Zirael

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 9.9.2013  17:01
    Kick-Ass 2 (2013)

Hollywoodská dvojka... veškerý nešvary, kterých se zvládla jednička vyvarovat, teď máme v plný parádě. Těžká život středoškolaček, zodpovědnost za svoje činy, hryzání svědomí po porušení slibu, groteskního záporáka, rozkol mezi kamarády a tak. Jako byla to poctivá akční komixová podívaná, ale ta jednička prostě byla o hodně lepčejší.

• 18.3.2013  21:37

jako pěkný... ale spíš než jako kraťas mi to přišlo jako vystřižená scéna z filmu.

• 3.3.2013  22:55
    Bídníci (2012)

Jako pěkný, ale že by to nějak zásadně vybočovalo z řady předchozích filmových nebo divadelních zpracování to se říct nedá. Bohužel ani plejáda dobrých herců ve všech podstatných rolích tady není nic platná. Bídníci jsou totiž tak ohraná písnička, že už není čím překvapit. Bylo to hezké, na mě trochu dlouhé, ale víckrát to už asi vidět nemusím. Je to na poctivé tři a půl hvězdičky. PS: Dvojka Sasha Baron Cohen a Helena Bonham Carter je výborná.

• 19.2.2013  01:06

Mnoho povyku pro nic? Ne, to zase ne... ale jisté filmy z dílny mistra Tarantina (pro mě třeba Pulp Fiction nebo Inglorious Basterds) zůstaly nepřekonány. Django je v mnoha ohledech super film. Jako první musím jmenovat soundtrack, který se mimořádně vyvedl. Herci jsou perfektní, v čele samozřejmě s Djangem Jamie Foxxem, klasicky dobří jsou Waltz a DiCaprio a super je minirole Samuela L. Jacksona. Opět se dočkáme "Tarantinovského násilí", i když osobně jsem to po různých zvěstech čekala mnohem horší. Naprosto nepřekonatelná je scéna s ku-klux klanem :-D. Film celkem dobře funguje do setkání obou hlavních hrdinů s DiCapriem. Ten jak už jsem psala hraje dobře, ale myslím si, že scéna s přesunem z trhu s otroky do Candylandu je zbytečně dlouhá a akorát oddaluje finále. Ve chvíli, kdy by měl film gradovat se dočkáme akorát zdlouhavého kodrcání po cestě, smečky psů a spousty kecání. Pak teda konečně přijde finále, které spíš připomíná reklamu na kečup a to nemyslím nijak špatně, opět typicky Tarantinovské. Jako... bylo to dobrý, nebýt toho vypadnutí z rytmu ve chvíli, kdy to bylo nejmíň potřeba, tak by to bylo na čistých 5.

• 17.2.2013  00:00

Tak tohle je film, po kterém sáhnu, když si potřebuju zvednout náladu a moc u toho nepřemýšlet. Dvojka Jackie Chan a Owen Wilson je povedená a jde jim to líp než v předchozím díle. Přesun do Londýna filmu taky jenom prospěl. Co se týče záporáků, tak u mě vede Aidan Gillen. Z celého filmu je vidět, že se herci při jeho natáčení dobře bavili a to je hlavní. Owen má skvělý hlášky, Jackie Chan zas předvádí nápadité a vtipné bojové choreografie. Prostě super :-)

• 14.2.2013  20:27

Velice stylové, svižné a dobře obsazené, řekla bych. Nedá se od toho čekat nic hlubokomyslného, ale to snad bylo znát už z traileru. Má to všechno, co jsem od toho očekávala, cigaretu v každém záběru, střílení z Thompsonů, mafiány s kloboukama. Nemám si na co stěžovat, mně se to líbilo.

• 10.2.2013  19:44

No... takový přeslazení pokus o Love Actually po americku. Naprosto bez duše a bez vtipu. Takové fádní.

• 10.2.2013  19:40
    12 kol (2009)

Typickej akčňák, dala bych i o hvězdičku víc, ale myslím si, že s filmem, kdy fandím záporákovi, aby se mu podařilo zabít nesympatického hlavního hrdinu s jeho nehezkou přítelkyní, je něco špatně.

• 10.2.2013  19:36
    Dorian Gray (2009)

Ben Barnes hraje nad očekávání dobře a ještě o kousek líp hraje Colin Firth, Londýn je opět neskonale depresivní a Ben se na svou roli hodí dokonale, takhle jsem si vždycky Doriana představovala. Tím končí pozitiva. Slovo "horor" v popisu je nutné brát s rezervou... ty hororové prvky působí spíš směšně (mám na mysli především vrčící obraz). A myslím si, že tvůrci mohli postavu samotného Doriana pojmout i líp, ne jen jako toho chlápka, co ojede všechno co se hýbe.

