• Pohádka

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Objektivně přiznávám, že to není dokonalá pohádka, subjektivně je to však jedna z mých nejoblíbenějších.

Trainspotting (1996)

Pro mě nehodnotitelné. Zoufale se mi to nelíbilo, ale ne proto, že by ten film byl nekvalitní. Znovu už ho vidět fakt nepotřebuju.

Fantazie (1940)

Zcela okouzlující, radost pohledět a poslouchat. Ty dvě hodiny utekly jako nic a každá další animace něčím překvapila či zaujala. Doporučuju najít si i vystřiženou scénou se skladbou Clair De Lune.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Podařené zpracování výborné knižní předlohy, kterému napomáhá zejména šťastný výběr hlavních představitelů. Charlie je prostě Charlie, Sam je Sam a Patrick je Patrick. Ale stejně doporučuju přečíst si knížku.

Rio (2011)

Natočit dobrý animák není žádná legrace a v tomto případě se to bohužel nepovedlo. Rio nebaví a nezachrání ho ani jihoamerické rytmy.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Výtečný Poirot, ve kterém jako vždy kraluje David Suchet. Smutný příběh, který se dotýká otázek morálky, co je a co není spravedlnost a zdali ji člověk má právo brát do svých rukou...

Řekni cokoliv... (1989)

Z mého "osmdesátkového" víkendu byl tohle spíše slabší kousek. První polovina byla vcelku dobrá, ale do druhé se začala míchat linka s Dianiným otcem, která je tam spíš navíc a ději nepomáhá. A ještě ke všemu nemám ráda tenhle druh závěrů.

Snídaňový klub (1985)

Vypadá to, že zdejší komentující se dělí podle toho, zda Snídaňový klub považují za blbost nebo kultovku. Já se kloním spíš k té kultovce. Skoro třicet let starý film téměř nezestárl. Ani nevím, proč se mi to tak líbilo, prostě se to musí vidět a já se na to ráda podívám znovu. A pak ještě jednou.

Láska není v ceně (1987)

Mně se to líbilo. Lepší než valná část současné produkce pro teenagery. Jasně, je to jednoduchý příběh atd. atd., ale Patrick Dempsey byl sympatický už tehdy a stejně jako Olive z Easy A bych se na sekačce klidně svezla. Navíc to dobře vystihuje, jak snadno se lidi nechají oblbnout a jak se věci stávají "cool" jen proto, že je dělá ten správný člověk.

Sixteen Candles (1984)

Příjemná osmdesátková "teenager" komedie s místy hloupými trapasy (prarodiče). Jediné, co nechápu je, co Jacka na Samanthě začalo tak najednou fascinovat, vždyť spolu promluvili dohromady tak tři slova a on ani nevěděl, jak se jmenuje... P.S. Pozorovat začátky známých herců je zábava :)