvězd na čtyry a to zejména kvůli nerespektování snad žádných tabu. Zde si zkrátka nikdo nebere servítky, což je největší plus. Pokud se někdy dostanu i k dalším seriím, dodám i obšírnější komentář. 80 % Oblíbená část- hláška "That clown, is going down!"

Chappie (2015)

Moc netuším, co si o Chappiem myslet. Jakému divákovi byl vlastně určen? Na dětského je snímek příliš drsný, pro dospělého zase moc dětský. Fakt nevím. Pozitivem je určitě záporná poloha Jackmana, který nakonec dostane nařezáno tak, jak snad ještě nikdy nedostal. Akce také ujde, navíc v podání neuvěřitelných zjevů. Ale přerodu záporáků na klaďasy věřit nejde. Stačí jeden los a najednou je vše zapomenuto? To asi ne. Takže celkově mám dost smíšené pocity. 70 % Oblíbená část- konec Ameriky

Chceš mě, chci tě (2009)

Nevadilo mi tolik to, že celou dobu se vyprávění veze na nějaké vlně, aby byla nakonec totálně zazděna. Když se trochu zamyslím, tak by se to vlastně i dalo považovat za plus. Až tolik mě neiritovala ani postava mojí lásky Heigl ze začátku stopáže, kdy se chovala jak naprosto totální kráva. Co mě štvalo nejvíc totiž byla křišťálově průzračná předvídatelnost. Aspoň že se tedy svého partu zhostil až překvapivě dobře Butler, který to společně s Heigl jakš takš vytáhl do průměru. Ale nebýt Katherinky a konkrétně například jejího nechtěného "výstupu" při večeři, tak se přiznám bez mučení, že bych dal ještě o deset míň. 70 % Oblíbená část- Butler při své vůbec první scéně

I Love You Phillip Morris (2009)

Podle mého žádná sláva a ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenapadá mě nic, co bych vypíchnul. A už proto nemůžu dát víc jak průměr. Asi nejzajímavější byly Carreyho proměny a dočasné úspěchy, které trochu připomínaly Chyť mě, když to dokážeš. Ale proč to má v současnosti 71 procent, vážně nechápu. 40 % Oblíbená část- ...tvá volba...