Přípitek (2020)

Nic převratnýho, ale místy fakt trefný popis absurdity vztahů a rodiny.

Úsvit (2023)

Konečně dobrý český film, který má tajemství, závoj, atmosféru. Netradiční námět, zápletka a Eliška Křenková jednoznačně na Lva.

Bod obnovy (2023)

Výtvarně a hudebně se není za co stydět. Dialogy strašný a občas mě to už nudilo.

Bratři (2023)

Největší příběh studený války zfilmovat fakt nejde. Tohle byl dobrý pokus nějak to uchopit. Za mě tam bylo příliš zlých komunistů vyslýchatelů a zdůrazňování jejich špatnosti ničením domácnosti a pojídáním salámu z papíru. To snad všichni víme a viděli jsme to stokrát. I toho klavíru mohlo být míň. Ta postava čechoněmce tam byla proč ? Naopak Josef a Radek v podání Oskara a Honzy super, věrohodný mladý namachrovaný kluci. Sám útěk byl trošku zkrácený, i když reálně seděl. Hudba parádní, kamera taky. Kdo čekal, že se tam vejde i morální apel a přesah, tak se nedočkal, ale to ani nešlo. Jako film to pohromadě drží a povedl se.

Jeanne du Barry - Králova milenka (2023)

Francie za Ludvíků je moje oblíbená doba, takže jsem z tohoto období toho viděla fakt hodně. Oproti jiným zpracováním je tady znát subjektivní pohled Maiwenn. Historická fakta moc nerespektuje - např. královy dcery byly výrazně starší, naopak Marii Antoinettě bylo teprve 15, rakouský velvyslanec Mercy byl starý pán. Naopak aféra s oslovením na veřejnosti je naprosto přesná a stejně tak i okolnosti královy smrti. Točilo se evidentně ve Versailles, ale působilo to na mě jako dost laciný kompars. Maiwen je zvláštní, výrazná tvář a Depp moc nehrál, stačila mu gesta a pohledy. Pro mě je nejlepší Ludvík (ten XIV.) v Angelice a nezapomenutelná du Barry v podání Asii Argento v Marii Antoinettě Sopfie Coppoly.

Rozhovory s přáteli (2022) (seriál)

Frances je 21, studuje v Dublinu a nemá žádné zkušenosti ve vztazích. Jediný, co zkusila, byla její kámoška Bobby. Jednou jde na večírek a tam uvidí Nicka, který se jí líbil a tak ho políbí. Tím se rozjede vztah/nevztah, protože on je ženatý. Následuje emocionální kolotoč sexu/nepochopení/rozcházení/popírání/přiznávání a Frances je v tom namočená po uši. Tím vším prochází a poznává se i reflektuje důsledky svých činů. Má to atmosféru, výborné obsazení všech čtyř hlavních postav. A ano, moc sexy Joe Alwyna.

Velké nic (2023)

Klasická česká realita : od tragédie ke komedii. Místo medailónků běžných občanů by to chtělo brutální sestřih politických komentářů ministrů zdravotnictví/premiéra prolnutý s lidovými fóry. To by potom byla podívaná!

Přízraky v Benátkách (2023)

Kenneth s francouzským přízvukem v klasickém kuse odehrávajícím se ve famózním palazzu v Benátkách. Baví mě propracovanost záběrů, detaily, hudba, atmosféra.

Vláda - Moc a sláva (2022) (série)

Skvělé, výborné, složité, přesahující. Jako vždy nejlepší dánská seriálová produkce se pustila do realistického popisu politické reality, kompromisů, toho, jak funguje diplomacie v mezinárodním měřítku plus to, jak moc a sláva mění i idealisty v technokraty moci a intrikáře. Povinnost vidět pro všechny, co opravdu mají zájem se nad tím zamyslet.

Disturbia (2007)

Pobertální začátek se překvapivě překlopí do stalkování vraha.