• Thriller

Symptom Pandorum (2009)

Nezačalo to vůbec špatně, mělo to docela působivou vetřelčí atmosféru - nejistá situace, divné zvuky, "co se stalo" zjišťování. Jenže pak se to zvrhlo ve vyvražďovačku typu Mumie s milionem digitálních monster a bylo po atmošce. Alespoň závěr se docela povedl. Holt by to chtělo předělat tu nudnou hodinu v prostředku filmu.

Perníková věž (2002)

Takové nemastné neslané. Není to vysloveně špatné, není tam žádný velký zásek, snaží se to vypadat COOL...jenom to prostě nemá drajv, takové dějově utahané, rozplizlé. Jsou tam kluci feťácký sice dobře vystajlovaný, maj super hlášky, ale až přemíru afektovaně. Docela jsem se nudil.

John Wick (2014)

Jak jeden superzabiják na odpočinku vystřílí půlku americkýho velkoměsta, protože mu synek místního ruskýho mafiánskýho bosse zabije pejska. Často to bylo velmi pitomé a patetické, ale občas se objevila nějaká akční vychytávka, takže milovnící žánru jsou nadšeni. Keanu roli ale docela zvládl.

Ostrov (2005)

Začátek se mi dost líbil a tuhle část měli tvůrci více natáhnout, byla nejzajímavější z celého filmu. Bohužel po útěku z komplexu, resp. po zabití Buscemiho se z toho stal obyčejný nudný akčňák s tisíckrát viděnýma honičkama, padačkama z mrakodrapu a kropičkama ze zaspíků, které samosebou hlavní hrdinové s nějakým tím šrámem v pohodě přežijí. Je tam sice občas nějaká sci-fi vychytávka (třeba ta létající motorka), ale chtělo by to minimálně o půlhoďky zkrátit.

Muž, ktorý sa nevrátil (1959)

Překombinované a nepřehledné. Klasický závěr ve stylu Poirota, nahnat podezřelé do jedné místnosti a rozmotat to.

Sedm psychopatů (2012)

Občas jsme se usmál, ale na víc to nevydalo. Člověk prostě jen očekával, jakou další ptákovinu vymyslí, ale protože šlo hlavně o to vymyslet nějakou střílečku, tak to bylo takové jednostranné.

Na konci města (1954)

Hrůša občas pobavil, hraje tam typického frajírka. Ale jinak film slouží hlavně k účelu porovnání rozdílu mezi prohnilým kapitalismem 30. let a novou socialistickou spravedlivou společností v 50. letech.

Kouzelníkův návrat (1984)

Tomuto filmu chybí nějaký základní příběh, hlavní dějová linie. Sledují se tu různé postavy, které přišli do pohraničí hned po válce s různými úmysly, ale žádná nehraje úplně hlavní úlohu, takže film nakonec tak trochu vyšumí a začne nudit. Je tu občas i sympatická snaha ukázat obě strany mince ve vztahu k odsunutým Němcům, či že si tam jezdili vykutálení Čecháčci nakrást.

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Opět se ČT podařila pěkná slátanina, až se někdy člověk nestačí divit. A nelogičností bylo také poměrně dost. Naštěstí to zachraňují Melíšková s Krobotem. Ten má tady výjimečně hodně ukecanou roli, ale občas mu to nesvědčí a není v těch výsleších úplně přirozený. Některé scény jsou povedené, ale jde jen o epizodní střípky, většinou o výslechy některých postaviček. Také je tu dost scén úplně zbytečných, vlastně většina prvních 2 dílů se nakonec ukáže být zavádějících. Ale občas se člověk zasměje.

Rozsudek (1970)

Sled a postup filmového vyprávění mi připadalo zmatené, často jsem nevěděl, co se děje, kdo je kdo, s kým je a co chce. Také jsem tam nenašel žádné bitvy a bojůvky proti magnátům, většinou se to odehrávalo prostřednictvím špatně srozumitelných dialogů. Ale líbily se mi kostýmy, výprava a kamerové záběry, takové sirové, navíc ještě černobílé. I ty ksichty byly dobře vybrané.