Terapie láskou (2012)

A už zase... Jakej *** přeložil Silver Linings Playbook jako Terapie láskou?!? Takových krásných kreativních řešení by se dalo vymyslet! Ale ne, je to přece "romantická komedie", tak aby to lidi poznali, nacpem tam přece "láska" ne?! Přece nad tím nebudeme moc přemejšlet či nedejbože nezkusíme něco originálního! To by se toho lidi lekli! OMFFG. (Pro příklad, stejně tak utrpěl film You've Got Mail přeložen jako Láska přes internet, Two Weeks Notice alias Láska s výstrahou či Hugo Pool alias Láska na druhý dotek). Nechápu.

Rocky (1976)

Aspoň, že Rockyho přítelkyni nehrála nějaká umělá hollywoodská blondýna, ale skvělá Talia Shire. Jinak by to asi nebyly ty ****.

Vrtěti ženou (2011)

O čem že to vlastně bylo? O hysterii? O vynálezu vibrátoru? O ženských právech? O romantické zápletce mezi Maggie a Hughem? Nějak si nejsem jistá...

Zkus mě rozesmát (2011)

Jedna * za to, že Jennifer Aniston a Adam Sandler nejsou tak nesnesitelní jako v jiných filmech. Jinak totálně předvídatelné, hloupé, umělé, sem tam klasicky hollywoodsky trapné.

V rytmu soulu (2008)

Toho českého rádoby překladatele, který "Soul Men" přeložil jako "Duše muže", bych nejradši praštila po hlavě anglickým výkladovým slovníkem, neřkuli i něčím těžším. Naše velmi nízká úroveň překladů filmů mě dokáže vážně vytočit. Dívat se na dabing nebo číst některé české titulky mě občas, jako studentku anglistiky, vážně psychicky deptá.

Happy End (1967)

Geniální! Jaktože jsem o tomto filmu ještě nikdy neslyšela? Rozhodně jeden z nejlepších počinů české kinematografie, kde konečně nalézám český humor, experimentální děj, skvělý nápad a brilantní dialogy v jednom. Jedno velké bravo Oldřichu Lipskému za tu odvahu a nápad.

Varieté (2010)

Christina a Cher mě překvapily svými hereckými schopnostmi a film mě dostal svým kabaretním prostředím a celkem dost povedenými písničkami. Jenom kdyby Christina nevypadala jako přeslazená barbína (její look s tmavými vlasy a pár kily navíc upřednostňuji víc) a kdyby její uměle vypadající blond vlasy a make-up nevypadaly stále dokonale i po probuzení, na což jsem doslova alergická. A kdyby jenom Cher nevypadala při plačící scéně tak nevěrohodně. A kdyby film měl nějaký děj či aspoň trochu originální zápletku... Ještě, že tam byl aspoň skvělý Stanley Tucci. Výsledek je tedy bohužel dosti klišoidně popový.