Šimon a Matouš (1975)

Tenhle film má upřímně hodně rád a u scény se křestem malého "pacholeta" se dodnes směju jako blázen.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Přijde mi to takové vlažné. raději mám ten druhý film. Ten mi přijde vtipnější, ale i tak se jedná o zdařilou kopii dvojky Spencer/Hill

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Kvalita je díl od dílu. Někdy se podaří a opravdu se pobavíte, jindy znuděně přepínáte na jiný program

Agatha Christie's Poirot - Vražda v ulici Mews (1989) (epizoda)

I když se jedná o televizní seriál, tak se jedná o jeden z nejlepších případů Hercula Poirota. Výborná atmosféra a vynikající David Suchet, který se pro roli Poirota narodil stejně jako Jeremy Brett pro Holmese

Hra na vraždu (1986) (TV film)

Jako televizní adaptace je to docela v pohodě, ale jako film s legendárním Poirotem, stojí v hodně temném stínu. Cyhbí tomu gradace, atmosféra a co je nejdůležitější, přesvědčivé herecké výkony. Oproti takovým skvostů jako Vražda v Orient Express nebo Smrt na Nilu je to hodně hodně slabý čaj

Vražda na Nilu (1978)

jeden z nejlepších filmů o belgickém (upozorňuji že opravdu belgickém:-)) detektivovi. Miluju film Vražda v Orient Express. Je nádherný, tajemný a potemnělý. Prostě výborný. Až nedávno jsem shlédl Poirotův druhý nejslavnější příběh a byl jsem mile překvapen. Čekal sem že se mistrnému Orient expresu nedokáže atmosférou vyrovnat a že Ustinov nebude tak skvělý Poirot jako Finney. Ale moje obavy byly rozptýleny ihned. Film je plný hvězd a i díky výborným výkonům večně nachmelené Angely Lansbury, uštěpačné Maggie Smith a výborného Davida Nivena je atmosféra krásně odlehčená a tolik odlišná od expresu. Ale neméně působivá. Peter Ustinov je opravdu jiný Poirot. Jeho Poirot je klidný a všímavý pozorovatel, který pomalu a jistě rozmotává nitky. Výborná adaptace výborného románu.

Sběratel kostí (1999)

Nevím jak komu, ale tady se někdo snažil přiživit na slávě Sedm Davida Finchera. Celé vyznění snímku jakoby se snažilo šokovat a být ohromně temná, ale kde Sedm mělo promyšlenou zápletku a pomalu budovanou atmosféru, tady se to snaží režisér rovnou tlačit a hned nás dostat do deprese

Přeber si to (1999)

Ta vynikající De Nirova sebeparodie a skvělé zmatkářství Billyho Crystala mi dokáže vždycky spolehlivě vykouzlit úsměv na rtech

Dave (1993)

Pohodová prezidentská komedie s vynikajícím Kevinem Klinem