Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Pohádka
  • Akční

plakát

Orange Is the New Black (2013) (TV seriál)

Nakonec jsem se rozhodla pro 4*, i když je to spíš mezi 3 a 4. Seriál, který dokáže vtáhnout do děje, je v něm spousta zajímavých myšlenek i postav, nejednoznačných charakterů, což je ale i jeho slabinou, protože někdy jsou ty přemety už trošku moc. Líbilo se mi, že i u zprvu jednoznačně záporné postavy člověk pozná časem její motivaci a začne ji tak nějak chápat. Takže snad jediná vyloženě protivná postava je nakonec hlavní hrdinka, která byla tak na ránu, že vůbec nechápu, jak by ji někdo mohl milovat. Velkým záporem seriálu pak je, že některé situace jsou nevěrohodné a prostě by se v reálu stát nemohly. Dá se to však odpustit, protože nakonec právě ty největší nesmysly navodí to pátrání mezi černou a bílou, dobrem a zlem a třeba někoho donutí zamyslet se nad svými stereotypy. Pro mě nejlepší pátá řada a vzpoura vězenkyň, i když právě tady je to jeden z těch logických nesmyslů, ale vem to čert.

plakát

Dobrá čtvrť - Série 2 (2008) (série)

Pokroucené, podivné postavy a vztahy, to je to, co mi na tomto seriálu vadí. Ono je to svým způsobem svižné a příjemné na koukání, ale scénář nedokáže propracovat charaktery jako uvěřitelné a z masa a kostí. Jsou to takové karikatury sebe sama.

Nádech pro lásku (2017)

Motivační melorama, které působí tak strašně pozitivně, až ve mně vzbudilo částečně negativní emoce a nechuť vidět to někdy znovu.

Tajná posedlost (2019)

Triviální triller, který bude nudit, i když ho budete sledovat jedním očkem u žehlení, proto doporučuji převázat oči obě a doufat, že vaše fantazie nedokáže vytvořit tolik klišé a průhlednosti jako páni scénáristi.

plakát

Nezvěstní - Série 2 (2016) (série)

Nezvěstní mají skvěle natočený okamžik hledání a pomalého rozplétání,. Člověk se těší, jak to vlastně bylo a bude. Konec je ale uspěchaný a i když vysvětluje, nevysbětlí nakonec nic. Na ty 4* to ale nakonec snad i dá.

plakát

Co tomu řeknou lidi (2017)

Co tomu řeknou lidi aneb jak ukrást život vlastní dceři. Aktuální téma a tradice, na které je Barnevernet krátký. Drama, které je dramatické i bez vnějších efektů.

Zkáza paní Grace (2020)

Zklamání. To, co začíná jako průměrná detektivka, kde jenom obhájkyně "zapomene" prověřit očividný nesoulad a propojenost s bezúhonným občanem a krádeží v zaměstnání a hypotečnám podvodem, se najednou jako lusknutím prstů přesune do "mystična" na konci dotaženého ad absurdum k úplnému závěru.

Intermission (2003)

Trochu nepřehledné, ale nakonec se celá mozaika spojí. Film to není ani špatný, ale ani dobrý, snad jen Diedre by zasloužila za ten happy end vylískat.

plakát

Žena na válečné stezce (2018)

Žena na válečné stezce je pro mě především nudná, byť řemeslně precizně zpracovaná. Nedokázala si udržet moji pozornost ani mě nějak více vtáhnout do děje, možná i proto, že nejsem žádná ekoaktivistka/ekoteroristka. :-)