Loupež po italsku (2003)

Strhujúci a sofistikovaný úvod (rozumej lúpež) je jak filmársky tak profesionálne zlodejsky zmáknutý a sľubuje si veľa. Avšak časom upadá do priemernej záležitosti s pár vtipnými scénami a akciami, no na úvodné majstrovstvo sa to nechytá. Hviezdna zostava z toho robí veľmi známy a populárny snímok, ku ktorému sa diváci radi vracajú, aj keď v kútiku duše a snahe o objektívnosť vedia, že sa z toho dalo vyťažiť viac.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Mrzí ma to, ale mňa to obzvlášť neoslovilo. Dejová línia je rozpačitá, roztahana a chaotická. Insuficiencia o čo vlastne ide sa odkrýva pomaly a v podstate konečné vyvrcholenie prichádza od scény s bankou,, kedy ma to konečne začalo zaujímať. Boj s drogovými kartelmi bol a vždy bude na beh bez cieľa. Možno len musím film nechať dozrieť keď sa s tunajším hodnotenim moc nezjednocujem.

O.C. (2003) (seriál)

Nemôžem si pomôcť, ako teeneger som všetky série žral aj s navijákom (hlavne kvôli Marisse Cooperovej mojej platonickej láske). Áno miestami detinské, stupidné scenáre, absurdné zvraty. Ale ja som to tak nejak delil a ignoroval. V podstate postavené na podobnej báze ako Beverly Hills. A nejeden z nás si prial byť ich súčasťou a žiť aspoň na chvíľku bezstarostný život rozmaznaných californských deciek. Húf krásnych herečiek a k tomu perfektné soundtracky.

Áčko (1997) (pořad)

Poctivá TV relácia, ktorá mala veľmi zaujímavé témy bez servítky. Pozvané osoby aj moderátori na profesionálnej úrovni vedú diskusie a majú verejnosti čo ponúknuť.

Infiltrace: Obchod se zdravím (2018) (TV film)

Palec hore všetkým, ktorí nejakým spôsobom priložili k tomuto dielu ruku. Ich pričinením sa odhaľujú nekalé praktiky nezdravotníckeho zariadenia, kde by zdravý človek sa otočil na päte. Zneužívajú bezradnosť a bezmocnosť chorých ľudí, ktorí často pri limite terapie ich ochorenia západnou medicínou, navštívia týchto šarlatánov. Nech sa na mňa nik nehnevá, ale toto podvod proste je. Ohrozujú ich na živote klamlivými, neoverenými a nefunkčnými praktikami, berú si za to nehorázne peniaze a mali by za to niesť zodpovednosť. "Pani Magistra" Krutilová by aspoň postih za falošné používanie titulu dostať mohla. Všetci, ktorí v AKTIPE pracovali nemajú svedomie a pre mňa ostanú medicínskymi šmejdami na večné veky.

Pařba na třetí (2013) odpad!

Hlavnou úlohou komédie je rozosmiať diváka, či už vtipnými hláškami, scénami, grimasami, paródiami. TU nefunguje absolútne NIČ z toho. Veľmi som sa musel premáhať, aby som to bol schopný dopozerať do konca a zhlboka si vydýchnuť, že je to za mnou. Herecky zohraté trio dostáva slabý scenár, kde to ani okorenenie mojim obľúbeným Johnom Goodmanom situáciu nerieši. A ten otravný Číňan Mr. Chow mi bude ležať v žalúdku ešte mega dlho.

Frajer Luke (1967)

Mladučký Newman v odetej usmievavej uniforme si vydobil rešpekt u všetkých väzňov. Neodškriepiteľný a skutočný frajer ma naozaj tuhý korienok a nič preňho nie je nemožné. Scéna s 50 vajíčkami je klenotom kinematografie.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Nutnosť zhliadnuť The Room o ktorom spomínané Francovo dielko je. Vďaka zaujímavostiam a tomuto snímku sa priblížite k postave Johnnyho a hlavne osobe Tommyho Wiseaua samotného. Je to naozaj prazvláštny človek, ktorý ma osobité vnímanie sveta a dá vám to odpoveď na charakter, ktorou je The Room značne poznačený. Svedectvo jeho kamaráta Grega Sestero nám otvára oči a približuje nás k tomuto záhadnému človiečiku. Výborný herecký výkon hlavnej postavy, ktorá si dala záležať na autentickosti a je jeho vernou kópiou.

Pokoj (2003)

Absurdnejší snímok som jakživ nevidel. Titulok najlepší najhorší film bude zrejme na mieste. Plejáda a kanonáda "dychberúcich" dialógov, ktoré sa stali osobitým kultovým počinom. Hlavný aktér a stvoriteľ toho celého cez scenár, produkciu a réžiu vytrel kocúra všetkým, ktorý ním opovrhovali. Aspoň si to myslel, že vytrel. Pôvodný zámer natočiť napätú drámu v spleti kritiky a reakcie publika v kinosále "zachraňoval" konverziou na parodickú komédiu. Ono nie vždy sa zámer premení v skutočnosť. A tak k tomu treba aj pristupovať. Pri pohľade na Tommyho výraz už len z plagátu vám musí byť všetkým jasné, že si ide rozhodne svoje, a to jeho mu nemôže nik vziať a napodobniť.

Deadpool 2 (2018)

Volume 2 prepadákom rozhodne nie je. Porovnanie s jednickou na mieste avšak je. Predstaviteľ hlavného hrdinu prešiel urcitou obmenou, nevenuje sa komunikacne publiku a uz sa tak s divakom nepracuje. Vtipnost scen bola kvantitativne chudsia ale kvalitativne silnejsia. Az na naozaj nehorázne roztiahnuty zaver je to super komedia, podivana s kamaratmi, kde clovek najde mnoho skrytých odkazov a neskutočny pocet parodii.