Amadeo

Slovensko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 16.3.2014  21:40

Nočná mora z Elm street nás naučila, že človek má najmenej 50 litrov krvi. 300 : Vzostup ríše pridal, že je v našom tele natlakovaná ako v papiňaku,že po piatom vodotrysku krvi je to viac než komické :o) Celý film drží nad hladinou Odpadu! len fantastická Eva Green svojou rozkoškou Artemisiou a semtam efektne vyzerajúci Xerxes Rodriga Santora. Inak je to len slabý odlesk slávy dnes už klasickej 300 Zacka Snydera.

• 9.11.2014  21:28
    Interstellar (2014)

Dojem z filmu - značne zmiešaný. Na jednej strane nádherné zábery vesmíru či samotnej Gargantui spojené s Zimmerovou skvelou hudbou. Na druhej strane prekombinované vzťahy kohokoľvek s kýmkoľvek ťahané do neskutočných doslova vedecko-fantastických extrémov ako po emočnej stránke tak aj po časovej. Výsledný efekt : kým Vás striasajú zimomriavky pri záberoch čiernej diery, skapíňate od nudy v sĺzavom údolí medziľudských vzťahov. Pán Nolan si Počiatkom dal latku kvality príliš vysoko a touto snahou o ďalšiu Vesmírnu odyseu mu to akosi nevyšlo.

• 21.3.2014  23:41
    Pompeje (2014)

Nevydareny krizenec radoby Gladiatora s 2012, kde sa mizerny katastroficky film zmeni na komediu poskladanu snad zo vsetkych klise , ake sa reziserovi a scenaristovi podarilo objavit. Co ocakavat ? Nuz milostny pribeh pateticky ako z pera Daniele Steelovej. Hlavny hrdina prahnuci po pomste, s pohladom obesenej kozy a s uzasnou pletovou vodou, ze mu tvar vydrzala cista pomaly az do zaverecnych titulkov. Politicky korektneho priatelia politicky korektne zachranujuceho politicky nekorektne dieta. Nevyrazni padouchovia posobiaci ako parodia na samotneho Komoda z Gladiatora. A nakoniec samotny Vezuv, ktory pri kazdej napinavej scene zatrasie na reziserov pokyn zemou pod Pompejami, prestane chrlit popolcek napadne pripominajucu na cierno natretu vatu ci spomali pyroklasticky oblak rutiaci sa dolu Vezuvom, aby sa hlavny hrdina stihol vycumlat so slecnou svojho srdca, prv nez obaja zastekaju :-) Prvej polovici Vas mrle zeru od nudy a v druhej polovici sa nezdrzite smiechu, ze co za koninu este pride :-) PS: Sorry za interpunkcne znamienka, pisem z tabletu.

• 30.12.2014  21:45

Boli časy, keď sa našimi kinami preháňal Twister. Tornádo vyzeralo ako tornádo, hrdinovia vyzerali hrdinsky, skaza bola dokonalá. Mizerná réžia, triky štvrtej cenovej skupiny a postavy hlboké ako Balatón, kde sa ide po polovice jazera tak po kolená vo vode. Taký C-čkový katastrofický film a to doslova katastrofický , ale pre diváka. A nechráni to ani efektne vyzerajúci Richard Armitage.

• 28.7.2012  21:16

Príliš dlhé, príliš naťahané, príliš veľa nezmyselných pseudo-psychologických dialógov a príliš málo poctivej a hlavne originálnej akcie ( okopíroval zopár postarších akčných filmov). Batman síce povstal, ale úroveň kvality, ktorú si Mr.Nolan postavil Počiatkom značne vysoko, nedosiahol. Vrchní padouch bol len hlavohruď vedľa z posilovne, dcéra-pomstiteľka príliš patetická a "Catwoman" skôr slúži len ako ťahák pre mužskú časť populácie ( Michelle Pfeiffer predsa len v obtiahnutej kombinéze vyzerá lepšie ). Takže po 1 hodine absolútne nudných scén prídete medzi znudeným zívaním k záveru, že jediné,čo tento film dokáže zachrániť je Bruce Willis. Na druhej strane sa opäť raz potvrdilo, že priemerné filmy majú skvelú hudbu. Mr. Zimmer tá jedna hviezdička je pre Vás.

• 9.1.2011  20:44

Som mierne v rozpakoch, či toto tento film nenazvať skôr remakom než pokračovaním. Ale nechajme to tak. Film je vizuálne nádherný, zostal verný nezabudnuteľnému pôvodnému disajnu. Daft punk sa na hudbe pekne vybúrili. A to je asi tak všetko, čo je na tomto filme dobré. Hlavný hrdina Garret Hedlund ma v podpriemernom Eragonovi očaril viac. Príjemné bolo pozrieť si Michaela Sheena - mal som dojem, že je jediný, kto tam hrá. Vcelku celkom príjemné chvíle strávené v kine, ale nič svetoborného. PS: Keď som prvý krát zbadal na plátne digitálnu verziu mladého Bridgesa, niekoho mi pripomenul - princa Charminga zo Shreka.

