Legenda o slavném návratu (2000)

Filmov o golfe je dosť, ale tento je výnimočný. Príbeh ma dostal hneď na začiatku a držal do konca. Will Smith sadol, jeho výkon bol pozoruhodný. Matt Damon ma neoslovil, no nevadí.

Sedm (1995)

Tento film rozhodne nie je pre slabšie žalúdky. Veľmi ponurá a depresívna atmosféra, originálne vraždy, vyšetrovanie. Koniec je netypický, ani percento krimi nekončí rovnako. Hercom ich úlohy sadli. Podľa mňa film nepatrí do top 10, ale rozhodne patrí medzi vysoko kvalitné filmy. 4,5*

Odložené případy (2003) (seriál)

Na tomto seriáli je "zaujímavé", ako si človek môže po x rokoch stále pamätať presne udalosti vraždy, potom to povedať polícii a tá navyše presne v pravom okamihu vie, komu má veriť. Toto mi na tomto seriáli vadí zo všetkého najviac.

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Začiatok bol dobrý, napínavý, trošku strašidelný, no čím hodiny (!) nabiehali, tým to bolo nudnejšie a záver bol veľmi slabý. Zbytočne dlhé, strašne dlhé. Zrejme ani scenárista netušil, kam skonopí, lebo koniec je neskutočne podivný a pochybný. Rozum šiel na vychádzku. Na tv film dobrý pokus, herci nie sú na zahodenie, efekty nie sú na smiech, škoda scenára. 45%

Alenka v říši divů (2010)

Veľmi nudný film. Hodinu bol celý film v štýle je to pravá Alica, nie je to pravá Alica, je to sen, nie je to sen a tak dokolečka. Zvyšná polhodina bol pokus o najdôležitejšiu bitku. Nielenže bola bitka krátka, ale aj nudná a predvídateľná. Koniec bol slabý, v podstate ako celý film. Hviezdičku naviac aspoň za pekné prostredie a Johnyho Deppa.

Optimista (2006)

Ak by tento dokument bol tvorený len spomienkami ľudí, ktorí sa s Winterom stretli, fotkami a videami, bol by aj za 4*. Avšak scénky s akože jeho rodinou boli podľa mňa viac než zbytočné, len to kazilo výsledný dojem.

Cellular (2004)

Keď som pred nejakými piatimi rokmi videla tento film, moja prvá veta po ňom znela: "Jediné pekné na tomto filme je hlavný hrdina."

Deník princezny (2001)

Film sa mi zdá až príliš rozprávkový. Časť, kde sa z Mii, škaredého káčatka stane krásavica, mi neskutočne pripomína Miss, špeciálny agent. Drvivá väčšina filmu je typická teenegerská komédia zo strednej školy, kde sú hlúpe husičky ako najobľúbenejšie dievčatá, chalani, ktorí chcú zbaliť každú babu a samozrejme "lúzri", ktorí nikam nezapadajú a každý si z nich robí srandu. Takých filmov je neskutočne veľa a nemám rada ani jeden taký.

Vlastní pravidla (2007)

Námet nie je na zahodenie, myšlienky o zneužívaní detí sú dobré na zamyslenie, vcelku vydarený pokus o vykreslenie vzťahov medzi ústrednými postavami, nezmyselné správanie Rachel dá časom zmysel. Dať tento príbeh do rúk lepším tvorcom a vyvarovať sa humoru (čože? humor? to tam aj bolo?), zamerať sa skôr na vážnosť, tak by z toho bol vynikajúci film. Takto je to priemerné, neprekvapivé, s nesympatickou Lohan a hlúpymi sekvenciami. 45%

Anne of Green Gables: The Continuing Story (2000) (TV film)

Kým bol seriál podľa predlohy, bol dobrý. Lenže potom sa tvorcovia dohodli, že spravia niečo nové a iné, úplne odlišné od knihy a naviac do toho zamontovali aj 1. svetovú vojnu. Hrůza. Inak sa to ani nedá opísať. Keby to bol neznámy film o zamilovanej žene, čo ide hľadať svojho muža na front, tak nepoviem. Lenže takto...