Vražda taxikáře v pražských Kunraticích přivede policisty k překvapivým souvislostem mezi několika zločiny. I nejzkušenější policisté občas chybují, což může zkomplikovat vyšetřování. Kriminální seriál podle reálných případů uplynulých dvaceti let pokračuje vraždou taxikáře na opuštěném místě v pražských Kunraticích, která souběžně zaměstnává hned několik policejních týmů v hlavním městě, než se vše spojí v jeden případ. Pachatel s mimořádnou dovedností, díky níž dlouho uniká dopadení, byl odsouzen na doživotí. (Česká televize)

frantisekly

Keby som Petra Buchtu nevidel predtým hrať, tak by som prisahal že režiséri stiahli z ulice nejakého pernikára a naučili ho text. Pekne spojené tri prípady - na prvý pohľad nesúvisiace a potom to išlo do skladačky. Ako v románoch Van Gulika. A to ja rád. Ešte jeden poznatok. Čas kráča nemenným tempom a buď je operatívec v teréne, alebo šuští papierom a stopy chladnú. ()

Necrotongue

Ano, je to pravda a já jsem si jí plně vědom; nemohl bych pracovat u kriminálky, protože bych byl jejím předpojatým příslušníkem, což by vyplývalo z mého vztahu (který se dá jednoznačně nazvat rasismem) vůči jedné ze zde žijících minorit. A nemyslím tím Vietnamce, k nimž mám naopak vztah veskrze kladný. No, a když by se v rámci vyšetřování vynořilo nějaké charakteristické příjmení, je možné, že bych začal trpět tunelovým viděním, což by mě naprosto diskvalifikovalo. Kriminalisté z 1. oddělení naštěstí žádnými předsudky netrpěli a i ve druhé epizodě měřili všem stejně, přičemž tu a tam nějakému tomu potřebnému i lehce finančně přilepšili. Ani tento díl nebyl vůbec špatný a dobře jsem se u něj bavil možná i proto, že mi přináší potěšení sledovat, jak si Josef Mareš ve scénářích k jednotlivým epizodám postupně vybíjí všechny své frustrace z předchozího zaměstnání. / Poučení: Jsou chvíle, kdy něco vypadá tak jednoduše, až se ani nechce věřit, že by to mohla být pravda. ()

Frajer42

Spoilery! Poměrně zábavná epizoda o jednom cigošovi, který rád pomáhal policejnímu sboru s vyšetřování vražd za pětikilo. Docela zajímavý propletenec několika zločinů, kterých se negramotný cigoš stihl dopustit v rekordně krátkém čase. Zatím mě v rámci této série docela baví Igor Chmela, který vnáší do policejního sboru to správné napětí a rozkládá ho zevnitř. [75 %] ()

SOLOM.

Sršňův informátor ala Žiga co neumí psát ani číst, neměl chybu – horší je, že skutečný vrah taxikáře byl (vlastně je) vážně takový dement i ve skutečnosti + k tomu dva pokusy o vraždu. Šéfův popis jak se Sršeň „vyšplhal“ až na vraždy, byl rovněž humorný a vlastně tomu i věřím – ti dva si můžou podat ruky. Chmela tu taky hraje blbečka, ale nějak zásadně mi nevadí. Tuhle skládačku na první pohled nesouvisejících případů bych ale fakt řešit osobně nechtěl – bylo to propletené až běda… ()

Gareth_Jones

"Ty na tom končíš, vrací se Ti spis...." ..Zobrať kvalitnému vyšetrovateľovi nový prípad len preto, že v starom spise mu chýba jeden podpis na poučení a nejaký 1-2 výsluchy svedkov, je fakt fraška........ to by Tomáš Kozák v pohode stihol doplniť behom dvoch dní... Ale nie, šéfove EGO nepustí... Prípad bude riešiť nováčik na stáži Dušan Vrána. A ten sa hneď prekvapivo krásne vozí po operatívcoch...... V skutočnosti by dostal asi hneď po papuli. ()

• V čase 01:01:40, když mjr. Kozák (Ondřej Vetchý) při závěrečném výslechu Emila Žigy (Ondřej Hampl) zjistí, že obviněný neumí psát, napíše do sešitu číslo 8 a ukáže ho obviněnému. V dalším záběru je ale sešit obráceně. (Drinian)
  • Místo zločinu taxikáře se točilo v Praze-Dubeči. (sator)
  • Policejní informátor a mnohanásobný recidivista Slovák Luboš Miko popravil taxikáře a pokusil se zabít dvě ženy, za což byl doživotně odsouzen v roce 2011. (sator)