• Krátkometrážní

Natočto! (1999) (pořad)

Novácký rip-off "Tak neváhej a toč", bohužel celkově stupidnější a trapnější.

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Prakticky jediná možnost v té době, jak se dostat k takovým těm vtipným videím, kterých jsou dneska na youtube miliony. A na rozdíl od pozdějšího rip-offu "Natočto" tenhle seriál alespoń za něco stál.

Divoši (2012)

Může velmi drsný film o dvou kamarádech vlastnící úspěšný podnik s marihuanou, kteří bojují proti největšímu drogovému kartelu v Mexicu za záchranu své přítelkyně, kterou oba milují, přinést i nějakou tu životní filozofii a ponaučení? The Savages dokazují, že ano. Film nabízí zajímavý pohled do života tří zamilovaných mladých lidí, kteří se díky úspěchu svého podnikání dostaly takových problémů, ze kterých se zdánlivě nedalo vyvléknout... Dočkáme se solidního příběhu a kvalitních hereckých výkonů, které zajišťují kromě hlavní trojice i Salma Hayek, John Travolta a Benico Del Toro, který svého chlípného mexikánce zahrál na výbornou. I přes delší stopáž film rozhodně nenudil, ba naopak. 4*

Velký Gatsby (2013)

"Gatsby, what Gatsby?" Tak na tohle filmové zpracování slavného Fitzgeraldova románu jsem se opravdu těšil. Už z trailerů jsem tušil, že se mi film bude líbit a naštěstí bylo mé tušení správné. Strhující příběh o trochu naivním zbohatlickém snílkovi, který neváhá obětovat vše pro svou lásku a nakonec skončí špatně díky nepochopení zkažené společnosti, mě opravdu dostal a možná mě to donutí k přečtení knihy. Když už je řeč o knize, někteří čtenáři si možná budou stěžovat, že by se její autor po shlédnutí filmu obracel v hrobě. Já si to ale nemyslím. Je pravda, že některé části soundtracku určitě do dvacátých let moc nezapadají, ovšem ve filmu fungují překvapivě dobře. Za to můžeme vděčit hlavně Bazu Luhrmanovi, který využil své zkušenosti ze svých předchozích filmů (především muzikálu Moulin Rogue) a namixoval nám skutečnou audiovizuální pastvu pro naše smysly. Opomenout nesmím ani herecké výkony, které jsou vskutku skvělé. Hlavně Tobey Maguire se celkem předvedl a nenechal Leonarda DiCapria, aby z filmu udělal "one man show". Joel Edgerton se také ukázal v dobrém, no a Carey Mulligan už byla takovou třešničkou na závěr. 5*

Jedna mezi oči (2012)

Sly poslední dobou dokazuje, že je stále velký drsňák a rozhodně ještě nepatří do starého železa. Poslední Rocky, Rambo, Expedables a teď Bullet to the head jsou toho důkazem. Ve filmu se střídají dojemné konverzačky v autě s chlapáckou akcí, kterou kromě Stallona obstojně zajišťuje i Jason Momoa, který by měl být podle mě do podobných rolí obsazován častěji. Celkově zábavná akční jednohubka, 4*.

Mládeži nepřístupno (2013)

What the fuck? Zprvu jsem se na film těšil v domnění, že se bude jednat o pořádnou 18+ komedii kde se odváže herecká elita z Hollywoodu. Když pak přišly první dojmy, má očekávání dosti opadla, avšak pořád jsem si říkal, že to ti kritici určitě nepochopili a jsou jen úzkoprsí. No, nakonec jsem se ke shlédnutí dostal i já a bohužel jim musím dát za pravdu. Z filmu se vyklubala trapná pseudo-skandální komedie typu Disaster Movie. No, alespoň měli na začátku pravdu, Movie 43 opravdu je tak špatný, jak o něm tvrdí. Jednu hvězdičku dávám za herecké obsazení, které přecijen alespoň z části naplnilo má očekávání, a taky za pár vtipných scének (i když jich moc nebylo).

Čtyřicítka na krku (2012)

Podprůměrná komedie o problémech středního věku a zlomové "čtyřicítky". Místy vtipná, občas celkem výstižná, ale většinu času spíše trapná a stupidní (rodina se topí dluzích, přesto maj dvě auta za několik mega a jejich domácnost je jako chodící reklama na Apple, yeah - 'Murica bitch). To všechno navíc v krutě dlouhé stopáži. Každopádně trochu to zachraňuje celkem ucházející konec a sexy Megan Fox, která se nám zas po delší době trochu víc ukázala na plátně. Za ni dávám i 3. hvězdičku.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Justin Lin se nám opět pěkně vybarvil. Kdo by čekal, že si dá po akcí nabité pětce oraz, šeredně by se pletl. Fast and the Furious 6 jakoby pomyslně zařadili další rychlost - na otáčkách přidaly nejen motory vytuněných kár, ale i soudtrack a celkově akce je zde ještě více přeefektovaná a over-the-top než v díle předchozím. Hlavně během druhé části filmu (a v grandiózním patnáctiminutovém finále především) se bude tetelit blahem snad každý fanda akčních filmů. Více prostoru se dostalo i Dwaynu "The Rock" Johnsonovi, který má dobře našlápnuto na kariéru "novodobého Arnolda" (a navíc umí aspoň trochu hrát) a sexy holkám, které se umí i pěkně poprat (fanoušci Michelle Rodriguez si jistě přijdou na své). Velkým překvapením byl pro mě Luke Evans, který se své role zhostil velmi dobře a jeho záporák "měl koule". Co bych filmu vytkl, jsou srdceryvné morální kecy o rodině, které mi tak nějak nesedly k celkovému vyznění a pojetí filmu. Tak jako tak se jedná o velmi dobrou zábavu s pořádnou náloží akce, kterou podle mě nějakou dobu žádný film nepřekoná. Snad jen Tokijská jízda 2 s Jasonem Stathamem? Budu věřit! Slabších 5* za absolutní over-the-top akci.

Vedlejší účinky (2013)

Tak tohle jsem nečekal! Zpočátku nenápadné drama z lékařského prostředí, ze kterého se vyklubal napínavý krimi thriller s několika překvapivými dějovými zvraty a celkem originální zápletkou. K dokonalosti přispívají také skvělé herecké výkony, za zmínku stojí především Jude Law a Rooney Mara. Velmi zajímavý snímek, hodný k zamyšlení. 5*

Petrolejové lampy (1971)

Havlíčkovo dílo bylo zásluhou pana Herze mistrně převedeno do filmové podoby. Film stojí především na skvělých hereckých výkonech pana Čepka a paní Janžurové, ovšem za zmínku stojí i věrně zobrazená atmosféra a obdivuhodně zachycený psychologický vývoj hlavních postav. 4*