• Krátkometrážní

Pán prstenů (1978)

Je těžké tento film nesrovnávat s Jacksonovým Pánem prstenů, ale já jsem na tomto filmu vlastně neviděl nic, co by se mi líbilo. Animace sice nebyla špatná (za to je ta první hvězdička), ale nelíbilo se mi propojení s hraným filmem. Hrané scény byly zahrané amatérsky a pokus o to, aby i hrané scény vypadaly animovaně, se moc nepodařil. Navíc „hroziví“ skřeti vypadali jako neandrtálci, Éomerovi jezdci jako skupina hippies, a Galadriel s Celebornem jako Barbie a Ken. Režisér z původní předlohy vyškrtal hodně scén a příběhů, takže, podle mě, nemohl někdo, kdo knihu nečetl, film vůbec pochopit a celý film je tím pádem hrozně uspěchaný. Ale jelikož mám knihu moc rád, nakonec jsem přidal i tu druhou hvězdičku.

Mladí muži za pultem (1994)

Na to, že to byla Smithova prvotina, mi film přišel celkem dobrý. Při hodnocení jsem sice musel přehlédnout to, že ve filmu by šel lépe vyřešit zvuk, více použít zlatý řez a v některých místech i líp pracovat s kamerou, ale je mi jasné, že začátky nikdy nejsou jednoduché, a proto hodnotím spíše celkový dojem filmu a jeho náplň, která se mi moc líbila.

Hledání Země Nezemě (2004)

Než jsem si pustil film, ani jsem nevěděl, jestli to vůbec mám dělat. Takovýto styl filmu rozhodně není můj nejoblíbenější, ale musím říct, že už dlouho se mi takhle žádné romantické drama nelíbilo. Nicméně, ze začátku jsem se trochu nudil, a proto jsem se rozhodoval mezi 4* a 5*. Nakonec jsem se ale rozhodl pro lepší hodnocení, protože Deppův styl hraní mám opravdu rád.

Můj soused zabiják (2000)

Celkem pěkný nenáročný film u kterého si člověk oddychne. Kdyby si ale tvůrci dali o něco větší práci a propracovali scénář tak, aby celá zápletka byla ještě víc propletená, dalo by se z filmu vytěžit o něco víc. Film mi taky připadal celý tak nějak nereálný, protože, podle mě, by takhle nájemný vrah vůbec nejednal, ale asi právě proto je to takový film na odpočinek.

Warrior (2011)

K tomuhle filmu prostě nemám co dodat… Pokud se dokážete do hlavních postav vžít, není důvod, aby se vám film nelíbil. A já jsem se do postav vžil, takže jsem s nimi prožíval všechny jejich emoce. Bohužel jsem asi od půlky filmu přibližně tušil, jak film skončí, ale to mi vůbec nevadilo.

Pat a Mat - Opravují střechu (2003) (epizoda)

Pata a Mata mám docela rád, ale v tomhle díle jsem ani nepochopil, co tam mělo být vtipnýho. Tekla jim střecha, chtěli jí zadělat, ale jeden z nich (nevím, který má jaké tričko) propadl střechou, takže udělali novou střechu a konec. Vlastně se jim všechno, kromě pádu skrz střechu, dařilo a to je trochu nuda. Navíc mi přijde nepravděpodobné, aby jeden z nich měl doma schovaný létací balón, ale to už by mi zas tolik nevadilo. Škoda, že u nových dílů se kvalita výrazně snížila.

Fight For Your Right Revisited (2011)

Pořádně povedená blbost. Beastie Boys jsem nikdy neposlouchal, ale tenhle klip včetně hudby se jim opravdu povedl. Vlastně ani nemůžu říct, která část se mi líbila nejvíc, všechny byly stejně dobrý. Před zhlédnutím tohoto filmu doporučuji vidět i původní videoklip (You Gotta) Fight For Your Right (To Party), na který film navazuje.

Pravdivé lži (1994)

Pokud máte náladu na film na 100% nabytý akcí vybuchujícími auty, rozstřílenými domy a spoustou dalších typicky amerických věcí, je tohle film pro vás. Bohužel toto téma s „nesmrtelným“ hrdinou a happy endem je, alespoň pro mě, dost klišé. Přesně na takový film jsem ale měl náladu, takže se mi film líbil.

Káva a cigarety II (1989)

Tohle dílo se Jarmuschovi dost povedlo a vidět Steva Buscemi za mlada rozhodně stojí za to.