Kouř (1990)

Industrialný, totalitný príbeh, zahraný tak nejak divadelno amatérsky. Dve hviezdy dávam hlavne za herecké obsadenie. Ináč pre mňa nič geniálne či zaujímavé, ako niektorí píšu.

Batman (1989)

Klasika, ktorá naozaj presvedčila a vtiahla do ponurého Gotham city..Určite najlepšie,resp. najdôveryhodnejšie s pracovanie Batmana..Jack Nicholson zaježil svojou zlobou a šialenstvom všetky chlpi na tele, Kim Basinger ako zrelá žena vo svojom vrchole krásy..a Michael Keaton..no toho som nikdy moc nemusel,ale od teraz keď mi niekto povie Batman predstavím si pod maskou jeho face :) Prvý filmový Batman jednoducho nasadil latku tak vysoko, že všetci ostatní uchadzači už budú asi len podliezať..

Simpsonovi (1989) (seriál)

Zo Simpsonovcami na večné časy, a nikdy inak! Našťastie u animákov herci nestarnú a neumierajú,aj keď sakra, stále sú tu tí smrteľní, ale sakramentski geniálni tvorcovia Groening a Brooks. Keď som bol mladší mal som za hrdinu Barta, teraz je to Homer. Uvidíme či mi za pár rokov nebude sympatický, starý senila Ape.

Číslo 5 žije (1986)

Z detstva nezabudnutelný film a absolútna klasika. Nemám to srdce dať mu menej ako 5*. Tie roboty so zmyslom pre humor a veľkými očami fakt žeriem a tak isto ma dostal aj Wall-e. Rád si pri Čísle 5 v nedelu odpočiniem už len zo srandy a nostalgie.

Kačer Howard (1986)

Ja som tento film vo svojej dobe proste zožral aj s navijákom. Mal som asi 12 rokov a preto aj znížené a nenáročné predstavy o filmovom pôžitku, no dostal som zábavu, fantáziu, originalitu a napätie v takom množstve ako mi vtedy stačilo. V dnešnej dobe som sa k tomuto snímku už nedostal, ale asi ani nechcem. Chcem si zachovať to čaro okúzlenia zo skvelého filmového zážitku.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Ja tieto japonské magoriny môžem..palec hore!

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Pri prepínaní Tv stanic som natrafil náhodou na Joj plus na ukážku z tejto srandičky z detstva. Kedže som mal ten večer čas pozrel som si Veľké problémy v malej číne a neolutoval som. Nie každý film alebo seriál z detstva ma baví aj v dospelosti ale toto je fakt taká milá blbostička na odpočinutie, že ma to fakt baví. No jo niekedy mi stačí málo...

Nekonečný příběh (1984)

"Proc je takova tma? Na zacatku je vzdycky tma!" Ale tento film je supernova svojej doby (1988) "Cim vic prani budes mit, tym vacsi bude rise fantasie" Tento film dava detskej fantazii priestor ozit, kreovat svoje vlastne pribehy. Samozrejme v roku 2019 posobi uz plytko, kostrbato. Ale myslienka si zasluzi 10/10.

A-Team (1983) (seriál)

Srandy kopec. V prvom rade komediálny seriál, z akčnými scénami, za ktoré by sa asi nehanbili ani scenáristi z najlepších akčných paródií. Na to že ma každý diel až hodinu tak je to nenáročná oddychovka pre deti a mládež z rokov 80tych.