Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Veľmi milé prekvapenie. Bála som sa, že film spackajú a bude plný priblblých dialógov, ale nakoniec veľmi slušné a akčné. Až na scénu zo skleníka spokojnosť veľká.

Poslední vládce větru (2010)

Nepoznám seriálovú predlohu, ale je mi jasné, že je to jeden z tých prípadov keď sa niekto snaží natlačit epický príbeh do smiešnej hodinky a pol (viď Eragon a podobne). Celý film je len presúvaním sa z miesta na miesto, nulové vykreslenie charakterov, čiže si vlastne nemáte šancu nikoho obľúbiť. Scenár je tiež otrasný a dialógy umelé. Po vizuálnej stránke to celkom ujde, ale tam to začína aj končí.

Grave Encounters 2 (2012)

Je to ako niekoľkokrát vylúhovaný sáčok čaju a ešte aj s Béčkovým koncom, jedine pozitívum je ten zvrat vo výťahu. Dvojka Grave Encounters sa nikdy nemala stať, zosmiešňuje to perfektnú jednotku. Proste katastrofa

Hanebný pancharti (2009)

2 krát som sa to pokúšala pozerať, ani raz som sa nedostala cez polovicu. Je to neskutočne preceňovaný film. Nuda nuda nuda nuda

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Iste tvorcovia pokračovania Silent Hill neboli v ľahkej pozícii. Nech si hovorí kto chce, čo chce Silent Hill 2006 je jednoducho špička či po vizuálnej alebo atmosferickej stránke. Predčiť tento hororový skvost je takmer nemožné. Nastajlovať pokračovanie však tak aby to lacno bavilo masy a zároveň malo úroveň "jednotky" je nemožné a okrem toho ešte s omnoho menším rozpočtom. Mám pocit že najviac sa asi šetrilo na scenáristovi. Scenár je presne to, čo tento film najviac kazí. Neskutočne sprosté vysvetlovacie dialógie navrhnuté tak nešikovne a umelo, že napriek tomu že sa snažia vysvetliť jeden z fakt perfektných príbehov s potenciálom na hororovú pecku pomaly odhaľujúce špinavé tajomstvá jednoducho nudia a sú trápne. Odmysliac scenár mi boli náhodou postavy sympatické až na to romantické klišé, vôbec sa nesprávali podľa mňa nelogicky. Prvá polovica, ktorá bola podľa mňa neskutočne zdĺhavá je naozaj zlá. Snaha o "pokojný" začiatok popretkávaný rušivými momentmi jednoducho nevygraduje atmosféru ktorá čaká v druhej polovici. Je neskutočne hlúpe od začiatku nasadiť tempo, keď jednoducho začiatok na to nemá ani príbeh a ani logický priestor. Druhá polovica je už niečo iné a ide šialeným tempom od časti kde sa Heather dostane do skladu. Časť z liečebne je naozaj perfektná. Čo sa týka záveru je zbytočne rýchly a človek si ho ani poriadne neužije a to pre poslednú scénu bolo z hry možné vytrieskať oveľa viac. A áno čo sa týka hry, je to pomerne verné, ale divák, čo to nehral a nepozeral jednotku sa bude strácať a to aj napriek vysvetlovačkám, Tie mohli a podľa mňa mali byť vypustené, pretože sú tam vyslovene na úkor príbehu a atmosféry. Nech sa divák posnaží a pozrie aspoň prvý diel. Čo na záver? 6 rokov čakania a toto za to je vlastne sklamanie. Zadné vrátka tam sú a aj pokračovaní hier dostatok, tak ja len dúfam, že nabudúce to dostane do rúk niekto naozaj schopný.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Musím poopraviť prvé série sú úžasné, bohužial s kvalitou to ide postupne dole.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Prvá séria slušná, ale druhá sa rozbehla takým zbesilým tempom, že vo svojom žánri nemá tento seriál konkurenciu!

Květy války (2011)

Dojemné, pátos, klišé možno, ale ja som im to celé verila. Na Christiana Bale-a mám strašnú slabosť. Bale, Ázia, vojna, romantika, smutný koniec, parádne bojové scény pre mňa luxusná kombinácia a moje ženské srdiečko to potešilo, pozrela by som si to kľudne znova a nie raz.

Dlouhá cesta (2002)

Strata času to vôbec pozerať, tvári sa to strašne dojemne, ale pri tom je to jedno klišé na druhom. Ak to porovnám s filmom Keith, ktorý bol v podstate natočený na podobný motív tak tento film prepadáva na plnej čiare. Neskutočný gýč po všetkých stránkach.

Sněhurka a lovec (2012)

Sklamanie roka. Vyzerá to pekne, má to pekných hercov, ale pekne to hodnotit nemôžem. Myslím, že scenárista by si zaslúžil prefackať za tie somariny, čo tam vymýšlal. Dialógy resp. monológy (ako napríklad blabotanie o železe, čo horí zvnútra...wtf?) sú vlastne zväčša úplne zbytočné.. Po hereckej stránke tiež nič moc. Možno Charlize hrá slušne, ale Kristen je zase Bella Swan a skoro celý film (okrem konca) pozerá do blba a tvári sa akoby šla práve zvracať. Najlepšie jej išli paradoxne scény, kde sa válala v bahne a aspoň toho moc nenahovorila. Okrem toho je to celé nehorázna vykrádačka rôznych iných filmov. Najmä scéna s jeleňom? Nevideli sme niečo podobné v Princess Mononoke? SPOILER: no a ten bozk od opitého Huntsmana po jeho opäť raz wtf monológu, ktorý ju prebudil rujnuje celé moje detstvo! Rozbalíte pozlátko a nájdete v tomto filme zhola nič...