X-Men: První třída (2011)

Až na pár nesrovnalostí, vzhledem k původní trilogii , je to vynikající film. Zajímavý, vizuálně propracovaný a perfektně obsazený.

Osamělý jezdec (2013)

Opravdu jediné, co stojí u tohoto filmu za zmínku, je Johnny Depp... který opět předvádí svůj um, co se týče podobných rolí... Tonto je sice jen opravdu slabá náhražka Jacka, ale bohužel byl to jediné, co mě na filmu bavilo... Jinak se film tváří spíš jako taková nepovedená pohádka, než dobrý western... A už tak je kombinace westernu a pohádky dost špatnej nápad. Dlouhou chvíli jsem čekal na nějaký vtip, ale bylo to marné čekání, které nepřineslo ovoce. Pro mě osobně je to velké zklamání, které je zbytečně natažené na 151min... Kdyby byla kratší stopáž a větší porce hůmoru, přimhouřil bych oko. Ale tohle se opravdu nepovedlo.

Total Recall (1990)

Magorovina, úlet, kašpárna, střeštěnost... prostě naprosto šílenej film... Avšak naprosto skvěle vymyšlenej. Příběh je podle mého gusta naprosto suprovej a všechno do sebe krásně zapadá. Vizuální stránka je samozřejmě k dnešní poměrům horší až směšná, ale to bych rozhodně nebral v tomto případě jako mínus. Naopak, ono to tak trochu zapadá do tak ztřeštěného filmu. Působí to hodně otevřeně a odlehčeně. Člověk se i zasměje a občas neví, kde mu hlava stojí, jaké zvraty se tam odehrávají. A právě ty zvraty... ty situace, kdy se Douglas Quaid musí rozhodnout, čemu bude věřit... kdy v sobě musí najít tajného agenta. Za mě plný počet. Tohle už prostě nikdo nenatočí.

Prometheus (2012)

Přijde mi, jako by chtěl Prometheus sekundovat Vetřelci... Totiž, dlouho nic... najednou něco. A z toho mála se pak těží až téměř k závěru. Není to zrovna dvakrát výmluvný film, který by vás zařezal do sedačky a, podobně jako u vetřelce, byste byli na vážkách. Spíš, pokud máte zájem zjistit, co bylo před vetřelcem, tak to berte jako takovou ochutnávku, po které se s chutí kouknete na Alienskou sérii. Neboť právě zde se dozvíte proč, jak a co... Neodpustím si však poznámku, že vetřelec byl v pravdě jednodušší a stručnější. V Prométheovi mi přijde, že se tak nějak vaří z vody. Nicméně, je to dobrý film u kterého se zřejmě nudit nebudete.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Tak skončila naprosto fantastická série... opět jsou tu super vtípky, nabušené akční scény a co potěší nejvíc... Jet Li. Měl jsem velké obavy, aby z toho nebyla kýčovitá sračka, ale zápletka i souboje jsou vydařené. Už to sice není taková syrová akčňárna... hodně se tu zaměřuje na rodinu, ale pal to čert. Jakmile se přejde na akci, tak je to stará dobrá Smrtonosná zbaň :)

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Vcelku mě dostává fakt, že tato série nemá tendenci klesat, ale drží si stále svůj feel a kvalitu. Navíc u trojky jsem se zatím asi nejvíc nasmál. Trošku jsem se bál, když přišla scéna na dálnici, že to skončí takhle náhle... ale nebyl to konec... Lethal Weapon 3 dostala konec, přesně jaký si zaslouží ;) Totiž velký, se spoustou ohně a svištících kulek.

Smrtonosná zbraň (1987)

Je to vtipný, je to svižný, skvělá akce, nevšední kombinace kolegů... jo, krásně to šlape... klasickej záporák Gary Busey... tam není co vytknout... ten odehrál klasicky svoje. Já jsem byl spokojenej... tohle prostě člověka baví... Jediné kvůli čemu nedám 5/5 je ta rvačka na konci... příšerně sestříhaná a dost uměle nastrčená.

Témata týdne (2013) (pořad)

Klasické zprostředkování diskuse, kde klade moderátor otázky a hosté odpovídají. S tím rozdílem, že tady je navíc ještě šašek novinář, který pokaždé řekne jaký má z odpovědí pocit... no a jak to vypadá? Vypadá to, jako by byl pan moderátor takovej lempl, že si přizval kolegu na pomoc... S Moravcem se to opravdu nedá srovnávat, tohle působí tak neskutečně tupě, že se člověk u zasměje...

Konečná (2013)

Arnold se opět vrací do hlavních rolí a jeho comebackem je Last Stand... upřímně jsem tomu scénáři moc nevěřil, ale nakonec to byla celkem příjemná podívaná... Když jsem poprvé uviděl Arnold, tak jsem si posteskl, kde jsou ty časy... Nicméně za chvilku mě to přešlo... přece jenom, je to Arnold. Film se poměrně dobře rozvíjí... od úplného klidu a nic nedělání, najednou přijde jedna akce a postupně jen a jen přibývá. Byla by to i čtyřhvězdicková popcornovka, ale to by tam nesměl být pitomec Guzmán. Až do téhle chvíle mi nevadil, ale v Last stand se chová opravdu jak idiot - na idioty on je ideální herec. Chová se tupě, mluví tupě a vypadá jak kdyby byl retardovanej... spojte si to s tím, že zachrání krásnou kočku, přežije výbuch auta a schytá několik kulek a stejně mu to nestačí... Další bolístka je onen fakt, že když se krásná policistka Arnýmu svěří, že má strach, tak on aby ji "uklidnil" řekne, že má ještě větší... Really? Veterán a hrdina, řekne tohle mladý, vyklepaný dívčině? No jsou to blbůstky, ale zakroutil jsem nad nimi hlavou... Další samostatný příběh je Knoxville... Ten týpek prostě umí, je to magor, ale super herec... ovšem tady bylo cítit, že je až moc režírovanej a ty jeho blbůstky byly tak křečovitý, že ani starouš Johnny mě tolik nepobavil. Každopádně, k popcornu na nudné odpoledne... proč ne :o)

Pot a krev (2013)

Musím říct, že se mi dostalo přesně toho, co jsem očekával. Není moc věcí, co bych vytknul, ale když už tak rozhodně stopáž. Na takový příběh, jsou prostě dvě hodiny moc. I když musí se nechat, že Bay to docela zvládl. Další věc co vytknu, tak jsou ukecaný pasáže. Sice se pořád něco děje, ale většinou se jedná o blbosti, kolem kterých je strašně moc povyku a strašně moc řečí - avšak musím říct, že pokud se zajímáte a bodybuilding, tak budete stejně všechny ty kecy hltat, jak vám to bude servírováno. Tenhle film táhnou samozřejmě herci, jinak by to bylo asi docela nůďo. Ale přece jenom Dwayne na koksu, to je docela zajímavá podívaná. Dwayne i Mark jsou mí oblíbenci a Ed Harris byl vyloženě třešnička na dortu. Je to super komedie a kolikrát jsem se fakt za břicho popadal, takže za mně spokojenost a 4 hvězdy :)