Sanitka (1984) (seriál)

Za soudruhů se točily skvosty a je jedno zda preferujete 60. léta nebo pozdější období. Všechny filmy i seriály jsou do určité míry odrazem tehdejší reality. Vynikající herci - Hanzlík, Adamovská, Srstka, Zedníček, Nárožný, Bartoška, Kostka, Karlík, Stašová, Dlouhý atd. atp. Fantastické scénáře jsou dnes ty tam. Dnešní Vojtkové, Kotkové a jiní nesahají tehdejší herecké generaci ani po kotníky!!! Pokud někdo dává Sanitce dvě hvězdičky - kolik musí dávat dnešním bezduchým a naprosto vyprahlým seriálům a jiným zvěrstvům... mínus 15 hvězdiček si zasluhuje většina seriálových braků tv Prima, Nova atd. Za den natočí několik dílů a pak tento marast cpou národu do hlav. Proč se asi točí pokračování seriálů z dob minulých???? Není to jen důkazem nedostatku invence v dnešní době???

David Oistrakh: Artist of the People? (1998) (TV film)

Dokument o jednom z nejlepších houslistů. Bohužel stále neznámý pro ČT... Pořad je možné najít na YOU TUBE - v ruském jazyce s FR či ANG titulky.

Velký Gatsby (2013)

Film je příliš dlouhý a nemá často spád. Nick Carraway je nejlépe zahrán, ostatní role jsou o dost slabší. Od Capria jsem čekal něco lepšího - místy se přehrával. Snad nepřirozenost postav byla i záměrem celého filmu, což by asi odpovídalo i literární předloze. Ve filmu je příliš hlasité nevkusné hudby, která není vůbec z období po tzv. velké válce. Snad jen Gershwin, ale jinak je hudba jedním z nejslabších článků filmu. Naprosto nevkusná mi přišla i celá scéna - kýč!!! Postavení černochů, tak jak je ve filmu podáno, je velice často absurdní a zavádějící. Některé části lit. předlohy, které se objevily ve starším snímku s Redfordem zcela chybí, což je škoda.

Nevědomí (2013)

Jedna hvězda za vizuální stránku a druhá za Olgu Kurylenko. Filmem z USA to páchne od samého počátku. Efekty jsou pěkné, ale obzvláště plachý bych z nich byl tak v deseti letech. V Cinestaru bylo cca 20 lidí (nával jako vždy) - což o kvalitě také něco vypovídá. Jakmile na scénu vypadne z temnoty Morgan Freeman (stará vojna), který snad už hraje úplně ve všem.... Toma Cruise jsem vždy považoval za dobrého herce, ale pokud pobíhá s nějakým kulákem po plátně dvě hodiny a žvaní po americku... S Tronem se nedá vůbec srovnat!!!

Světáci (1969)

Zlatý věk šedesátých let naší kinematografie. Jedna z nejlepších českých komedií, u které se vždy válím smíchy od začátku až do konce. Nejlepší Libíčkova role.

Leon (1994)

Film jsem viděl mnohokrát. Myslím, že je to Renova nejlepší role spolu s Návštěvníky, Roninem a Magickou hlubinou. Jako akční film dokonalé. Herecké výkony Natalie Portman a Garyho Oldmana fantastické. Moc pěkná je také hudba. Nemám co bych filmu vytknul. Prostě pět hvězd.

Amadeus (1984)

Smekám před Formanem, hereckými výkony i dokonalým propojením dobové atmosféry, hudby a děje. Jako umělecké dílo dokonalé. Historicky velice sporné. Vždy jsem zbožňoval Mozarta a po tomto filmu ještě více. Doporučuji k četbě jeho korespondenci - to je často zábava.

Chavez: Inside the Coup (2003) (TV film)

Odlišný pohled na Venezuelu a Cháveze v zajímavém dokumentu. Měli by se na něj podívat především redaktoři ČT a ekonomové, kteří hodnotí "objektivně" situaci ve Venezuele. Giniho koeficient........

Terapie láskou (2012)

Nejlepší film 2012 - skvělá komedie, vynikající herci. Můžu jen doporučit!!!

Východ z továrny (1895)

Moc pěkné záběry. Je zajímavé, že ženy i muži vycházející z továrny mají velice dobré oblečení. Vypadají spíše jako střední vrstvy společnosti.