Tom a Jerry (1940) (seriál)

Absolutně nejlepší animovaný seriál. Celé dětství mě neskutečně bavil a baví mě i teď. Mimochodem, fandím Tomovi ;)

Jindřich VIII. (2003) (TV film)

Kam se na tohle hrabou Tudorovci od HBO. Podle mě je to nejlepší pokus o zpracování tohoto tématu. V první řadě bych chtěla pochválit herecké obsazení, především Helenu Bonham Carter, ale i vedlejší role Seana Beana nebo Marka Stronga. Taky mě hodně potěšilo, že se tvůrcům do filmu podařilo vybrat typově odpovídající herce, schválně si zkuste někde najít obrázek Jindřicha VIII. a porovnejte ho s tím filmovým. Sečteno a podtrženo, na to že je to televizní film, tak je to fajn podívaná.

Kněz je poděs (2007)

Ježiš to byla ale blbost! Ústřední pár byl děsný a celý koncept filmu ještě děsnější. Přemýšlím, proč měl Robin Williams potřebu se k něčemu takovému propůjčit.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Nuda. Film je neuvěřitelně dlouhý na to, že se v něm nic neděje, jen se střídají oku lahodící lokace. Film se tváří, že má strašně hlubokou myšlenku, ale ve skutečnosti je povrchní. Never more.

Iluzionista (2006)

Iluzionista je přesně ten typ filmu, po kterém by ani pes neštěkl, kdyby neměl tu krásnou a tajemnou atmosféru konce předminulého století. Tím pozitiva končí. Norton je tady naprosto nezajímavý, zápletka plytká. Do konce jsem to nějak nezvládla, iluzionista není dostatečně silný materiál, aby mě v pozdní podvečer udržel při vědomí.

Wallander (2008) (seriál)

Je to takový kriminální seriál jinak. Naprosto postrádá super úžasný laboratoře a počítačové rekonstrukce. Je to v podstatě taková one-man show depresisty Kennetha Brenagha, který všechno vyřeší díky buňkám šedé kůry mozkové. Každý záběr kamery by se dal zarámovat a pověsit na zeď. Plné hodnocení ale dát nemůžu, protože mi některé díly přijdou poněkud zdlouhavé.

Králové ro(c)ku (2006)

hm... přišlo mi to jako taková teenagerská komedie. Je tam pár super scén, jako je třeba rockový duel s ďáblem, přepadení tím pajdavým houmlesem, "moderní Beethoven" a rolička Bena Stillera, ale pak taky pár trapných a nevkusných, jako třeba vypínání laseru ptákem. Takže celkem průměr.

The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Super show. Dost záleží na hostech, ale většinou je to fakt sranda, zvlášť díly s Ewanem McGregorem, Robertem Downeym Jr., Judem Lawem a Marekm Ruffalem jsou nejlepší. Líbí se mi ten koncept, že tam přijdou všichni hosté najednou a komunikují i mezi sebou, ne jen s moderátorem.

500 dní se Summer (2009)

Tak tohle se mi líbilo. Je to opravdu neotřelá romantická komedie. Moc se mi líbil styl vyprávění, který střídavě ukazuje horší a lepší stránky každého vztahu. Zooey Deschanel do své role sedla dokonale a Joseph Gordon-Levitt tady jen potvrzuje svoji skvělou formu.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Můj nejoblíbenější kriminální seriál když mi bylo deset :-D mezi německou seriálovou produkcí je to docela nadprůměr, ale jinak co se kvality týče nic moc. Třetí hvězdička je z nostalgie.