Příliš tvrdý (1983)

Na tento film mě nalákal fakt, že před touto projekcí Primy Cool měl zde pouze 2 hodnocení.Neočekávál jsem nic moc, ale dostal jsem poměrně slušný boxerský film, který mě po celou dobu slušně bavil.V hlavní roli navíc sympatický herec, který se v dalších letech objevuje ve mě známých filmech.Takže sice toto, dalo by se říct, boxerské drama nejspíš na Million Dollar Baby,Zuřícího Býka ani Rockyho nemá, ale jako příjemný film na jedno zhlédnutí akorát.Moje hodnocení je někde mezi 65 a 70 %.

Johnny Dangerously (1984)

Celkem vtipná parodie na mafiánské filmy se slušným příběhem, který by možná mohl obstát i jako normální mafiánský film.Herci nejsou špatní a i pár vtipků se vydařilo.Jako jednorázové pobavení film docela poslouží, dokonce jsem původně chtěl dát 4 hvězdičky, ale k těm něco málo chybí, takže moje hodnocení je lehce pod 70 %

Zastav a nepřežiješ (2006)

Parádní stylová akční jízda, která nedá vydechnout ani na chvíli.Jason Statham potvrdil, že je jeden z top akčních herců současnosti.Filmu bych teda vytknul konec, respektive posledních 10 minut, kdy už je kvalita podstatně slabší.Jinak jsem se ale pobavil slušně a dávám tak 80 %.

Noční let (2005)

Příjemný krátký thriller s dobrou atmosférou, ve kterém hraje hlavní roli Rachel McAdams,mě známá z Nesvatbových.Herecké výkony jsou výborné,jak už zmiňované McAdams nebo hlavní postavy Cilliana Murphy, který je fakt odporný a do této role se úplně hodil.Nevadia mi ani velmi krátká stopáž, a tak můžu být spokojen. 75 %

Wimbledon (2004)

Je to pouze romantická komedie smíchaná se sportovní zápletkou, která je ovšem příliš předvídatelná a spoustukrát viděná.Na filmu se mi ale líbilo, že bylo slyšet co si hlavní hrdina myslí, dobrá dynamická kamera a taky celkem slušný herci v hlavních rolích.To jsou asi všechny klady.Ze začátku jsem byl dokonce docela spokojen, ale pak už mi bylo jasné jak to skončí.Navíc poslední výměna rozhodující o vítězství byla fakt velký nesmysl, takže jsem trochu zklamán, ale přesto je to průměrná romantická podívaná a dávám 55 %

Černá labuť (2010)

Těšil jsem se na další režisérský počin Darrena Aronofskyho, který točí dost zajímavé a zvláštní snímky a moje očekávání bylo tak velké, že jsem čekal překonaní Počátku.Předem musím ale říct, že se nic takového nestalo.Určitě tím ale nechci naznačit, že by Black Swan byl špatný film, to rozhodně není.Sice je to pro mě mírné zklamání, ale i přesto musím spoustu věcí vychválit - v první řadě určitě skvělou Natalii Portman, déle temnou atmosféru a v neposlední řadě celkem povedený konec.Ale přece jenom filmu k pěti hvězdám něco málo chybí.Takže Black Swan moje očekávání nenaplnila, ale i tak je to 85 %

Banditi (2001)

Škoda, že se celý film nenese v tak vydařeném tempu jako první půlhodina, která by byla na pět hvězd.Postupem času film ztrácí kvalitu, ale závěrečná pointa opět o pár procent film zvedá.V hlavních rolích navíc můj oblíbenec Bruce Willis a herec Billy Thorton, který zahrál překvapivě dobře.Na závěr musím říct ještě dvě věci - film má povedený soundtrack a Bruce Willise dabuje jiný dabér, což mě ze začátku dost vadilo.Jinak ale pro mě překvapení a dost povedný krimifilm na 85 %

Vánoční prázdniny (1989)

Ze začátku poměrně dobrá Vánoční komedie, u které jsem si říkal, že Sám Doma by se řadilo jen těsně před tento kousek.Bohužel ale s přibývajícími minutami film ztrácí na kvalitě a posledních dvacet minut už mě to ani tolik nebavilo.Takže příjemná komedie, ale myslím, že 85 % na csfd je poměrně moc.Pro mě to je za 65 %

S nasazením života (1993)

Opravdu ukázkový krimi-thriller, navíc se skvělým hereckým obsazením.Výkony, jak mého oblíbeného Clinta Eastwooda, tak i Johna Malkoviche, který se do své role přesně hodil, byly skvělé.Zápletka byla také poměrně slušná a na to, že je film z roku 1993, tak je i dobře natočen a navíc Eastwooda mluví klasický dabér, takže já nejspíš nemám filmu, co vytknout.Možná kdyby byl o 10-20 minut kratší, tak by celkově působil lepším dojmem, ale i takhle to rozhodně nebyla žádná nuda. 90 %

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Romantické filmy nemám moc rád, ale tohle je skutečně poměrně pěkný snímek.Pro mě to bylo sice celou dobu na tři hvězdy, ale poslední půlhodinka zvedla moje hodnocení na čtvrtou hvězdu.Jinak Gwyneth Paltrow byla fakt vynikající.Co ale musím říct je, že mě trochu mrzí, že tento snímek dostal Oscara na úkor filmových skvostů jako Kult hákového kříže, Sbal prachy a vypadni, Truman Show či dokonce Zachraňte vojína Ryana.S tím ale nic neudělám - Zamilovaný Shakespear má ode mě 75 %