Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Akční

Recenze (1 018)

plakát

Vedlejší produkt (2024) (seriál) 

Bebjak umí ! Super obsazení a kamera ve třetím díle (obzvlášť pasáž s nočním viděním) na světové úrovni. Lehce pochybuju o realitě postupu vyšetřovaní, policie má hierarchickou strukturu a takovýho střelce by se honem rychle zbavili.

plakát

Opera - Série 2 (2022) (série) 

Anne Alvaro v roli Diane je skvělá, manipulaci, psychoteror a vydírání předvedla na výbornou. Zoe nakonec najde odvahu mít názor a Flora vyroste v osobnost. Doufám, že bude třetí řada !

plakát

Iveta (2022) (seriál) 

Povaha člověka je jeho osudem. Zde důkaz. Každý si za svůj život nese osobní odpovědnost. Zpracování je pochopitelně pohádka posilující dojem slabé oběti. První řada mě obrazově  přenesla do hnusné normalizační šedi, kdy nebylo úniku. Anna Fialová výborná. Až moc opečovávání na takové banální téma.

plakát

Kos v ostružiní (2023) 

Kosa viděti znamená životní přelom a nejen 48 let panenství je v tahu! Překvapivý gruzínský klenot s  anticky vznešenou hlavní postavou. A ten konec: to byly slzy radosti či smutku ?

plakát

Tokyo Vice - Season 2 (2024) (série) 

O něco slabší než jednička, kvůli více rozmáchlým zápletkám. Tozawa výbornej, Sato charakterní, Samantha se snaží udržet podnik v chodu, Jake nás vezme na návštěvu domů a nakonec se vše pěkně spojí v klasické japonské harmonii.

plakát

Opera (2021) (seriál) 

O kráse, bolesti a boji o moc. Zoe se zdá jen povrchní bláznivou primabalerínou, až od 5té epizody pochopíme její důvody a osobní drama. Ředitel Sébastian se snaží hrát na všechny strany, ale nakonec si vybere srdcem. Flora bojuje s diskriminací i demotivací. K tomu další postavy ansámblu. Balet je vlastně úplně zbytečná podívaná pro snoby a udržování mrtvé tradice. Nebo ne ? Proč by jinak tolik lidí chtělo tančit, neustále cvičit a pak skončit zhuntovaný ve 30ti.

plakát

Sedm schodů k moci (2023) (seriál) 

"Jsem novinář a taky pěkná svině". Pan Klíma umí napsat dobrý scénář a celkově se dají poslouchat i dialogy. Eva Podzimková se na roli nehodí, protože její reálné předlohy (pí Nečasová a pí Grossová) byly od pohledu i vytupováním hloupé vesničanky, což ona není. Popisované reálie a korupce jsou  přepálené a zjednodušené. Je to v postatě červená knihovna křížená s tím, jak si politiku představují čtenáři Blesku.