Cesta domů (2021)

Matko země, kořalka je ve mě... jediná chvíle, kdy to bylo vtipný, když se Hanák válí v listí ožralý u potoka. Celkové vyznění bylo spíše depresivní. Karikovaný popis života na vesnici - chlastání, děj na úrovni televizních událostí v regionech...nejlíp to zahrál Vorel ml. a jeho filmová žena, uřvanou Holubovou už fakt neee. U eso vsuvek nebylo jasný, co je parodie a co tím kdo chtěl říct a proč to tam vůbec bylo.

Bourák (2020)

Jiný účel, než udělat film s kámošema, to asi nemělo. Tolik práce a peněz vyhozených z okna. Nejlepší byla Veronika Marková - jako neherečka je všechny strčila do kapsy.

Krajina ve stínu (2020)

Slámovi jdou filmy o divnolidech, ale historická témata už prosím ne. Něco tak nudného, schematického a zbytečného jsem dlouho neviděla. Nacpat do obrazu a děje co největší počet postav, odškrtnout si charaktery figurek a přidat trochu násilí, to fakt nefunguje.

Zrodila se hvězda (2018)

Melodramatický stokrát viděný příběh o vzestupu neznámé amatérky v hvězdu. Lady Gaga musí mít i něco navíc, když i v reálu obloudila pana herce a následně se rozvedl s jednou z nejhezčích žen světa. Nutno podotknout, že Bradley taky není k zahození, obzvlášť bez trička.

Pahorek (1965)

Opravdu staré peklo o šikaně a odvaze s mladých Connerym. Nejvtipnější postavou je ovšem černý soldát, jak si dělá srandu z oficírů.

Amerikánka. Na vzletové ranveji (2022) (divadelní záznam)

Slyšela jsem o tom takové ódy, že skutečnost musela být zklamáním. Moc jednotvárné, moc uřvané, moc divadlo. Obě herečky skvělé.

Ultimátum (2022) (seriál)

Snaha o bombastickou kameru a podání moderní detektivky se tluče s blbou zápletkou a zbytečně natahovaným dějem. Koleník si konečně zahrál i něco jiného než milovníky.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Velmi povedené historické ztvárnění známých událostí. Herci mladí, uvěřitelní, milostná linka funguje. Myslím, že to by šlo prodat i do zahraničí.

Falcone (1999) (TV film)

Na Sicílii je legrace pravděpodobně i dnes, ovšem to, co si mafie dovolovala tenkrát, to bylo fakt moc. V podstatě zlikvidovali každého, kdo proti nim šel. Po zavraždění Falconeho proběhla čistka v parlamentu a třetina (!!!) neprošla.

Belfast (2021)

Dokonalé. Vymyšlené, natočené, skvěle obsazené. To bylo snad poprvé, kdy něco ten hezoun předvedl. Myslím Dornana. Kenneth je génius, tolik talentu najednou v jednom člověku.