Povídky z New Yorku (1989)

Povídkové filmy mám rád, ale dobrých je opravdu pohříchu málo nebo jsem na dobré zatim nenarazil.Spojení tří skvělých režisérů slibovalo ještě víc, ale možná právě to bylo na škodu, protože ze sebe nemuseli vydat uplně nejlepší nápady.Od Scorseseho jsem čekal víc, ale jeho povídka se ještě celkem dala, přesto je to asi nejhorší, co jsem od něj viděl.Coppola mě zklamal, povídka byla opravdu slabá a Woody Allenovi se to povedlo nejvíc, hned od začátku je to jeho typický styl a odpustil bych i to, že to byla na mě celkem blbost. Po povídkách bych to hodnotil : Scorsese 60%, Coppola 50%, Allen 70%. Celkem tedy za 60%

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Impérium jsem uvítal, protože filmy z mafiánského prostředí, jsou moje oblíbené, navíc když se režie a produkce chopí takový pojem, jakým minimálně v tomhle žánru Martin Scorsese je.Takže jsem hodně očekával a hodně také dostal.Seriálu v podstatě není co vytknout, trochu jsem se bál,že po kupě rolích debílků se Steve Buscemi s tak velkou, pěknou rolí nepopere, ale v seriálu jen září.Ale ani ostatní herci nejsou vůbec špatní, stejně jako propojení se skutečnými osobami a celkovou dobovou atmosférou.Nakonec bych měl zmínit také povedený český dabing a výbornou úvodní znělku.S hodnocením jsem na tom podobně jako s Bratrstvem neohrožených, kde to bylo mezi čtyřma a pěti, ale v tomhle případě se narozdíl od Bratrstva přikloním k pěti hvězdám a budu se těšit na druhou sérii. 90%

United (2011) (TV film)

Fotblových filmů je velmi málo a těch povedených ještě daleko míň, a tak jsem s radostí uvítal drama United o tragické události z roku 1958.I když je to tv film, tak je z produkce BBC a to už zaručuje určitou kvalitu.A kvalitní taky skutečně je,komorní herecké výkony a citlivá hudba jasně dopomáhají ke skutečně pěknému filmovému zážitku.Trochu mě jen mrzelo, že nebyly, kromě pár minut z tréninků, žádné scény a záběry ze hřiště,což určitě ke sportovním snímkům patří.Celkově ale dobrá podívaná,nemůžu jít níž než 80%

Johnny English se vrací (2011)

Po skvělém prvním dílu, který je mojí oblíbenou komedíí, přichází druhý, už ne tolik povedený a vtipný jako právě díl první.Ani obsazení už neni tak hvězdné, ale přece jenom je tam spousta neskutečně vtipných momentů, kdy jsem se zasmál fakt hodně, ale bohužel oproti prvnímu Johnny Englishovi je tu i pár křečovitějších a hlušších míst.Celkově je to pořád ale dobrá komedie, kterou hodnotím mezi 65 a 70%.

Londýnský gangster (2010)

Po slušné rozjezdové zábavné hodince a kus se film nepochopitelným a zběsilým tempem, kdy už jsem ani nestíhal koho a jak zabil, začal řítit do konce, který byl uspěchaný a zbytečný.Jinak se mi to celkem líbilo - téma,herci,příběh a hlavně hudba nejsou vůbec k zahození, ale bohužel mě nakonec od těch čtyřech hvězd ten konec dost rázně odehnal. 65%

Fotbal za mřížemi (2001)

Bohužel jsem dříve viděl Trestnou lavici,která je v podstatě úplně to samé jako tenhle film,akorát s o dost horším sportem.Obsazení mi také nepřišlo nějak výrazně horší,protože Sandlera moc nemusím.Naopak jsem uvítal Jasona Stathama v jedné z jeho menších rolí.Jinak je to ale průměrný film s předvídatelným závěrem z prostředí fotbalu,což je pro mě určitě velký klad.Protože ode mě má Trestná lavice 60%, tak Fotbal za mřížemi je za 65%

Červený drak (2002)

Typický film, který mě baví.Za svým předchůdcem nezaostává o mnoho a v některých ohledech ho v mých očích i překonává.Potřeba je zmínit vynikající obsazení a herecké výkony, obbzvláště záporák v podání Voldemorta.Dobrá byla i atmosféra a k pětihvězdičkovému pocitu na konci filmu mi chybělo málo.Ale i tak je to hodně slušných 85%

Interstate 60 (2002)

Žánrově strašně těžko definovatelný film, který se v podstatě nedá k ničemu přirovnat a přesto je svým způsobem krásný.Do filmu jsem šel bez jakýchkoliv informací o čem je a o to více jsem byl poté překvapený.Nešlo ani tak o herecké výkony, jako o příběh a nápaditost tohoto poměrně neznámého kousku.U mě je to přesně na hraně 4 a 5 hvězd, tedy 90 %, ale protože jsem dlouho neviděl opravdu kvalitní film a protože bych chtěl, aby se tenhle film trochu dostal do širšího povědomí, tak můžu dát s naprostým klidem 5 hvězd.

Návrat idiota (1999)

Velmi příjemné komorní drama se známými českými herci a skvělým výkonem Pavla Lišky, který se dal dost očekávat, do takovejch rolí je totiž jako stvořenej.Ale ani další herci nezůstali pozadu, škoda jen že nedostal víc prostoru Jiří Macháček.Do filmu je navíc zasazena příjemná hudba a až na trochu zbytečně nejednoznačný konec nemám v podstatě co vytknout.Pro mě je to poměrně slušné překvapení a něco přes 75 %

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

U dokumentárních filmů o lidech je nedůležitější, jestli je ten příběh zajímavý a když je, tak snad ani nejde hodnotit negativně.Tenhle příběh je hodně zajímavý a navíc je nutno zmínit pěkné zpracování,výbornou hudbu(teda spíše jednu stále se opakující melodii) a také únosnou délku.Určitě bych sice tenhle dokument neřadil do top 200 filmů, ale ve svém žánru si svých poctivých 80 % zaslouží.