• Krátkometrážní

Káva a cigarety (1986)

Smysl tohoto filmu vidím pouze jako součást celku „Kafe a cigára“, kam dobře zapadá. Jako samostatný film mi připadá jako průměrný, lehce nudný, lehce vtipný snímek.

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Kvalita filmu rozhodně od prvních dvou dílů výrazně klesla. Film vypadá trochu jako televizní film, obzvlášť v akčních scénách, kde mi chvílemi připadalo, že herci lítají, což by mi nevadilo ve filmech, jako je třeba Matrix, ale v historickém filmu mi to docela vadí. Ale co je podle mě nejhorší, že režisér použil stejné herce jako v prvních dílech k hraní jiných postav. Proto, když na začátku zemřel Chan Wah-shun (Sammo Hung Kam-Bo), myslel jsem si, že to byl Mistr Hong Zhen Nan, který se ve druhém díle, a tedy dějově později, opět objevuje. Nakonec jsem zjistil, že je vše jinak.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Po zhlédnutí první série musím říct, že je to jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl. Alespoň z těch mafiánských určitě, možná i proto, že mám rád filmy a seriály s historickým podkladem. Výkon Steva Buscemi je vynikající stejně jako Michael Pitt. Na tomhle seriálu vlastně nevidím jedinou chybu nebo nedostatek. Snad jen, že by neuškodilo trochu více rozvést i postavy jako například Al Capone nebo Lucky Luciano, protože v americké historii podsvětí rozhodně hráli významnou roli, ale to už je jen detail. Rozhodně doporučuji všem milovníkům mafiánského a gangsterského žánru.

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Skvělý zábavný, ale hlavně krásný dokument o vzniku street artu a zrodu postavy MBW. Od filmu jsem tedy čekal více o Banksym, ale to by potom jeho práce nejspíš ztratily na hodnotě. Jelikož mám street art rád, tak se mi film líbil jak po stránce provedení, tak prací které v něm byli natočené. Škoda jen, že „Banksy už nikomu víckrát nepomůže natočit dokument o street artu.“

Kafe a cigára (2003)

Příběhy o lidech, kteří pijí kafe, kouří cigarety a většinou si nemají co říct. Většina povídek se mi líbila, ale ke konci mi film začal připadat poněkud jednotvárný a opakující se. Kdyby Jarmusch některé povídky ubral, bylo by to jen ku prospěchu. Celkem film působí příjemně a pohodově.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Po celkem slabé dvojce přichází její pokračování. Vzhledem k tomu, že filmy režíroval stejný režisér, myslel jsem, že kvalita filmů bude přibližně stejná. Právě proto mě film příjemně překvapil, ale myslím, že je to spíše zásluhou knižní předlohy, než režiséra, protože oba filmy působí vizuálně přibližně stejně – tak trochu amatérsky. I když mě film bavil, rozhodně nemůžu srovnávat s muži, kteří nenávidí ženy. Celkově na mě film působil jako obyčejný krimithriller s trochu jiným koncem, než jsem zvyklý, bez rozuzlení na poslední chvíli, bez vybuchujících aut, domů a jiných drahých věcí.