Hokejový zázrak (2004)

Ze sportovního hlediska jde o výbornou práci, protože moc nesmyslů tam není. Vadí mi ale všudypřítomný americký patriotismus a chybějící překvapení ve scénáři.

Ona (2013)

Podobné téma už bylo v lepším a zábavnějším kabátě v Black Mirror.

Konfident (2011)

Ani Mádl to nezachránil.

Výměna (2008)

Eastwood vsadil na dobré herce, ale scénář mohl být vybroušený lépe, což jsme už viděli třeba v Gran Torinu.

Kapitán Phillips (2013)

Srovnání s Kapringen je nasnadě. Zatímco Dánové kladou důraz na psychický stav rukojmích, jejich vztah s únosci, dilema ředitele či trauma příbuzných, Greengrass vsadí na jistotu - obsadí nepřekonatelného Hankse a udělá to napínavé jako kšandy. A je to tak mnohem lepší.

12 let v řetězech (2013)

Tarantino dokázal tohle téma podat ač s nadsázkou, avšak mnohem působivěji, takže si divák zapamatuje spíše osudy Djanga než Salomona koho?

Jágr Team (1996) (TV film)

Ani ne tak hokejové záběry, nýbrž vzpomínka na čin, kdy se parta českých milionářů, která se mohla válet s děvkami v Karibiku, sešla, aby udělala radost těm, kteří neměli takové štěstí, v tom je hodnota tohoto dokumentu.

Špinavý trik (2013)

Je zvláštní, že se tolik kvalitních herců nechalo zlákat na tak chabý scénář. V reálném světě by se mnou mafiáni těžko po dvou podrazech spolupracovali na třetím plánu, který tentokrát vyjde a oni z toho opravdu (čestné slovo) tentokrát budou mít peníze.