• Pohádka

Den opričníka (2016) (divadelní záznam)

Viděla jsem jen naživo. A fakt to není pro každého. Co si pamatuji, udávali jsme při doporučení dovětek "pro matku nevhodné". :-) Nicméně pro nás, co už něco uneseme a nebráníme se kontroverzi luxusní divadelní zážitek. Jako jediné minus bych dala, že text je pro diváka natolik náročný, že by to asi chtělo vidět 2x. Přesto bych dala za 5*, ale protože kvalitu záznamu nemohu posoudit, nechám bez hodnocení.

Holky z lepší společnosti (2003)

Kdyby tak Moly sežrali moli, nepřišli bychom ani o komedii, ani o drama, protože ani jedním z toho tenhle film určitě není.:-) Spíš je to taková narychlo umíchaná instantní kaše útočící výhradně na první signální. Takže pokud chcete sledovat, doporučuji příliš nepátrat po ingrediencích, ze kterých byla umíchaná. Z přírodních surovin to totiž nebylo.:-(

Čertova nevěsta (2011)

Hned na začátku mě pan Troška vesele vytahal za uši. To tou nespisovnou češtinou, která mi v pohádce opravdu hodně vadila. Ale jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání.:-) Možná to došlo i autorovi a tak nakonec přesedlal na podstatně přívětivější styl mluvy. No a nyní už k samotnému příběhu: neurazí, nenadchne, nechybí samozřejmě pitvoření, i když ještě vcelku umírněné. Co ale musím vyzdvihnout, to je dokonalá obrazová stránka filmu, která Čertovu nevěstu táhne nejméně o dva levely výš. A nakonec i režie, Troška svoje řemeslo umí. Problém u něj je jenom, v čem ho používá. Mezi 2-3*

Poslední dům nalevo (2009)

Dobrý bylo třeba to splývání. To bych taky chtěla umět, zubožená, postřelená, polomrtvá, omdlelá ležet ve vodě na zádech a ani se nehnout. Úplně se mi tajil dech, když jsem viděla, jak ji ti vrazi pozorovali a ona se jako správná akvabela ani nehnula a vůbec se nesnažila utopit. A tak jo, napětí to má. Ale taky spoustu nesmyslných hnusů. Hodnocení si odpustím, neviděla jsem konec.