• 2.1.2013  20:51

Skvělá pohádka, ne-li moje nejoblíbenější. Při letošním vánočním sledování mi došlo, co tvoří ten propastný kvalitativní rozdíl mezi "novodobými" pohádkami a těmi předrevolučními. Když se podíváte na Tři veterány (nebo i jiné pohádky), tak se to tam hemží výbornými herci, nejen v rolích hlavních, ale také v těch vedlejších a tito páni herci dovedou dám těm postavám duši, pronést hlášky tak, aby zlegendárněly a tím pádem zlegendárněla celá pohádka, kdežto mezi moderními pohádkami je těžké najít nějakou, kde jsou alespoň hlavní postavy zahrány kvalitně (nebo nemají vadu řeči). Tři veterány jsem si zamilovala kvůli triu Hrušínský-Somr-Čepek, laskavému svěrákovskému humoru, poměrně originálnímu námětu, pěkným písničkám a ne nikterak vlezlému poučení na závěr.

• 28.12.2012  00:04
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Tuto novou vánoční pohádku schválně nadhodnocuji, když vidím, jak si tady vede. Je to podle mě poctivý čtyřhvězdičkový film, který táhne především skvělý Ivan Trojan, ale i herci ve vedlejších rolích jsou báječní, dokonce i představitelé "mladých", Haničky a Filipa jsou sympatičtí a hrají dobře. Sečteno a podtrženo, rychle to utíká, nenudí to a hrdinové jsou na rozdíl od druhé novinky letošních vánoc, 12 měsíčků, sympatičtí. Strach prostě umí...

• 26.12.2012  23:08
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Nemám ráda uječené pohádky (třeba kompletní Troškova pohádková tvorba) a toto je bohužel jedna z nich. Květulilinka permanentně ječí, dokonce víc než Žilková a to je co říct. Maruška je nesympatická a dá se říct, že všechny ženy a dívky v oné pohádkové vesnici jsou hezčí než ona, což v pohádce, myslím si, tak trochu vadí. Oba mužští hlavní hrdinové mají teda taky ránu... Ve výsledku je novinka letošních vánoc taková nudná podívaná bez jediné sympatické postavy.

• 22.12.2012  00:57

Pro mě byl Hobit tak trošku zklamání. Já vím, že není možné zavděčit se všem, jedni tvrdí, že byl Pán prstenů odvyprávěn moc zkratkovitě, že byla spousta věcí vynechána... ale je vážně potřeba Hobita rozdělit na tři tříhodinové filmy? Není to trochu moc? Samozřejmě... celý herecký ansámbl je skvělý v čele s perfektním Matinem Freemanem, soundtrack je parádní, krajina nádherná a tak dále... ale stopáž je pro mě zkrátka neúprosná. I když se na plátně neustále něco děje, nemůžu se zbavit pocitu, že by se to celé dalo odvyprávět svižněji... že by nemusela být zachována snad každá replika z knihy, aniž by to nějak zásadně změnilo význam celého filmu. Peter Jackson jde zkrátka z extrému do extrému, těžko říct, jestli chce doslovným převyprávěním originálu vyjádřit lásku k Tolkienovu dílu, nebo se snaží z dojné krávy Hobita vytřískat co nejvíc peněz po vzoru tvůrců posledního dílu Pottera... osobně si myslím, že je to ta druhá varianta, což je podle mě škoda dobrého námětu, jakým knižní předloha bezesporu je. Jestli půjdu na dvojku do kina si ještě rozmyslím... PS: Vím, že Hobit byl psán jako knížka pro děti, ale byly ty Hollywoodské, třeskutě vtipné džouky, obzvlášť ty s Radagastem Hnědým, nezbytně nutné?

