Terminator Salvation (2009)

Nejhorší na tom všem je, že to není špatný film... Jen je prostě zbytečný...Vůbec největší průserem jsou tam hlavně nesrovnalosti a další věci, které by bylo dobré objasnit. *BACHA SPOILER* - jak je možný, že Marcus Wright, je vůbec první terminator určený k infiltraci, vyrobený ještě před válkou a přesto je jeho technologie dál, než u ostatních Téček, co tam pobíhají...? Je to jen jedna z mnoha otázek, co film ve mě vyvolává. Je tam až mnoho, mnoho znepokojujících otázek, na které nikdo nezná odpověď. Bohužel samotný děj, je akorát silně vyhajpovavaný a opět brnká na velmi tenkou strunu. Totiž vyslání samotného Connora do Skynetu na mě působilo šíleným dojmem, že mě chce někdo šokovat, abych byl naplej jak kšandy. Jenže, když se to všechno spojí dohromady, tak máte velkou radost, že vidíte post apo... kde se sem tam proběhne nějaká ta T600, uvidíte animovananého Arnieho, kterému už chyběly snad jen Mickey mousovské uši a spoustu narážek na předcházející filmy.... Ale na konci toho všeho vás napadne pouze jediné.... PROČ?

Plán útěku (2013)

Já vůbec nemám problém s tím, dát pět hvězd... a to z několika důvodů... Hlavně, je to samozřejmě obsazení a to ať už hlavních, či vedlejších rolí... na pohled je ten film prostě atraktivní. Bojové scény, se samozřejmě kvůli věku, musí trošku více sestříhat, což si myslím, že tady nebyl zas takový problém. Prostředí vězení, je vynikající tahoun a pár vychytávek a důmyslných překvapení, diváka potěší. Zápletka je velice jednoduchá a samotný příběh, není nijak složitě proplétán, či rozvinut... Prostě je jen potřeba, dostat se z vězení. A musí se nechat, že Sly a Arnold, předvádí skvělou podívanou. Sice už to není co to bývalo, ale Arnold je stále nenahraditelný, stejně tak jako Sly. Konečně se setkali bok po boku v o něco větších rolích... A v tomhle filmu, ve kterém jsou cítit ty staré dobré '80, jim to prostě sedělo. Film si na nic nehraje... Je na něm vidět, že se nesnaží hrát si na něco víc, než na béčko, kterým bezpochyby je... Avšak prvotřídním.

Barbar Conan (1982)

Příběh je to pěkný a na tehdejší dobu i vizuálně pěkně zpracovaný... nicméně fakt, že první souboj s mečem (doufám že se nepletu) přijde až po hodině a půl filmu... to je docela na přesdržku. Jasný, souboje nejsou předností tohoto filmu. Ale přece jen je to dost utahané. Jinak nevím, co bych mohl zhodnotit. Na mě už je to asi moc starý film, abych ho tu rozebíral, to si netroufnu... Je to dobré fantasy s Arnoldem v nejlepší formě a řekl bych, typickým příběhem fantasy '80 let... Jediné co musím opravdu vyzdvihnout, je fantastická hudba!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Dobře, u druhého dílu, už jsem se tedy smířil s tím, že hudební doprovod, se ani omylem nevyrovná Pánu prstenů... No co se dá dělat. Avšak minimálně jedno plus tahle trilogie oproti Pánu prstenů má... a to Bilba... Bilbo Pytlík, je totiž mnohem poutavější a zábavnější postava nežli zženštilý Frodo. Ve druhém díle už bylo dokonce i vidět, že Mr. Freeman umí hrát a umí to velice dobře. Jediné co mě na filmu opravdu štve, tak přítomnost Legolase. V LOTR mohl být kladnej a sympatickej až na půdu, ale tady je to arogantní mamánek a v mých očích ten film jen shazuje... Avšak musím tedy říct, že po nudné a přeplácané Neočekávané cestě, je to pro mě milé překvapení. Totiž, konečně se tu nemusí přetahovat záporáci o to, kdo pana Pytlíka víc postraší... zůstala jedna skřetí parta, která prostě né a né dát pokoj. Ale samozřejmě prvenství mezi záporáky na celé čáře vyhrává onen Šmak, který je vlastně zlatým hřebem celého filmu. Palec hore, za jeho vizuální propracovanost. Je to vážně kocour a je radost na něj pohledět. Konečně se zde objevuje i duch Saurona, který konečně nabere síly, aby se mohl ukázat v podobě, v jaké ho již dobře známe. Šmakova dračí poušť tedy rozhodně není jen o cestě do dračího doupěte, kdepak. Ačkoliv to tak nevypadá, ten příběh nám docela jistě poodhalil karty.... avšak trumfy stále zůstávají v rukávech!

