• Thriller

Stačí stisknout (1989) (TV film)

Vtipná a svěží středometrážní komedie s výbornými hereckými výkony. Potěšila mne zejména Molavcová, která je tady překvapivě i dost sexy. U mne lepší 3*.

Ochranné zbarvení (1976)

Ze začátku to vypadalo na zajímavou filosofickou desputaci v akademickém kruhu, postupně se ale akademici začali chovat dost přitrouble a otravně. Na konci to vypadalo (a nejsem si jistý jestli záměrně), že polská akademická obec je na úrovni pětiletých protivných fracků. S bídou dávám 3*, zejména za začátek, jak tam docentík ukázkově vyjebal s počátkem studentské revolty.

Strašáci (1971)

Ze začátku se to dost vleklo, takže jsem ztrácel pozornost. Pak to ale přeci jen přišlo - z připosraného matematika se stal velkolepý akční hrdina. Člověk se nakonec dočkal dvojitého znásilnění, ustřelené nohy, tří průstřelů břicha brokovnicí, uškrcení, popálení vařícím olejem a kdo ví co ještě. Kdo by to do Dustina a jeho družky řekl, že?

Vražda v Ostrovní ulici (1933)

Parádní auta, krásné prvorepublikové vily a také výborný Jindřich Plachta v dobré detektivce. Trochu úroveň filmu sráží špatně zahrané vedlejší role, ale vzhledem k roku výroby je to omluvitelné.

Temný rytíř (2008)

Stejně jako Ironfood a karlee - začátek dobrý, ale od půlky už jsem čekal na konec, jelikož se to natahovalo a vymýšlely se další a další nelogické efektní akce. Stejně jako nový Sherlock a Počátek. Na další díly do kina nepůjdu. Nejvíce se mi líbil Batman začíná, pak už Nolan hraje jen na efekt.

Prometheus (2012)

Úplně zklamán nejsem, technická stránka filmu perfektní, vizuální efekty dokonalé, bohužel silný (a dobře do detailu propracovaný) příběh a napětí se do filmu dostat nepodařilo. I když základní poselství filmu je obestřeno tajemstvím, jen nevím, jestli záměrně, nebo to bylo zmatené. Nejvíc mě zklamala okopírovaná filmová klišé a vykradení předchozích vetřelčích scén. Také se člověk vůbec neseznámí s postavami, navíc jejich schémata zná již z minule - hlavní hrdinka je taková špatná Ripleiová, dobrácký kapitán lodi, zlý android...a často se (zejména méně důležité postavy) chovají nelogicky. Jakoby si scénaristé pustili předchozí vetřelčí filmy a sepsali scény, které se lidem líbily a pak je tam nějak nasázeli. Škoda.

Policejní hodina (1960)

Rozhodně bych to nenazval lacinou agitkou, i když některé aspekty dělnického prostředí jsou trochu exponované. Zpracování i atmosféra jsou zvládnuté velmi dobře, zajímavá hra se světlem. Myslím, že tento snímek chtěl ukázat život chudiny v době bez sociálních jistot (a ty v té době opravdu ještě neexistovaly) a to se mu povedlo dobře. Souhlasím s komentářem dr.fishe.

Drsná Planina (1979)

Tento snímek je něco mezi Majorem Zemanem a Králem Šumavy. Vypovídá o těžké práci našich pohraničníků, kteří hlídali náš klidný spánek.

Amadeus (1984)

Natočené je to precizně, zahrané výborně, ale nejsem nějaký fanda vážné hudby ani opery, tak jsem se místama nudil. Viděl jsem režisérský sestřih a ty 3 hodiny je fakt moc. Navíc jsem si pak přečetl historické vyjádření, že takhle to pravděpodobně nebylo...

Jménem krále (2009)

Nepřišlo mi to vůbec špatné, taková pěkná televizní historická detektivka. Mělo se tam ale zkusit dostat trochu více napětí.