Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Pohádka
  • Akční

plakát

Nezvěstní - Série 2 (2016) (série)

Nezvěstní mají skvěle natočený okamžik hledání a pomalého rozplétání,. Člověk se těší, jak to vlastně bylo a bude. Konec je ale uspěchaný a i když vysvětluje, nevysbětlí nakonec nic. Na ty 4* to ale nakonec snad i dá.

plakát

Co tomu řeknou lidi (2017)

Co tomu řeknou lidi aneb jak ukrást život vlastní dceři. Aktuální téma a tradice, na které je Barnevernet krátký. Drama, které je dramatické i bez vnějších efektů.

Zkáza paní Grace (2020)

Zklamání. To, co začíná jako průměrná detektivka, kde jenom obhájkyně "zapomene" prověřit očividný nesoulad a propojenost s bezúhonným občanem a krádeží v zaměstnání a hypotečnám podvodem, se najednou jako lusknutím prstů přesune do "mystična" na konci dotaženého ad absurdum k úplnému závěru.

Intermission (2003)

Trochu nepřehledné, ale nakonec se celá mozaika spojí. Film to není ani špatný, ale ani dobrý, snad jen Diedre by zasloužila za ten happy end vylískat.

plakát

Žena na válečné stezce (2018)

Žena na válečné stezce je pro mě především nudná, byť řemeslně precizně zpracovaná. Nedokázala si udržet moji pozornost ani mě nějak více vtáhnout do děje, možná i proto, že nejsem žádná ekoaktivistka/ekoteroristka. :-)

Dva papežové (2019)

Pro nevěřícího psa hůře stravitelný snímek, kterému jsem se kvůli jeho tématu delší dobu vyhýbala. Nutno však uznat, že film je to velmi dobrý.

Mákni! (2020)

Údajně Inteligentní, ale nemotorná osmnáctka v podstatně méně inteligentním a ničím výjimečném filmu maximálně tak na žehlení.

plakát

TY - Série 2 (2019) (série)

Když Ježíš vstal z mrtvých, taky k tomu nevolal poldy, ale co je moc, to je moc a tady nevolá policii vůbec nikdo. Taky Joe se chová čím dál víc nerealisticky a žádný zámek si před ním není jistý. Ano, seriál pořád nějakým zvráceným způsobem baví, i když v podstatě jen kopíruje jedničku s tím, že ještě víc přitlačil na pilu, ale důvěryhodnost už ztratil úplně. No a ten závěr to dorazil. 50%

plakát

TY - Série 1 (2018) (série)

V Joeovi vidím od počátku  naprosto dokonalou směsku hnusu a manipulace a v tomto smyslu musím pochválit i český dabing, protože už jen tón hlasu mě neskonale iritoval, takže jsem jednotlivé díly sledovala jen s velkým sebezapřením. Proto nechápu, kde tolik komentátorů vzalo přesvědčení, že krom stalkingu je Joe vlastně dobrácký a sympatický. Popravdě jsem měla problém se na to hodňoučké monstrum vůbec dodívat, byť jako studie sociopata to vůbec není špatné (pozor! nezaměňovat s uvěřitelností a logikou scénáře, protože po této stránce je seriál naprostým debaklem)