• Pohádka

Láska se zárukou (2020)

Puntičkář, který si poctivě zapisuje průběh každého svého rande by musel být vážně nesnesitelný. Tady je vzorem všech ctností a tužeb. Je to prostě klasická instatní holywoodská romantika s extrémně hloupým nápadem (scénářem) vyznačující se tím, že si hlavní protagonisté dají první pusu až před publikem, aby nakonec společně a ruku v ruce zapadli přesně do těch komerčních hnusů. proti kterým jakože celou dobu bojovali. Morální dno a co se týče romantiky, tak tu jsem tady nenašla taky.

Chirurgický řez - Srdce a duše (2020) (epizoda)

Nadutá sebeprezentace, přičemž jsem místy nevěděla, jestli se smát nebo brečet, Viklají se vám zuby? jako otázka v rámci předoporačního vyšetření, to jako fakt? Jsem tedy ráda, že mě druhdy namísto MUDr. Shettyho operoval MUDr. Štěpán Černý a nemuseli jsme čekat, jestli dá Bůh. :-(.

Ranařky (2021)

Ranařky jsou trapnou a ubohou parodií na feminismus a hnutí hippies v současnosti.

Deset věcí, které bychom měli udělat před rozchodem (2020)

Ono to tak nějak vizuálně působí civilně a fajn, akorát pořád čekáte, kdy se něco začne dít a ono nezačne. Vůbec. Takže je to film, který na vás působí asi tak, jako když jdete každý den do krámu, koupíte 2 rohlíky, vlašák, limonádu a druhý den zase, akorát místo rohlíků koupíte housky a třetí den pochoutkový. Jako fajn. Ale koho to zajímá? Kdybyste aspoň jednou koupili maso....

Jak sbalit milionáře (2019)

Jak sbalit milionáře se vás snaží přesvědčit, že všichni muži s pohádkovým kontem čekají jako přezrálé hrušky na nějakou tu zlatokopku z Nemanic, jen aby jí mohli nabídnout zásnubní prstýnek. Ani ten sex k tomu nemusí proběhnout, prstýnky se rozdávají už na druhé schůzce. :-) Naše hrdinka ale samozřejmě není zlatokopka, jenom s ní cloumají hormony, jinak ale ví, co chce. Co dodat? Romantické to fakt není, následováníhodné už vůbec, Ztracený čas.

Celesta ve městě (2004) (TV film)

Je romantka a romantika, mě třeba tahle pohádka urazila hned, když se objevily myši. A lepší už to nebylo. Z hloupé, ale vcelku roztomilé kudrnaté holky se stala během pár minut pitromá tuctová koza. Tak tomu říkám posun. Nejvíc ze všeho tenhle pokus o film vypovídal nakonec o tom, jak si scénáristé z města předstanují holku ze vsi. A to o jejich přehledu vypovídá víc, než by chtěli.

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Po tváři mi tečou slzy studu a přemýšlím, proč vlastně nedám odpad? Proti tomuhle jsou i Specialisté na Nově příkladem inteligentní promyšlené kriminálky.

Vánoční polibek (2011) (TV film)

Ken nepozná svoji Barbie, jakmile se zbaví zářivých třpytek, a ta nedá pokoj, dokud toho namalovaného panáka nedostane. Snad budou žít šťastně až do smrti a já už do nich do smrti neuslyším. Leda, že by on zase někoho políbil ve výtahu a John Stimson měl potřebu natočit další klišovitý film.

Křížem krážem Izraelem - Negev (2020) (epizoda)

Na Negev jsem se moc těšila, protože pro mě je to místo, kde jsem se naučila milovat poušť. Obzvlášť tajuplný osamělý Machteš Ramon je moje srdcovka. Nedostala jsem ale nic a Machteš Ramon tu působil jako ničím nezajímavá písečná díra, kam by mě po zhlédnutí tohoto dokumentu v životě nenapadlo jet.. https://dobrodruzka.cz/2019/10/15/izrael-na-divoko/ Exaltovaná V. Žilková by mě k návštěvě této nádherné země opravdu nepřesvědčila.

Když draka bolí hlava (2018)

Když draka bolí hlava, nemusí hlava bolet i diváka. Což se ale tvůrcům povedlo. Dvojjazyčnost jen podtrhuje mizerné poselství o společném Československu, kdy z neznámého důvodu božský Kája přešel nemotornou slovenštinou na slovenskou stranu barikády. To tedy bylo na konci vysvětleno, puncu absurdity ze svého počátku se ale už pohádka zbavit nedokázala. Co mi pak ještě vadilo, bylo to, že drak každou chvíli působil, že spadne. Scénář samotný měl docela potenciál. Škoda, že zůstal nevyužit.