Prach a broky (2015) (amatérský film)

Velmi neotřelý, ale živý, působivý a lidský. Za mě slušná hodinka zábavy, ženský přitažlivý, krajina a hudba jak ze severský ságy a loupežníci maj šťávu, dokonce i Rumcajs si našel svojí polohu. Na to, že je to amatér ze Startovače, hodnotím slušně vysoko!

Princezna zakletá v čase (2020)

Musím smeknout, takovou fantasy pohádku s takovými triky jsem na české scéně vážně neviděl. Doplňuje to skvělá výprava, perfektní hudba a real exteriéry. Tohle už snese nějaká měřítka. Konečně! Děj mě teda cca v polovině už začal trochu nudit a točit se v kruhu, ovšem k mému překvapení se dokázal zase rychle zvednout a opět mě "zapálit". A dětem se to líbilo taky hodně, chvílema se i docela zdravě bály ;) suma sumárum, díky za tento počin, v kině to nebyly vyhozený peníze.

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Jednicka byla zabavna, na ceske pomery originalni a neotrela pohadka s pribehem. Dvojka je slatanina s chaotickym dejem, topornymi hereckymi vykony a snahou vykrast vsechny fantasy filmy, ktere scenarista kdy videl. Prehnana stopaz, nuda a v zadnym pripade dvojka neni pohadka. Presto davam 3*, protoze na ceskou produkci je to prumer, nataci se daleko vetsi braky.

Přátelé (1994) (seriál)

Nuda. Parta sociálních outsiderů zahleděných pouze do sebe a neschopných překročit hranice vlastní skupiny, se rádobyvtipnou formou pokouší zabránit stárnutí. Výsledkem je hluboká výpověď o plitkosti americké konzumní kultury a snadnosti manipulace divákem. Seriál přechází z akceptovatelné první fáze, kdy nemotornost hrdinů lze přičíst jejich věku, do fáze přestárlých unavených třicátníků, sexuálně rotujících vlastní omezenou (6 členů) sociálně vyčleněnou skupinou a vykazujících charakteristiky různých psychopatologií nebo degenerace - dadaistický idiot Joey, outista Ross, anorektická maniodepresivní psychohisterka Monika, rádoby spirituální pomatenec Phoebe, vyčpělá antisexuálních mature woman Rachel a patologický pubertálně zastydlý loset Chandler. Fakt, že seriál sklidil takový úspěch, nejlépe vypovídá o dnešní době.

Příběh kmotra (2013)

Slabé, dějově nezvládnuté, herecké výkony průměrné (omlouvá je jen to, že herci byli obsazeni mimořádně špatně). Nezbytná náležitost současné české tvorby, a sice, že hlavního hrdinu musí vždy obskakovat nadržená ambiciozní Slovena, sráží film na úroveň Románu pro ženy. Parta "policajtů" pod vedením Lukáše Vaculíka působí nesourodě, nefunkčně a zejména zcela neškodně, Vaculík svou roli absolutně nezvládl, nic jí nedal a spíše působí jako přestárlý Kamarád do deště. Ještě, že mu nesekundoval Sagvan Tofi. Zlatého papoucha za nejhorší výkon ve filmu by tak měl dostat Kryštof Hádek. Co se týká lotrů, Honza Vondráček nedosáhl své laťky nastavené v Samotových vrazích, Andrej Hryc nebyl špatný a Ondřej Vetchý odvedl slušnou práci, ale děj neděj mu nedovolil příliš realizace v roli. Film jsem měl tendenci porovnávat právě se Sametovými vrahy, zaměřením podobný, ale Příběh kmotra působí vůči Sametovým vrahům jako králík proti kobře. Neporovnatelné.

Příliš velká šance (1984)

Nijak zvlášť nevyčnívající, ale rovněž nikoli špatný psychodramatický počin, zajímavý tím, že do postavení hlavního hrdiny se může velmi snadno dostat kdokoli z nás. Jen řekněte, kdo se nikdy nezamotal do situace, která mohla skončit hodně špatně? A dost možná bychom se pak chovali tak, jak Kanyzova postava tady. Doufám, že to nikdy nebudu muset zkusit. Jinak ta závěrečná "past" VB na pachatele byla dost čitelná, ale člověk už se pak bojí všeho, dost možná by na to taky skočil...

Psí veličenstvo (2019)

Presne, detem se to libi, dospelak to bez vetsich potizi preklepe, takze ucel to splni. Animace zadna slava.

Pulgasari (1985)

No to trdlování s tumpachovou gumovou Pulgasari jednoho opravdu pobaví. No, upřímně, po řemeslné stránce bída, bída a zase bída. Pulgasari je vysloveně trapná, zlatá stará Cesta do pravěku. Hudba připomíná nahrávání her na páskovém kazeťáku archaických počítačů ATARI. Obecně je to však označované jako jedno z nejlepších děl severokorejské kinematografie, jednou na to budou tamní děti vzpomínat. Jinak počítám, že to tamní televize smaží asi každý rok, jak u nás Pyšnou princeznu. Suma sumárum, rarita, ale šílenost. PS: nenechte si ujít, jak monstrózní Pulgasari na konci sní hromadu kos, motyček a cepíků, které jí obětují vesničané. Ten střih je kouzelný, pořád jsem čekal, jak to svou topornou prackou sebere ze země a dá si to do nepohyblivých úst a rejža to vyřešil jako starý mazák :)

Revival (2013)

Na české poměry nadpůměr, poměrně inteligentní komedie, u které se člověk v klidu zasměje a děj celkem příjemně plyne. Jediný, kdo mi tam trochu nesedl, byl Karel Heřmánek.

Rudá záře nad Kladnem (1955)

Á... pijme všichni pro kuráž, pívo s rumem, čaj... a pověsíme bolšány, ať nám pokoj daj! 😁😅 Výborný film, skutečná nekoukatelná peečovina, nudná a stupidní až praští. Počítám, že ušákova knižní předloha bude ještě horší.