Jump street 21 (2012)

Člověk si chvilku říká, že to bude nejspíš další středoškolská sračka... a taky věřím, že ta idea, nejspíš někde v prvopočátku jak sračka musela vypadat. Ale ono ejhle, vyklubala se z toho fakt super komedie. Rozjezd sice trochu pomalejší, ale pak se to začne slušně točit. Pár zajímavých nápadů, které nám to všechno pěkně zamotávají... Zhruba od čtvrtiny filmu se prakticky furt něco děje a člověk se má pořád čemu smát... Plno naprosto absurdních scén, u kterých si herci dělají srandu sami ze sebe... A konkrétně Tatumovi to jde skvěle. Sečteno podtrženo... letos jsem se takhle ještě nenasmál a mohu vřele doporučit... rád si to někdy zase zopáknu.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Odjakživa jsem byl megaloman a už jako dítě jsem si takovej film přál. Sice nesplňuje všechny moje představy, ale nuda to rozhodně nebyla. Je to snad první film, kterej se s tím fakt nesere a prostě divákovi naservíruje obřího robota proti "godzille". Žádný "Počkáme si, až bude tma, ať je hovno vidět a máme atmosféru..." Ne.. prostě si ty velikány máme užít... a já si je vcelku užil. Je to fantastická představa a skvělej nápad. Dalo by se najít opravdu nesčetné množství chyb a nesrovnalostí. Ale o tom ten film prostě není. Je to spíš klasická popcornovka a občas to až příliš zavání béčkovým filmem. Ale je to něco nového, na co jsem se v hloubi duše moc moc těšil. Pacific rim bych přirovnal ke klukovi, kterej vás baví a zažijete s ním i nějaké dobrodružství... ale potřebuje dospět a trochu dozrát, aby ty historky měly nějakou váhu a vy mu to mohli uvěřit, byť by to byla sebeVĚTŠÍ pakárna. - a právě toho, se třeba dočkáme u dvojky.

Mládeži nepřístupno (2013)

Jedna hvězdička za obsazení a ta druhá za to, že jsem se u některých vtípků, upřímně pobavil :o) Jinak to má s filmovou kvalitou jen pramálo společného.

G.I. Joe 2: Odveta (2013) odpad!

Ať je tam hvězd třeba celá soustava.... Ale mě to unudilo po půl hodině...Třeba to jednou dokoukám a změním názor - ale prozatím mi těch 30 minut bohatě stačilo.

Muž z oceli (2013)

Sice Supermana ze srdce nesnáším, ovšem na tomhle filmu si člověk najde svoje. Spousta vyloženě uměleckých záběrů, což je občas super a občas zase méně. Musím říct, že obsazení je vyloženě super. Úžasné efekty a hlavně celková vizuální stránka. Nicméně pořád je to Superman a třeba taková scéna, kdy fotříka polkne tornádo, mi moc optimizmu do hodnocení nepřidá... Docela slušná zápletka, zajímavé souboje... No je to na pomezí 3 a 4 hvězd... A i když Supermana nesnáším, tak té filmové práce a kvality je tam znát skutečně hodně, tak proto 4 :o)

Wolverine (2013)

- "Hele, co takhle zprznit nějakou komixovou postavu? - Jasně, ale kterou? - Hele a co takhle Wolverina? ...nakonec mu jeho drápy z adamantia usekne adamantinovej robot, kterýmu budou z meče šlehat divný plameny! To bude skvělý vyvrcholení potom, co bude celej film fňukat kvůli Jean... a pak se vykousne s asiatkou... ať to má nějakou šťávu! - Jasně! A necháme si otevřenej konec, kdyby nás ještě něco hustýho napadlo!!!" *EDIT* - přidal jsem jednu hvězdičku. Musí se nechat, že 90% filmu se je na co koukat. Akční scény jsou povedené a není jich tu málo. Navíc, Wolverine je, tak či tak hodně silnou postavou, u které se nejde nebavit. Ale pořád je to pro mě těžký průměr.