Kráska v nesnázích (2006)

Typický film stavící na hereckém umu a milostných scénách herečky Anny (Ani) Gaislerové, která se svlékáním a milostnými scénami neměla nikdy problém. Ze všech ostatních herců zde nejvíc zaujme svým výkonem Jiří Schmitzer. Verdikt: 3* a 70 %.

Svět přírody - Buddha, včely a obří sršně (2006) (epizoda)

Zajímavý dokument o vztahu člověka - zde budhisty a hmyzu - zde japonských včel a sršní mandarinií. Je zde vysvětleno, jak původní japonský druh včel za dlouhé období koevoluce spolu s japonskými obřími sršněmi vynalezl proti jejich nemilosrdnému útoku a plundrování účinný způsob obrany, který u evropských včel chybí. Verdikt: 4* a 80 %.

Afrika (2013) (seriál)

Afrika, jako kontinent, který nás už ničím nemůže překvapit, přesně to jsem si myslel, než jsem uviděl tuto zbrusu novou šestidílnou sérii od BBC s komentářem a vystupováním sira Davida Attenborougha. Série má úžasnou kameru i hudbu a prezentuje zde věci a jevy, které se doposud ještě nikomu nepodařilo natočit. Verdikt: neumím si představit jiný než 5* a 95-100 %.

When Bjork Met Attenborough (2013) (TV film)

Zajímavý pohled na svět a to jak biologie a hudba skrze matematiku, geometrii spolu souvisí. Nezvyklá spolupráce sira Davida Attenborougha s islandskou zpěvačkou Björk, která mezi přírodními tvary a hudbou. Netradičními nástroji a technikou zpěvu se snaží zpěvačka popsat přírodní jevy. Björk sama o sobě je docela kontroverzní zpěvačkou se zvláštním a originálním stylem. Její album, které ve filmu prezentuje - Biophilia je opravdu pozoruhodným a netradičním počinem. V dokumentu mě nejvíc zaujalo to, jak v závislosti na drobných odchylkách v tónech zvuku mohou drobná zrníčka písku na pevné podložce vytvářet úžasné geometrické obrazce. Verdikt: 4* a 80 %.

Po zániku Země (2013)

Asi nejlepší z posledních filmů M. Night Shyamalana. Byl jsem celkem i napnutý, i když bylo jasné, že to musí celé dobře dopadnout. Scéna s orlem byla pro mě poněkud nepochopitelné a tak nějak "ulítlá". Možná, že se v synovi Willa Smithe skrývá nový talent. Verdikt: 3* a 70 %. Víc by bylo moc a míň zas málo.

Umírající oceány (2010) (TV film)

Dokument pod záštitou sira Davida Attenborougha, který by měl sloužit jako jakési memento všem z nás, kteří se podílejí na plundrování oceánů aniž by přitom mysleli na budoucnost. Nejedná se jen o ty co loví, ale i nás, co "pouze" ony ulovené živočichy jí. Nabídka jde ruku v ruce s poptávkou, ale pouze čerpat ze zdrojů naší planety je hodně velká chyba. Ryby, které lovíme je třeba i odchovávat a znovu vysazovat, nebo je nelovit v takové míře, v jaké se to děje. Např. vraždění žraloků ve velkém jen kvůli hřbetním ploutvím, přičemž zbytek paryby se vyhodí, je nehorázná marnivost. Stejně tak je důležitá ochrana a pěstování nových korálových útesů. Verdikt: 4* a 80 %.

2210: Kolaps? (2010) (TV film)

Dokument, jež by měly vidět snad všechny nadnárodní společnosti a vládnoucí garnitury vůbec a měly by se zamyslet nad tím, jak ničí naši planetu. Prof. Jared Diamond a další přední odborníci na kolapsy lidských společností zde předkládají poznatky ze svých výzkumů a předkládají současným i budoucím generacím varování, před celosvětovým kolapsem a zánikem naší moderní technické společnosti. Doporučuji si přečíst i Diamondovu knihu Kolaps (Academia, 2004). Verdikt: 4* a 80 %.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Seriál, který mě zaujal už tím, že představuje televizní zpracování knižní předlohy mého oblíbeného spisovatele Stephena Kinga. Donutil mě dokonce začít číst i knižní předlohu, abych mohl porovnat kvalitu zpracování a to, jak se od knižní předlohy liší. V knize se snaží King rozehrát dokonalou šarádu o rozkladu lidské společnosti obyvatel jednoho maloměsta, které se ze dne na den ocitne odříznuté od okolního světa tajemnou neviditelnou a neprostupnou bariérou neznámého původu. Je pravda, že od knižní předlohy se hned na začátku liší v několika detailech, nicméně to nemusí být na škodu. Verdikt po první sérii: 4* a 75 %.

Defiance (2013) (seriál)

Seriál, který by mohl mít slušný potenciál avšak dějově a originalitou jaksi vázne...Verdikt po první sérii: 2 a 1/2* a 60 %.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Americká kabelová televize STARZ se po veleúspěšné originální sérii o Spartakovi pokouší navázat na Spartakův úspěch dalším původním seriálem, který je podobně laděn. S historií moc podobnosti nečekejte, místo stárnoucího fousatého Da Vinciho čekejte moderního mladého nagelovaného "týpka", kterému nechybí jak úžasné vize a originální nápady ani přítomnost krásných žen. Seriál opět staví na intrikách mezi mocnými italskými rody a církví, které bojují o moc. Ne tak kvalitní jako Řím nebo The Borgias ale přesto koukatelné. Jistě si své publikum najde. Po první sérii Verdikt: 3* a 70 %. Řekl bych, že druhá série je snad lepší míněno napínavější a možná propracovanější než první série. Hlavně intriky jsou tu jakoby lepší. Je tu více poodhaleno, první série byla pouhým rozjezdem a uvedením postav. Těším se na třetí sérii. Byl jsem spokojen.