• 20.12.2012  00:08

Od Anny Kareniny jsem nečekala moc... hlavně kvůli hereckému obsazení. Jak tady už padlo, Keira Knightley je přeceňovaná herečka a myslela jsem si, že roli Anny nezvládne. Opak je pravdou, Keira je na roli sice mladá a málo charismatická, řekla bych, ale podle mého názoru hrála dobře (nebo konečně dostala roli, ke které se její stále stejný styl hraní hodí). Další věc, které milovníkům knižní předlohy moc nevoní je obsazení role Vronského... Aaron Taylor-Johnson je sice typově naprostý opak Vronského z knihy, ale tato změna oproti originálu mi nevadila, spíš naopak. Film sám o sobě je dynamický využití výhod divadelního prostředí a rychlé střídání scén mi přišlo nápadité a bavilo mě. Film sice ke konci trochu ztratil dech, ale pak přišlo finále, které rozhodně výsledný dojem nezkazilo. Tvůrci se rozhodli do děje zakomponovat jednu z neprokreslenějších postav z knihy - Levina - jen minimálně, což je trošku škoda, protože některé myšlenky zaniknou úplně nebo nevyzní jak mají. Ale na druhou stranu, kdyby mělo být na plátně vše, co je v knize, tak sedím v kině ještě teď. Velkou pochvalu na závěr si rozhodně zaslouží perfektní hudba a skvěle hrající Jude Law.

• 2.12.2012  22:20
    Argo (2012)

Tak tohle bylo dobré. Dobová atmosféra, která byla mimochodem dokonalá, mě okamžitě vtáhla do děje. Bylo to napínavé od začátku až do konce, i když "bazarová" scéna mohla být dovedena k větší dokonalosti. Je mi celkem sympatické, že tvůrci vsadili na neznámé herce, co se týče těch šesti v Íránu. Ben Affleck je typicky nemastný, neslaný jak ve všech filmech. Argo je pro mě film, ze kterého musí být zákonitě každý američan nadšený... pro někoho, kdo bere ty jejich patriotické výlevy s rezervou, je to poctivě udělaný čtyřhvězdičkový film.

• 30.11.2012  23:35
    Fontána (2006)

Zajímavé. Krásné. Je to komorní příběh o smíření se se smrtelností podkreslený magicky nádhernou hudbou. Pro mě tohle byl nejlepší herecký výkon Hugha Jackmana vůbec.

• 27.11.2012  19:32
    Zodiac (2007)

Uffff. Zajímavé, velice zajímavé. Skvěle natočené, výborně zahrané ze strany všech těch zvučných jmen, která se na filmu podílela a 70. léta jsou vykreslená velice dobře. Pro mě je to asi nejlepší investigativní film, který jsem kdy viděla. Strašně se mi líbilo, že nešlo jen se nechat unášet dějem, divák musí přemýšlet a soustředit se na děj, který je perfektní. Sice nejsem velkým příznivcem filmů, co mají přes dvě hodiny, ale Zodiac měl po celou dobu stopáže co říct a nenudil.

• 18.11.2012  22:35
    Leon (1994)

Krásný film. Zvláštní vztah mezi Matildou a Leonem táhne celý film a je vykreslen báječně. Obě role jsou perfektně zahrané a navíc má film zajímavý soundtrack. Nejlepší na celém filmu ale asi byla role zkorumpovaného poldy Garyho Oldmana.

• 18.11.2012  22:29

Ze začátku jsem přemýšlela i nad plným počtem, rozjíždělo se to slibně. Kvalitně hrající Vetchý a Bareš, dokonce i Vica Kerekes nebyla tak tragická, jak jsem předpokládala, soundtrack trošičku vykradený z Schindlerova seznamu, ale budiž. Bohužel to nakonec sklouzlo k téměř dvěma hodinám běhání po lese a korunu tomu nasadil ten závěr, který se doteď snažím pochopit. Vůbec netuším, proč Schmitzerova postava jednala, tak jak jednala... Jako, kouknout se na to dá, ale myslím si, že s touto tématikou jsou k mání i lepší filmy (třeba Habermannův mlýn).

• 29.10.2012  21:40

V průběhu filmu jsem se přistihla, že na obrazovku koukám s přituplým úsměvem na rtech. Amélie, která tajně mění nudné životy lidí okolo sebe k lepšímu, mi příjemně zvedla náladu. Soundtrack hraje snad v každé pseudointelektuální kavárně, je strašně ohraný, ale přes to nádherný. Je to krásně pozitivní film, lék na špatnou náladu.

• 29.10.2012  16:50

Výborný film, který mě nikdy neomrzí. Všechny figurky jsou napsány a herecky ztvárněny naprosto dokonale. I když znám film nazpaměť, tak vždycky netrpělivě čekám na jednotlivé vtipy a hlášky a směju se jim, jako bych film viděla poprvé. Černí baroni jsou ideální materiál na odreagování.

