Sherlock (2010) (seriál)

Hodně chytrý seriál, u kterého se nezřídka i zasmějete - Sherlockovo obvious je dokonalé. Další adaptace dnes již legendárního anglického detektiva s moderními technologiemi je skvělá. Cumberbatch je famózní, Freeman není až tak usedlý hobit a krásná Lara Pulver je pěkný kamínek zapadající do už tak skvěle vymyšlené mozaiky. Proč teda ne pět hvězd? Ten závěr mi totálně nesedl. Překombinované, přechytračené - kdo koho vlastně dostal, co pánové? I přesto se těším na pokračování.

Rosemary má děťátko (1968)

Tak nevím, spousta lidí tady vychvaluje vynikající filmovou adaptaci, já to mám bohužel trochu jinak. Kniha byla pro mě víc procítěnější a celkově jsem z ní měl stísněnější pocit, než s filmové Rosemary. A to nemluvím o závěru, který se mi nelíbil jak v knížce, tak ve filmu. Klasika neklasika, na víc, než 3 hvězdy to nevidím.

Velký Gatsby (2013)

Škoda...Úžasné kostýmy, krásné barvy, moc povedená hudba, Leonardo, great performance, old sport. Není toho málo, to určitě ne. Ale to hlavní, o čem by film přece měl být, mi tam chybí. Mít to lepší dějovou linku, neváhám s plným průstřelem. Takhle four stars, ale rád se podívám znovu. :)

My Fair Lady (1964)

"I'm a good girl, I am! " Charmly, quite charmly! :)

Rváčův deník (1995)

Leonardo, klaním se! Mistrovský herecký výkon, snad i lepší než ten Jaredův z Requiemu. Requiem samotný Rváčův deník asi nepřekonal, ale minimálně mu může konkurovat. Trainspotting mě ani náhodou nevzal tolik, jako tyhle dva filmy. A každý lepší snímek zabývající se drogovou problematikou si zaslouží maximální hodnocení. No řekněte, sáhli byste po zhlédnutí The Basketball Diaries po narkotiku? Já teda ani náhodou.

Biliárový král (1961)

Totální WTF závěr. Příběh, který diváky vtáhne do děje a po celých 134 minut nepustí. Krásná a roztomilá Piper Laurie mi tady často připomíná Audrey Hepburn, Paul Newman opět a zase bez chybičky. Ale proč jste nechali tu holku umřít? Mohl z toho být pěkný sportovní happyend, takhle je to jedno z nejlepších dramat, jaké jsem viděl!

Koyaanisqatsi (1982)

Koyaaaaanisqatsiiii! Jedním slovem? Monstrózní. Více slovy? Barvité i šedé, dramatické i lenivé, bez jakýchkoliv aspektů moderní filmařiny a přece hrozně filmové, svobodné, alternativní, jiné, zvláštní, nepodléhajíc jakýmkoliv principům, dokonalé.

Apokalypsa (1979)

Na první zhlédnutí čtyři hvězdy. Viděl jsem Redux verzi a stopáž lehce přes tři hodiny totální psychadelie je moc i na mě, a to jsem milovník Pink Floydů. :D Nicméně Coppola pomalu a postupně rozsekává vaši duši na menší a menší kousíčky až z ní po poslední scéně nezbude vůbec nic. Určitě ne film pro lidi se slabší povahou. A nesmím zapomenout ani na famózní soundtrack, kdy při znění Satisfaction od Rolling Stones se dočkáme jediné pohlazujícduši scény! Teda ještě Robert Duvall a jeho surfing na bitevním poli, to jsem fakt nechápal. :D Možná za pár let, až to uvidím podruhé, tak přidám jeden náboj.

Ti druzí (2001)

Brilantní Nicole Kidman a moc dobrý horor, který splnil přesně to, od čeho tenhle žánr je. Tedy že jsem prakticky celý film sledoval se staženými půlkami! :)

Pot a krev (2013)

Hodně rozporuplné pocity z toho filmu mám. Prakticky po celou dobu mě na něm něco hrozně sralo,až jsem uvažoval o dvou hvězdičkách. Pak jsem si uvědomil, že je to ta hloupost provázející celý film. Americký sen? Shit happens. Ano, i u nás se najdou podobní borci, kteří vidí život trochu víc naivně. Na druhou stranu bych "debilitu" nepaušalizoval na všechny milovníky fitness. Celkově vzato hodně solidní snímek se skvělými hereckými výkony. Těžko říct, jestli to bylo tím, že jsou na tom s IQ podobně, nebo to pouze parádně zahráli. Každopádně Dwayne Johnsone, chapeau. Hvězdičku dolů snad opravdu jen za tu hloupost, tu nepřekousnu. :)