Braindead - Živí mrtví (1992)

Uznávam, že spočiatku, som si hovoril, čo to je za blbosť a chceli sme to vypnúť, no vydržali sme a prinieslo to svoje ovocie. Normálne sa pri komedií len pousmejem a tých dobrých a vtipných momentov je tam fakt zopár, no tu sa smejete vkuse až vás bolia všetky mimické svaly a brucho. Zombie porno, zombie bábo - Epic, nič vtipnejšie asi tak skoro neuvidím, ibaže si to pustím znova.

Bratislavafilm (2009) odpad!

Čudujem sa ľudom, ktorým sa toto páčilo, ale budiš. Pre mňa naprosto nezaujímavý film zo slovenskej dielne, ktory chce tvrdo ukázať svetu Bratislavu, no každý vie, aká je teraz doba a nepotrebujem sa pozerať na film bez pointy kde je akurát veľa nadávok bez obsahu a za 10 minút si poviete, čo to vôbec pozeráte. Pre mňa veľké sklamanie aj vzhľadom k tomu ako mega to bolo medializované :)

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Už len herecké obsadenie navodí kvalitu filmu, no napriek tomu boli momenty, pri ktorých som sa nudil. Holt, na tento tip filmu asi budem musieť ešte dospieť . R.I.P Paule :(

Byl jsem Youtuber (2018)

Špeciál špeciálov. Za milión subscriberov natočiť posledné video a opustiť YT scénu, v podstate v tom najlepšom, chce riadne gule. Som tvoj rovesník a úplne rozumiem tvojmu kroku. Si talentovaný a šikovný chalan, ktorý to v hlave usporiadané má a vie, čo chce. A YT to už nie je. K dokumentu : perfektne zostrihané, výborné rozhovory, jasne a zrozumiteľne vysvetlené, chronológia udalostí funguje ako hodinky. Sám som už sledovanie youtuberov opustil, komunita je zahltená inými vekovými priemermi divákov, ktorí si tým krásne nahradili TV. Nemám pochýb o tom, že by si sa v živote stratil, alebo vrátil pracovať do Mekáča. :)

Captain America: První Avenger (2011)

Sľubný začiatok prvého filmu modernej Marvelovskej ságy. Dej baví, srdce hrdinu, čo by Hacksaw Ridge. Práve pre charakterové vlastnosti, bol vybraný ako ten správny vyvolený. Až do premeny z leptozóma na steroidmi nabúchaného borca to ujde. Dej potom prestáva dávať zmysel, celé sa to točí o ničom alebo maximálne nejaké akčné prestrelky, u ktorých ma párkrát vyplo a musel som film pretáčať. Berem to ako jednorázovú povinnú jazdu k poznaniu superhrdinu, ale určite sa k tomuto nemienim vracať. Hor sa na Iron Mana.

Carlitova cesta (1993)

Znova a zas si všímam porovnávanie s Scarface a porovnávanie je úplne zbytočné napriek tomu, že to má spoločného hlavného hrdinu aj režiséra. Jedná sa o dva rôzne filmy akurát s podobnou tématikou, s odlišným spracovaním. Snímok ma zaujal vo veľa smeroch, autor nás chcel zasvätiť aj do vzájomných vzťahov medzi Davom a Carlitom a podarilo sa. Výborná jazda plná akcie a nečakaného záveru.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Mladá hviezdička Rudolf Hrušinský vo veďlajšej úlohe potešil. Jedná sa o taktisto veľkolepý film ako Škola základ života!, s tým, že ja by som to moc neporovnával, ktorý z týchto dvoch snímkov je lepší. Oba treba pozrieť a oba sú par excelans.

Cesta do zatracení (2002)

Asi som si fakt našiel film, ktorý na mňa zapôsobil. Toma Hanksa a Paula Newmana mám rád a tomuto filmu dodávaju tú správnu šťavu. Jediné, čo je na škodu je dĺžka, filmu by nezaškodilo pár desiatok minút navyše. Sam Mendes ale nesklamal.

Coco (2017)

Prvých 20 minút sa venuje Olafovi, ktorý je podaný zábavnou formou a nadchne hlavne najmladšie obecenstvo, starší sa tiež pousmejú :) Po ňom začína nový nenaväzujúci film, ktorý je naozaj peknou rozprávkou. Mne staršiemu proste neprirastú k srdcu malinko afektované postavy, pomaly vedený dej a hluché miesta, kde som sa nudil. Aj keď to malo zaujímavý príbeh, čaro hodnôt a rodiny, zmysel pre detail a je zrejme adept na mnoho ocenení, mne to nepasovalo. Asi by sa človek nemal silou mocou púšťať do vôd, kde sa necíti ako ryba a nemá to tak poprebádané. Ale fanúšik rozprávok si príde na svoje a ako som aj počul podľa iných, jedná sa o jednu z naj rozprávok, vraj. :)

Constantine (2005)

V popredi tohto biblickeho scifi stoji bad good guy, kym neni nik iny ako Keanu Reevese, ktory nam s charizmou predvadza snahu o odcinenie a vykupenie sameho seba. Pritom sa k nemu znezdajky prida krasna herecka a bok po boku zacnu bojovat proti demonom a prichodu diablovho syna. Putavo vykonstruovany dej a mnozstvom efektov, ktora vo mne evokovala cim dalej vacsiu zvedavost.