• 28.10.2012  23:13

Při nedávném zcelá náhodném shlédnutí Snowboarďáků jsem plně pochopila význam výroku: "Všechno je relativní." Ve své době to byl neuvěřitelný hit se super zápletkou a bezva vtipy, kdo Snowboarďáky neviděl, neexistoval... Tehdy jsem totiž byla cílovou skupinou... teď se mi zápletka zdá přituplá a vtipy trapné, některé jsou dokonce natolik trapné, že se při sledování filmu musím schovávat za polštář, jak je mi za herce stydno (zvlášť za "náruživou" Pavlu Tomicovou). Pokud vám není patnáct, tak od toho žádný supr filmový zážitek nečekejte.

• 28.10.2012  23:07
    Bathory (2008)

Film Bathory měl předpoklady k tomu, aby byl dobrý... zajímavý námět, kvalitní herce v hlavních rolích, pěknou hudbu a nezanedbatelný rozpočet. Místo toho vznikl dvouhodinový paskvil se zmateným a neuceleným scénářem, televizně pojatými davovými scénami, třeskutě hroznými herci ve vedlejších rolích (že ano Lucko Vondráčková) a jakousi rádoby vtipnou linkou o vynalézavých mniších. Škoda, opravdu to MOHL být dobrý film.

• 28.10.2012  15:58

Další naprostá klasika plná kultovních hlášek. Ale Cesta do hlubin študákovy duše se mi líbila o kousek víc jak dějem tak i trošičku odlišným obsazením.

• 27.10.2012  20:09
    Skyfall (2012)

Tak... vrátila jsem se z kina a nevím kde začít. Nehodlám se rýpat v tom, jestli to bylo, nebo nebylo Bondovské. To, že se chtějí tvůrci nového Bonda trochu odlišit od ostatních zpracování je pochopitelné a pokud se má nový Bond od ostatních lišit tím, že není tak neomylný a dokonalý jako jeho předchůdci, fajn, tím líp. Za sebe říkám, že mohl být film i o kousek kratší. Ušoplesk Daniel Craig patřil do této doby mezi mé nejmíň oblíbené představitele agenta 007, ale tímto filmem ho beru na milost. Jeho Bond byl správně mužný a elegantní zároveň. Jinak, ve filmu bylo pár kiksů, u kterých jsem se chytala za hlavu (ta baterka byla epic fail paní M a diginální varan fakt směšný a tak bych mohla pokračovat), ale s tím se musí u akčních filmů počítat. Přesto přese všechno Skyfall hodnotím jako solidně udělaný špionážní akčňák. Znovu se na to asi hned tak dívat nebudu, ale jako taková jednohubka to bylo příjemné.

• 26.10.2012  23:44

Tomuto já říkám dobrý film. Je to překvapivé, má to poutavý děj, námět k zamyšlení, super herce. Výborné. Ale bohužel je Fight Club jen na jedno podívání... obávám se, že bez té nevědomosti jak to vlastně celé je, už to nebude ono.

• 26.10.2012  23:24

Podle mě je to nejlepší díl série díky změně prostředí a spoustě nových postav a množství geniálních hlášek. Navíc prvák na medicíně je vylíčen celkem realisticky. Nejlepší byla ta Svěrákova okénka o uspořádání věcí na stole... a nejhorší na tom je, že takové sračko-předměty jako Duševní hygiena fakt máme.

• 22.10.2012  16:28

Včera jsem to viděla po druhé a musím přehodnotit svoje hodnocení, dávám plný počet. V českých zemích je to ve svém žánru něco neuvěřitelně nadprůměrného, docela vtipného, výborně zahraného a světe div se, dokonce i inteligentního. Je to takový pohodový film, u kterého se dá relaxovat.

• 21.10.2012  12:44

Love actually je můj nejoblíbenější romantický film. Moc se mi líbí ten koncept, jak je to celé seskládané z minipříběhů různých lidí, každá postava má tak akorát prostoru, je perfektně zahraná, každá je mi sympatická a zajímají mě její příběhy. Navíc to má pěkný soundtrack, což mě přivádí k tomu, že musím vypíchnout jednu hlášku, na kterou vždycky celý film čekám: " Hiya kids. Here is an important message from your Uncle Bill. Don't buy drugs. Become a pop star, and they give you them for free! "

• 21.10.2012  11:24

A na tomhle jsem byla v kině, jakýmsi nedopatřením dokonce dvakrát. Je to nehorázná slátanina a nuda. Verzi z roku 1981, které patřila v dětství mezi moje nejoblíbenější filmy, považuju za jakousi klasiku, která si tenhle příšernej remake nezasloužila. Stará verze, ač je po trikové stránce úplně někde jinde mi přijde zajímavější a zábavnější než tohle. Sam Worthington je mi vrcholně nesympatický a celý film se tváří jakoby měl v zadku mrkev. Děs běs.

<< předchozí 1 2 3 4 5