Zkus mě rozesmát (2011)

Pohodová dvouhodinová zábava s nemalým množstvím opravdu vtipných vtipů. Nejvíc jí sráží hromada nelogičností a to jak v chování postav tak v příběhu samotném. Sandler s jeho místy krkolomným lhaním ztrácel na důvěryhodnosti vzhledem k jeho úspěšné lhací minulosti. Co mi nevadilo, byly totální výmysly (např. bratr a prodej ovcí) za účelem pobavení diváka, v krku mi ležely jen ty vážně míněné. Ale jak jsem psal, film to není špatný a Jennifer je pořád kus! 70 % Oblíbená část- oživování ovce

Rocker (2008)

Objektivně to je asi na hvězdy tři a sedmdesát procent. Jenže recenze je vesměs hodnocení subjektivní. A protože bigbít je moje srdeční záležitost, tak si musim trochu přisadit. Sice zdejší rock je ten klasickej vyměklej filmovej, ale to už se holt nedá nic dělat. Vtípky se povedly vymyslet solidní a nejednou jsem se u nich nejen ušklíbl, ale i nahlas zasmál. Fish je magor, jak se sluší a patří a Wilson zahrál skvěle. A i zbytek herectva se k němu podařil šťastně vybrat. 80 % Oblíbená část- Fish VS dodávka se zbytkem Vesuvius

Rychle a zběsile 5 (2011)

82 %? Až takovej zázrak že to je? No já teda nevim, ale mně to přijde jako normální nadprůměrnej akční film. Slušný honičky, ať už v autech nebo po svých, to se musí ocenit. Hudba nijak oslnivá. A taková hromada klišé? To radči ani nemluvit, protože to bych tu musel vypisovat hodně dlouho. Zkrátka umřeli i přežili právě ti, kteří měli. Johnsonovu otočku o 180° nejsem schopen vstřebat, ať se snažím sebevíc. A uplně nejvíc mě nadzdvihl samotný závěr v kanceláři. To snad ani nemůžou myslet vážně. 50 % Edit 2018: Stahuju o 20 procent a na dvě hvězdy. Oblíbená část- Johnsonova konfrontace s ochrankou ve slumu

Zrození šampióna (2009)

Někteří zdejší kritici a pochybovači se ptají, proč že má toto tak vysoké hodnocení. A já jim tedy odpovím. Protože lidem (a o sportovních fanoušcích v tomto případě ani nemluvě) se stále líbí velké příběhy. Mám rád dramata a mám rád i filmy, co končí špatně. Ale znamená to snad, že na jiné se dívat nebudu? Snímek, který skončí dobře, je vlastně automaticky šmejd? Tak mi to ze zdejších několika komentářů, které jsem přelouskal, totiž připadá. Podle mě (a evidentně i mnoha dalších) mají pozitivní příběhy pořád svoje pevné místo na slunci. Ten zdejší je umocněn tím, že startuje skoro až na samotném dně a zdá se tím pádem neuvěřitelný. Mně to nevadí. Oscar pro Bullock nebudu hodnotit, k tomu se necítim nijak oprávněn, ale k výkonu řeknu, že mě velice příjemně překvapila, i přesto že jí zrovna moc nemusím. A i ostatní obsazení se povedlo, včetně vykutáleného malého bratříčka. Napadá mě ještě několik věcí co bych zmínil, ale už teď jsem se moc rozepsal. 90 % Oblíbená část- Michael a airbag

Neřízená střela (2010)

Pohlazení po divákově filmové duši. Nad vším září geniální obsazení trojice- upjatý perfekcionista Nighy, neodolatelná nevycválaná Blunt a úlisný magor Freeman. Tito jen nasazují korunu královské zábavě, která se přede mnou odehrávala. Nejen fóry ale vlastně všechno bylo trochu přestřelené, ovšem právě natolik, aby to nebylo přesmíru. A i hudba, ačkoliv tohle bych doma nikdy jen tak neposlouchal, do toho všeho krásně pasovala. Bez váhání střílim 90 %. Oblíbená část- půlku předem, půlku potom

Lekce neslušného chování (2008)

Jak to všichni chválí, tak já nebudu. Vyzdvihnout můžu vlastně jen dvě věci- hudbu, která byla perfektně pasující a obsazení dua Firth + Marshall. První jako úžasně cynický otec a druhý v roli potměšilého sluhy. Zbytek byl pro mě průměr a nenašel jsem nic, co by mě odzbrojovalo. Dokud se děj ubíral spíš humornou cestou (první polovina), tak jsem neměl pochyb o udělení sedmdesáti či osmdesáti procent, ovšem druhá půlka, která byla převážně vážná (krásné spojení slov :-D), mě ubíjela a nedal bych víc než padesát. A i když to k tomu patřilo, tak Kristin Scott Thomas mě tak iritovala, že bych jí dal bez váhání pěst. Kazila mi filmový prožitek. Suma sumárum 60 %. Oblíbená část- kankán

Bitva v Ardenách (2009)

Nuda, šeď a nic víc. Když už se dočkáme pouze několika mizerných bojových scén, které jsou jedny z nejnudnějších, co jsem kdy ve válečném snímku zřel, tak bych alespoň očekával propracovanou psychologii a sledování osudů hlavních postav. Jenže chyba lávky. Nějaký pokus o toto zde je, ale já tím vůbec osloven nebyl a zároveň pochybuju, že by někdo jiný osloven být mohl. Určitě nedoporučuju, vždyť válečných filmů máme tolik. A na rozdíl od tohoto kvalitních. 40 % Oblíbená část- Němcovo váhání, zda střelit utíkajícího poraněného Dona

Rychlí a zběsilí (2009)

U předchozích dílů jsem dával vždy 70, protože každý z nich měl něco, co mě aspoň trochu oslovilo. Tady jsem, až na známé tváře, nic takového nenašel. Děj je chabý, ačkoli se odvíjí od nečekaného momentu, a ani ty honičky nejsou omračující. Nejvíc mě asi bavila kvalifikační jízda. Hudba se mi taky netrefila do vkusu. Prostě jsem zvědav na pětku, čtyřce dávám 60 %. Edit: říjen 2018 stahuju o 10 na 50 %. Oblíbená část- domluvené setkání s Bragou

Bitva o Hill 60 (2010)

Válečný film, kde sice nejde v první řadě o samotné válčení, ovšem to mu neubírá na napětí. Ba naopak. Stísněné šachty jako byste měli všude kolem sebe. Já osobně jsem ještě žádný snímek na téma tunelování ve válce neviděl, ale i kdyby už někdo na podobný narazil, tak po shlédnutí tohoto si troufnu tvrdit, že nemůže být zklamán. A kdybych měl vypíchnout jednu jedinou věc, byla by to sakra povedená hudba. Nemám pocit, že by to bylo uplně na čtyry hvězdy, ale při třech taky nemám až tak čistý svědomí. 70 % Oblíbená část- rugby

Wrestler (2008)

Aronofsky mě prostě neoslovuje. Nevim čim to je a chyba je možná ve mně, ale je to tak. Wrestler byl pro mě o fous lepší než Requiem za sen, ale opět mi to přišlo až moc utahané a unavující. Líbily se mi záběry ze zákulisí, které dodávaly snímku šmrnc a to zejména z pohledu kontrastu vystoupení X backstage. Oslovila mě, vzhledem k mému vkusu, pochopitelně i hudba, ale když tak nad tím přemýšlím, tak už ani nemám co víc napsat. 70 % Oblíbená část- Ramovo rozhlédnutí kolem dokola stolů na autogramiádě