Na Hromnice o den více (1993)

Krásná britská (sorry, americká :-)) Romantika s Andie McDowell, "Herečkou s pohledem plaché srny" a Billem Murray(m). Rozhodně stojí za vidění. Verdikt: 4* a 80 %. PS. Prostě kultovní film, který není špatné vidět. Můžu doporučit.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Asi má nejoblíbenější mayovka na filmovém plátně, je to správně dobrodružné, nechybí tomu patřičná atmosféra a prostě dobře se na to kouká. Verdikt: 5* a 85 %.

Hoří, má panenko (1967)

Zas tak mě to nechytlo, ale píše uživatel SaNcHeZ: "Přesné." Protože to je přesně to slovo, které to vystihuje, je to realistické, ničím nepřikrášlené a výborně to popisuje českou náturu a danou atmosféru. Verdikt: Formanovy filmy by měly být povinné, takže min 3* a 70 % to má.

Profesionál (1981)

Znáte? Ne? Tak musíte poznat, neboť se jedná o jeden z nejlepších Belmondo(vých) filmů vůbec. Špička svého žánru a zlatý fond francouzské kinematografie. Hudba od Ennio Morricone(ho) taky stojí za to! Verdikt: 5* a 90 %.

Lawrence z Arábie (1962)

Tak tomuhle říkám teprv VELKOFILM, který je ale s citem režírovaný, má dobře napsaný scénář, dobrou kameru a Peter(a) O'Toole(a), Alec(a) Guinness(e) a další. Prostě zlatý fond světové kinematografie. Verdikt: 5* a 85 %.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Prostě nejlepší klasika, kterou může člověk vidět mnohokrát a pořád se baví, protože je to prostě fakt dost vtipné! Musíte prostě vidět! Verdikt: 5* a 90 %.

Amélie z Montmartru (2001)

Film u kterého Vás zaujme hlavně dobře propletený a vystavěný příběh a sexy Audrey Tautou. Dále ani filmová hudba není k zahození. No, rozhodně příjemně nadprůměrný a netradiční snímek. Verdikt: 4* a 85 %.

Dokonalý trik (2006)

Héééj, tak tohle je jeden z mých nejoblíbenějších a zároveň i jeden z nejlepších filmů! Postaveno na dobrém scénáři (předlohou je zřejmě kniha) s dobře odvedenou režií Chrise Nolana se jedná o herecký koncert dvou mega stars - Hugh Jacman(a) a Christian(a) Bale(a). Nutno zmínit i vždy charismatického Michaela Caine(a) a menší cameo si zde "střihl" i známý zpěvák s každým okem jiné barvy - David Bowie. Všem velmi doporučuji! Verdikt: 5* a 90 %.

Králova řeč (2010)

Kvalitní scénář pod taktovkou dobré režie a v doprovodu dobré hudby od Alexandre Desplat(a). Colin Firth a Geiffrey Rush jsou prostě skvělý, takže se na to kuká dobře. Verdikt: 5* a 85 %.

Obvyklí podezřelí (1995)

Je to prostě dokonalé, kam se na to hrabou Dannyho parťáci. Všichni jsou dobří, ale neskutečný Kevin Spacey. Verdikt: 5* a 90 %. PS. A ten konec, to teprv budete mrkat na věc!