Star Trek: Hluboký vesmír devět - Série 6 (1997) (série)

Po velkém propadu kvality během páté série to zpočátku vypadá, že to nebude až tak hrozné. Poněkud podivný začátek s navazujícími epizodami a rozdělením na dvě linie na okupované stanici a mimo ještě ujde, až na to že tam nechají pobíhat Jakea bez dozoru. Série vrcholí kulervoucím In the Pale Moonlight. Už jsem se radoval, že je DS9 zachráněna, do té doby jsem stavěl DS9 na úroveň TOS a TNG. Ale stal se pravý opak, tenhle díl je pro mě prakticky konec DS9, následuje už pád do hlubokého podprůměru, opakování simulátorových epizod, každý souloží s každým, válka s Dominiem se začíná táhnout jak med (napadlo mě jiné přirovnání ale to si při vší úctě odpustím) a vrchol nasazuje odstranění Jadzii. Ideálně, měli vyhodit několik nudných epizod a nahradit je nejdůležitějšími epizodami sedmé série a seriál ukončit o sezonu dřív, s Jadziou.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Série 5 (1996) (série)

Pátá série je takový zlom v celém seriálu. Na začátek výborné dokončení čtvrté série, pak pár vlažných dílů než přichází Trials and Tribble-ations, pro mě nejlepší díl celého Star Treku. Vrchol. Ale odtud je už jen strmý pád. Ačkoli je tu stále dost skělých epizod, začínají se dostávat do menšiny. Románek Worfa s Jadziou bych ještě překousl, to je ale jen začátek přeměny seriálu na romantickou telenovelu. Leeta s Romem a Zek s Iskhou je už totální tupost. Ještěže je tu ale stále Garak, bez něj a výše uvedených dílů by to bylo sotva na 50%

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Série 4 (1995) (série)

Čtvrtou sérii mám s tou první nejraději, spousta vtipných dílů, příchod Worfa to zpočátku oživí. Vyvíjející se dějová linka na pozadí s Dominiem a Klingony je taky dobrá. 1996 je ale takový poslední vrchol Star Treku a pak už to jde jenom dolů.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Série 2 (1993) (série)

Hned v druhé sérii je vidět pokles kvality, hlavně první půlka je plná nudných dílů. Závěrečná třetina je ale zase lepší a nabízí pěkné vyhlídky do budoucna (Makisté, Dominium)

Star Trek: Enterprise - Nájezdníci (2002) (epizoda)

T'Pol má v bojových scénách najednou dvakrát větší svaly, že? Asi protože je to Bridgett Riley. Ale to není problém. Tím jsou úplně neschopní Klingoni, kteří nakonec zběle utečou před ohýnky.

Star Trek: Nová generace - Nepřirozený výběr (1989) (epizoda)

Zase průměrná epizoda, která těží z Picardova charizma a dobrá je i Pulaski s O'Brienem. Jo a dvanáctileté děti, to mi něco připomíná, tihle byly aspoň oholení :-D