Bonnie a Clyde po italsku (1982)

Lepšie tri hviezdy za tú absurdnú kombináciu Paolo Villaggia s Ornelou Mutti a v podstate aj za samotný film, ktorý celkom pobaví. 70%.

Bournův mýtus (2004)

Dvojka o agentovi bez minulosti bola pre mňa veľký priemer a úplne ma dorazilo keď sme hneď na začiatku prišli o krásnu Lolu. Možno to sklamanie pramenilo z veľkých očakavaní, ktoré som mal na základe hodnotenia tu na csfd, ale aj tá kamera sa začala triasť oveľa viac ako v jednotke a nová vedľajšia postava v podaní Joan Allen bola snáď ešte menej presvedčivá ako Chriss Cooper. Jediným pozitívom bola automobilová naháňačka v uliciach Moskvy, ktorá mi prišla o triedu lepšia ako v predošlom filme.

Bucky Larson: Zrozen být hvězdou (2011)

Neuveriteľná kravina. Keď už si niekedy budem chcieť pozrieť dilina s predkusom a účesom ala Majka z Gurunu, to už dám prednosť o dve triedy lepšej kravine - Blbý a Blbší. Najväčším sklamaním je účasť Dona Johnsona v tejto stupidite. Doprial by som mu rovnakú šancu na návrat akú dostal Mickey Rourke vo Wrestlerovi.

Burani z Beverly Hills (1993)

Podobná kravina ako "Stať sa opicou". Stále to má slušný dej a väčšina z postáv tam má niečo do seba. Ja som sa na tych 50% bavil. Ale keď už niečo o vidlákovi v meste tak potom idem na istotu "Nástrahy veľkomesta" a s prižmúrenými očami "Krokodíl Dundee", ale len jednotka.

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Až taká pecka to zas nieje. To už taký Bud Spencer a Terence Hill, alebo rovno Sklep sú lepší, ale za Fuku, Brabca a hlavne Michala Davida davam 3 hviezdy. 60%.

Casanova & Co. (1977)

Ľahko erotický film bol vysielaný v nočných hodinách v sérii šteklivých filmov na rakúskej ORF niekedy na prelome 80-90 rokov a Tony Curtis hral Casanovu s pôžitkom a hereckým umením jemu vlastným. Scéna, keď sedí v obrovskej zámockej sále a vyberá si slečny z nekonečne dlhého radu žien túžiacich stráviť noc s veľkým Casanovom, by si s ním iste vymenil nejeden chlap. 50%

Celebrity (1998)

Kennetha, Woodyho a aj Leonarda môžem. Napriek tomu je toto pre mňa jeden z najslabších Woodyho filmov ak nie vôbec najslabší. Hodne mi pripomínal Pret-a-Porter od Altmana. Celebrity sú o niečo lepšie natočené, ale Altmanov snímok má aspoň nejakú pointu. Takže to majú oba snímky u mňa fifty fifty - teda za dve hviezdy.

Cesta byla suchá, místy mokrá (2003) (TV film)

Drží to pokope, má to hlavu a pätu a na mňa to funguje. Úplne súhlasím s komentárom od gouryella.

Cesta do fantazie (2001)

Ukážka modernej rozprávky v pre celú rodinu. Takéto niečo mohlo vzniknúť len v Japonsku. Z každého záberu, z každého rozhodnutia a konania hlavných hrdinov cítiť to niečo iné, nám vzdialené a zároveň blízke, čo sa neodvážia dať do rozprávok západný tvorcovia (napr. kúpanie sa v humuse a špine, alebo vracanie, ktorého je tam snáď viac ako vo všetkých západných rozprávkach dokopy a nejde ani o nič tak fantasy, veď vracal už snáď každý z nás). Nejde tu len o tie rozličné fantasy bytosti, ale o to čo rozprávajú, o samotný veľmi pekný a nepredvídateľný príbeh plný nápadov, ktorého hlavná časť sa odohráva v kúpeloch, tak typických pre Japonsko. Animátori si dali záležať na takých detailoch ako je vystupovanie z auta, keď sa toto zakolíše na tlmičoch po vystúpení, alebo odbočovanie na vedľajšiu cestu, hoci by bylo možno jednoduchšie nechať ho ísť ďalej rovno. Správanie a pohyby ľudí sú veľmi autentické. Celé je to poučné, je to zábavné, je to pekne nakreslené a hlavne je to niečo iné.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Tuctová zábava s nadpriemerným Steve Cooganom, pričom ani Cecilia nieje na zahodenie. Pozerateľné to určite je, aj keď po 50 rokoch od poslednej verzie si mohli dať tvorcovia viac záležať na spracovaní takého veľkého námetu s obrovským dobrodružným potenciálom. Snáď sa toho za pár rokov chytí niekto zodpovednejší. 50%.