Millerovi na tripu (2013)

Jako špatný to nebylo, některé vtipy fakt super, zápletka bezva. Ale nevyhnulo se to hromadě vtipů založených na trapnosti a ty já prostě fakt hodně nemám rád.

Most přes řeku Kwai (1957)

Nemohu si pomoci, trochu nuda a žádné zásadní myšlenky film podle mě taky neobsahuje, ale jinak ok

Mr Bates vs. The Post Office (2024) (seriál)

4.5/5. Plné skóre se nedá dát prostě jen proto, že skutečnost nebyla až tak super zajímavá.

Mzda strachu (1953)

Zase TAK napínavé to nebylo, ale v podstatě bez chyby.

Nadace kriminální excelence (2018)

Film hlavně v počáteční fázi trochu tratil na tempu, přeci jen 126minutvou stopáž je docela dost. Ale ve výsledku se jednalo o dobrou zábavu, překvapivě dobře zahranou na to, že herci byli vlastně neherci a film byl financován crowdfundingem a sponzorstvím. Za mě silnější 3*. Možná časem čtvrtou hvězdu přihodím (až budou mít fitko, concierge a směnárnu).

Na doživotí (2007) (seriál)

Výborné obsazení, výborný nápad, zpracování pokulhává. Zajímavé momenty a nápady zabíjí konvenční zpracování konvenční americké provenience (CSI apod.) a krátká stopáž, kdy je pak všechno jako z rychlíku. Ale koukatelné to je.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Pokud to srovnám dnešními měřítky (což nutně musím, abych hodnotil skutečně to, jak se mi film líbil ve srovnání s ostatními), tak to je takový normální koukatelný thriller. Nenudí, ale neměl jsem problém ho deset minut před koncem vypnout a dokoukat to za týden. To by se asi u čtyřhvězdičkových stávat nemělo.

Navarro (1989) (seriál)

Z francouzských krimiseriálů rozhodně ten lepší.