Pollock (2000)

Herecké výkony to zvedají, jinak to není zase tak extra zajímavé

Poslední skotský král (2006)

Moc o Avoyovi, málo o Aminovi a Uganďanech. Pokud vás zajímá jak to s Idi Aminem bylo a chcete cítit na vlastní kůži, jaké to bylo žít v Ugandě za jeho vlády, máte smůlu. Naturalistické scény prakticky žádné, obyčejní lidé také necháni naprosto bez povšimnutí. Klidně by se Uganda mohla nahradit USA, diktátor mafiánským kmotrem a doktor gigolem a nic by se nestalo. Prostě asi moc Hollywood :-) Herecké výkony bezva, o to víc promarněný potenciál zamrzí. Jo, taky bych býval raději viděl nahoře bez Gillian Anderson než ty černošky.

Prci, prci, prcičky (1999)

Bohužel na mě vůbec nefunguje ten styl humoru, kde se mám smát tomu, že je někomu trapně.

Prometheus (2012)

Technické provedení a myšlenka/atmosféra za 5*, zpracování příběhu (scénář) slabota.

Přátelé (1994) (seriál)

Občas se tam najde vtip, který se povede a nedělá z nikoho trapáka. Ale teda jen občas.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Ne že bich si myslel, že to má objektivmně na 4 hvězdički, ale Seagal je prostě ten největšý a nejhustějšý machr a navíc musim přidat hvězďičku za to, že tady ještě nemá dvě bradi.

Příchozí (2016)

No já nevím. S trochou nadsázky mi přijde, že libovolny díl seriálu Hvězdná brána obsahuje stejné množství "sci-fi" zamyšlení jako tento film, ale aspoň netrvají 117 minut. A jak ostatní zmiňují "melodramatickou" rovinu filmu, tak ta mě minula úplně. Přišlo mi to tam jako jakási vložka, která slouží jen k tomu, abychom pochopili "nelinearitu" času v pojetí mimozemšťanů. Je znát, že námětem je povídka, filmu by slušela stopáž 20 minut.