Lucy (2014)

My lidé využíváme pouhých deset procent kapacity našich mozků. Co by se s námi stalo, kdybychom dokázali využívat víc? To se vám film v rychlých a hodně barevných scénách pokusí nastínit během tryskoletu Lucy od 10 ke 100%. Nápad super, ale vytěžit se ho prostě nepovedlo. Být to na mě, vynechala bych většinu stříleček a honiček (logické jsou stejně jen na začátku) a víc bych se věnovala tomu, jak se mysl a schopnosti hlavní hrdinky se vzrůstajícími procenty proměňují. Dovysvětlila bych vizuálně pěknou, ale dějově naprosto nesmyslnou scénu v letadle. A odpustila bych si vyloženě lacinej konec, ve kterém lidstvo konečně dostane návod na život. Bohužel ani tyhle zásahy by nejspíš Bessonův film nezachránily.

Sex v Paříži (2014)

Bída, bída a zase bída. Ani jedna z postav mě nechytla za srdce. Jejich příběhy byly přinejlepším polovičaté, o jejich charakterech jsme se nedozvěděli nic.

Tři bratři (2014)

I když texty jsou nepěkně infantilní, kouknout se na to dá. Předškolní děti budou pravděpodobně nadšené.

Čarovný les (2014)

Strašná slátanina, nedá se to dokoukat. Vypla jsem to po hodině a čtvrt a jak čtu komentáře níže, začínám si za to gratulovat. V rámci žánru jsou rozumnější volbou Svěrákovi Tři bratři.

Good Bye Tibet (2010) (TV film)

Příliš dlouhý a příliš uplakaný dokument. Několik záběrů bylo natočeno v roce 2000 při převádění šesti dětí z Tibetu do Nepálu, většina materiálu při jejich návratu na nepálskou stranu Himálají o osm let později. O životě Kelsanga Jigme a pohnutkách, které ho vedly k opakovaným riskantním přechodům hranic mezi Tibetem a Nepálem, přes které do roku 2008 převedl do exilu stovky tibetských dětí, se bohužel dozvíme jen minimum, přestože je jednoznačně nejzajímavějším charakterem filmu.

Hunger Games (2012)

Další, úspěchem Twilightu inspirovaný, film pro "náctileté debily". Koukat na další díly by mě donutil asi jen nůž na krku.

Nevědomí (2013)

Celkem dobře se na to kouká, protože na vizuálu a strojích z budoucnosti si dali tvůrci hodně záležet, ale celkově je to fakt bída. Děj plný logických děr vyústí v totálně nelogický konec. Třetí hvězdička je jen a pouze za neoholenýho a od oleje upatlanýho Cruise.

Divergence (2014)

Nejsem cílovou skupinou Povstalecké trilogie, takže volba nečíst ji a podívat se místo toho na film byla celkem jasná. Logickými dírami a nedovysvětlenými místy mi Divergence připomněla Oblivion, který ale v tomhle byl mnohem horší. V nedostatku pořádného děje se oba snímky shodují. Jdu si na wiki přečíst, jak to dopadne, protože koukat na další díly fakt nehodlám.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Mám ráda detektivní příběhy, mám ráda Trojana (ten u mě seriálu vysloužil třetí hvězdu) a astrologický podkres mi nevadí, my raci prostě máme sklony k mysticismu ;). Nečekejte inteligentní zábavu, tohle je nenáročná oddychovka s krásnými pražskými lokacemi. EDIT po deseti dílech: s přibývajícími díly je astrologický balast do nich cpán se stále větším úsilím, jako by do nich ani tvůrcům nepasoval. To a snaha o náhlé zvraty celkem slušně kurví děj i logiku jednotlivých dílů. P.S. Co je to za módu vykrádat pro znělky nových českých seriálu slavnou hudbu odjinud? U Případů 1. oddělení to byl Sherlock Holmes, zde zase Requiem for a Dream... :(

Andělé všedního dne (2014)

Film mě nenadchl ani neurazil. Marně však přemýšlím, jakému typu diváka bych ho mohla doporučit...