Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Nejlepší Asterixův filmový příběh vůbec. Krásná klasická animace a spousta skvělých fórků, které fungují dodnes. Tenhle animák doslova miluju

Temný rytíř (2008)

Vynikající film s naprosto geniálně nečekaným výkonem Heathe Ledgera. Když sem poprvé slyšel, že by Jokera měl hrát zrovna Ledger tak sem očekával katastrofu. Zbytečně. Ledger podává jeden z nejneuvěřitelnějších hereckých výkonů jakých jsem kdy byl svědkem. Ledger a zejména události, které se staly poté, trochu zastiňují ostatní aspekty filmu a je to velká škoda. Christian Bale, i když to chvílemi trošku s tím chropotem přeháněl, byl skvělý a charismatický. Aaron Eckhart, Gary Oldman, Morgan Freeman a mistr hláškař Michael Caine byli výborní. A Maggie Gyllenhaal dala zapomenout na nevýraznou Katie Holmes z minulého filmu. Vše zastřešuje výborná a precizní režie Christophera Nolana. Jedinou výtku bych měl k tomu, že realita se v tomto filmu už hodně přiblížila a zmizelo takové to nadsázkové kouzlo komiksu

Příšerky s.r.o. (2001)

Jeden z mých nejoblíbenějších animovaných filmů. Výborná animace, která pokud se srovná s novými pixarovskými kousky tak je trošku zastaralá. Ale pokud ji srovnáte s filmy od jiných společností tak je jasně vidět jak je Pixar obrovsky vepředu oproti ostatním. Grafikou i originalitou a krásou příběhu. Pixar je prostě jedinečné studio a doufám že ta jedinečnost jim zůstane.

Hledá se Nemo (2003)

Nádherný a krásný film. Technicky i příběhově. Milý rodinný humor a naprosto neuvěřitelný dabing. Jeden z nejlépe nadabovaných filmů vůbec a jeden z mála, na který raději koukám v české verzi

VALL-I (2008)

Přenádherný film s krásným příběhem a tím nejroztomilejším plecháčem vůbec. Čislo pět, Marvin a i ten malý robůtek co hrál v klipu Robin Sparkles se můžou jít vycpat. Film mě opravdu dostal a z plátna sem celou dobu nespustil oči. Konec se sice odehrává podle šablony rodinné komedie, ale na to já dlabu protože Pixar prostě umí udělat krásný konce filmu. Ať už je to Sully koukající se skrz dveře a Boo na něj volající "Čiči", nebo kritik Anton Ego volající na Remyho "Překvap mě." konec se vždycky povedl. Ale ani při jedno z těch filmů sem nebyl tak naměkko jako když Vall-i pískl slovo Instrukce:-)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

To co stačil Chris Columbus skoro zabít svými dvěma díly, dokázal Alfonso Cuarón doslova nakopnout do nových rozměrů. Nedokážu a ani nechci si představit jak by pokračovala série, kdyby u kormidla zůstal Columbus. Naštěstí se zničehonic objevil Cuarón a ukázal světu co dokáže režisér s představivostí a bez strachu zkusit něco nového. Jeho dohled je vidět v každé scéně a pro mě je největší hvězdou tohoto filmu právě Alfonso. Dokázal Harryho Pottera dostat do reality a přitom zůstal věrný atmosféře předlohy. Alfonso zachránil Harryho a za to mu patří moje poklona. Tenhle díl je nejlepším ze série a prvenství mu nevzaly ani novějsí díly.