Tah jezdcem (1992)

Úvod bol slabý. Potom sa to trošku nakoplo, ale stále nič moc. To, čo malo byť napínavé, bolo nudné a smiešne. A ten koniec... Na čo sa snažili vo filme urobiť napätie, kto je vrah, keď to nevedia? Už od začiatku mi bolo jasné, kto je vrah. Lovestory ako obohraná páska, a podobný štýl konca som už videla v mnohých filmoch.

El manantial (2001) (seriál) odpad!

Hlavná hrdinka v tomto seriáli vyleje toľko sĺz, že by naplnili Zemplínsku šíravu. V každom diely sa rozreve minimálne raz a už len preto mi ten seriál strašne lezie na nervy. Mala síce na to dôvody, ale i keby som na tom horšie než ona, určite by som sa tak nesprávala. Jediné, čo ma ospravedlňuje, že som to videla celé (!) je, že som bola ešte malá a blbá :-)

Esmeralda (1997) (seriál)

Hviezdičku za sympatickú hlavnú hrdinku.

Dokonalý trik (2006)

Mätúci film, ktorý diváka núti byť celý čas sústredený, aby mu nič neušlo, a predsa je nakoniec vyvedený z miery. Tento film si ma získal už úvodom, čo sa mi často nestáva. Preskakovanie časových následností prebiehalo plynule a vôbec to nepôsobilo rušivo. Jackman aj Bale pôsobili hodnoverne, z oboch som mala pocit, že sú to šialenci. Ale ten koniec mi vyrazil dych. Tak jednoduché a pritom zložité.

Spojení se smrtí (1998) (TV film)

Tento film sme pozerali povinne v škole na náboženstve. Katechét nám vtedy hovoril, že film má myšlienku v podstate aktuálnu a mali by sme sa z toho poučiť. V tom mal pravdu. Skutočne by to nechcela zažiť ani jedna matka. No zvyšok bol na odpad. Strašná nuda, psychologicky nezvládnuté, napätie žiadne. Na konci, keď mala ísť najnapínavejšia scéna, sme sa na hlúposti deja začali všetci strašne smiať. Ako to nazval aj náš katechét, typicky americký koniec.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Film môže byť perfektný i keď nemá ani jeden špeciálny efekt. Veľmi pekná myšlienka, reálny príbeh, žiadna nereálna zlátanina. DiCaprio ma svojím výkonom prekvapil, bolo to veľmi presvedčivé. Keby som ho nevidela hrať vo viac filmoch, pomyslela by som si, či taký nie je aj naozaj. Depp bol tiež dobrý.

Lví král (1994)

Úžasný film, avšak má jednu veľkú chybu - začiatok je dlhý tak akurát, všetko sa tam vysvetľuje a oboznamuje. No od chvíle, ako Simba uteká z domova, napreduje film rýchlosťou svetla. Ani som sa nenazdala a už Simba spoznal Pumbu a Timona, vyrástol, stretol znova svoju lásku z detstva, zachraňoval kráľovstvo, z ktorého zdrhol a koniec. Väčšina filmov je zbytočne dlhá, no tento by si naopak pýtal aj 20 minút naviac. Škoda. 71%

Černí baroni (1992)

Keď som pozerala na tento film, moja mamina a ocino sa na tomto filme často smiali a ja som nechápala na čom. Hold v tej dobe som nežila a nemám potuchy aká to bola doba. Preto si myslím, že nemám právo tento film hodnotiť. Čo som však videla sa mi vtipné nezdalo, bol to divný film.

Poslední skaut (1991)

Čo sa všetkým páči na tomto filme? Nemám ani potuchy. Dvojzmyselné narážky na každom kroku, čo film strašne zprimitívňuje. Neskutočne veľa hlášok, niektoré sú vtipné a zaujímavé, bohužiaľ takých je málo, väčšina sú znova len hlúposti. Akcia priemerná, ničím nezaujímavá. Zobrazenie vzťahu hlavného hrdinu s dcérou je absolútne zbytočné a nevieryhodné. Nech je 13-ročná baba akokoľvek drzá, nikdy by sa tak nepúšťala do otca ako ona. I keby si Willis s Wayansom vypľujú dušu na plátne, na lepšie hodnotenie to nemá.

P.S. Miluji Tě (2007)

Pri sledovaní tohto filmu som neustále rozmýšľala nad tým, čo by som robila na mieste hlavnej hrdinky. Rozhodne za žiadnych okolností by som nechcela skončiť podobne. Od komédie má tento film ďaleko. Pár krát som sa síce zachechtala, ale viac mi bolo do plaču. Námet je originálny, podľa mňa to nie je až tak sladké ako filmy rovnakého žánru. Veď také nemecké romantické filmy sú miliónkrát sladšie.