• 26.5.2009  08:43

Popri ťažkej priemernosti predchádzajúceho DaVinciho kódu sa Anjeli a démoni vyšplhali horko ťažko na podpriemer. Pán Howard sa snažil síce jedna radosť, ale ani dobrý režisér nezachráni film , keď je predloha mizerná ( keď je raz niečo bestseller, ešte to neznamená, že je to dobré čítanie ). Hanksov Langdon dokonale nepresvedčivý, dej napínavý ako guma na gatiach a vedecké poznatky v štýle " krava je fialová" sú priam úžasne naivné. Tempo filmu udáva skvelá Zimmerová hudba, ktorá vytrháva tento film s 2* z kategórie "odpad !". Odporučenie : kúpte si CD so soundtrackom a prečítajte si radšej niečo od Crichtona alebo Clancyho.

• 12.5.2009  16:28
    Star Trek (2009)

Keď si niekto myslí, že v Star treku už nie je možné prísť s niečim novým, tak sa mýli. Stačí sa len pozrieť na najnovší dvomi jedničkami poznačený celovečerný počin J.J.Abramsa. Znovu sa vrátite do starého známeho a predsa nového sveta klasického Star treku, kde s klasickou posádkou v novom šate zatočí romulanský padouch Nero v podaní Erica Banu. Postretáte starých známych Kirka - šarmatný bitkár Chrisa Pinea na veliteľskom mostíku Enterprise, Mr.Spock - ušatého Vulkánca Zacka Quinta zajatého medzi svetom logiky a pocitov , "Kostru" McCoya s jeho "láskou" k transportérom v podaní Karla Urbana, ktorého k nám preniesli priamo z rohanských plání či "miracle workera" Scottyho alias Simon "of the Dead" Pegga, bez ktorého by sa slávna Enterprise ani nepohla niežto udržala pokope. A čo vlastne priniesol nové ? Nič a predsa všetko - otvoril totiž cestu k úplne novým dobrodružstvám posádky Enterprise bez toho , aby ste museli zabudnúť na klasickú sériu.

• 13.3.2009  12:44

Klobúk dolu pred Vami pán Snyder. Dokonalé komplexne prevedený komix , ktorý nie je typickým bezduchým komixom ala Superman či Spiderman. Pre tých , čo čakajú od filmu bombastické akcie v duchu X-menov, zabudnite nato. Tento film nie je stavaný pre popcornové povrchné publikum. Pre tých ostatných je to nádherná chuťovka, ktorá vás zavedie do sveta na pokraji nukleárnej vojny s celou svojou brutalitou - do sveta , kde superhrdinovia majú svoju temnú stránku a sú vystrčení na okraj spoločnosti. Do sveta , kde niekto má svoj temný plán a hodlá ho zrealizovať i za cenu života superhrdinov. Vo vzduchu visí len jedna otázka : Quis custodiet ipsos custodes ? Kto stráži strážcov ?

• 5.6.2009  08:58

Spasenie rozhodne nie. Skôr by sa hodil názov Súmrak - presnejšie by vystihol skutočný charakter posledného a najhoršieho dielu Terminátorov. Film nekonzistentný s terminátorovskou ságou, plný odkazov na predchádzajúce diely ( od skromného You could be mine od G´nR po Švarcíkov ksichtík na T-800). Nadupaný zbytočnými a nedorobenými akčnými scénami, ktorého nudný dej nezachráni ani hviezdne obsadenie. Balovmu Connorovi chýbal len ušatý oblečik Batmana, Ironsideov potenciál kompletne nevyužitý, od Yelchina očakávete, že sa v niektorej scéne ozve startrekovské "victor,victor" s ruským prízvukom atď. Takto to dopadne , keď po Cameronovi obsadíte do režisérskej stoličky niekoho, kto by mal radšej zostať pri Charlieho anjelikoch. Politicky korektné dieťa, ktoré počas celého filmu ani necekne a je na niečo dobré ( ako protiklad k politicky korektnému dieťaťu v Deň , keď sa Zem zastavila ) je ozajstným prínosom do dejín filmu. Pre budúcnosť by však bolo lepšie zakopať 6 stôp hlboko, dať mu krásny žulový pomníček s nápisom Terminátor R.I.P. , než nechať przniť ságu piatym dielom.

• 29.11.2009  20:09

Liberate tuteme ex inferis !!!! Presne táto latinská fráza vyjadruje tento film najlepšie. Zmizla príjemná a zábavná atmosféra Súmraku a vystriedali ho patetické pubertálne depky smrteľné a nesmrteľné. Minimálne herecké výkony zmizli v nedohľadne ( niežeby v jedničke nejaké boli ). Pozitívne vyzneli akurát vytrénované postavy vlkodlakov ( na toto je predsa lepšia 300vka ) a film nezachránil ani Michael Sheen a jeho Volturi. Zjednodušme preto trápenie a vypočujte moju radu : Zachráňte sa pre peklom a radšej choďte na iný film.

• 30.7.2008  09:07
    Bathory (2008)

Zaujímavý a pútavý príbeh, skvelé obsadenie , skvelá výprava ... proste Jakubisko. Nie je to síce jeho majstrovské dielo , ale ponúka zaručenú Jakubiskovskú kvalitu. Jedna * mínus za tých šľahnutých mníchov, ktorými akosi nezapadali deja napriek snahe na humorné odľahčenie temnej legendy.

• 17.12.2008  15:40

Zase jeden politicky korektný remake skvelej kultovej snímky zo 60tich rokov. Hoc Keanu Reeves a jeho Klaatu je skvelý ( prvá * ) a malá rolička Johna Cleesa je nádherná , sa zvyšok ansámbla norí do hlbokej podpriemernosti. Jennifer sa zmenila na ženskú verziu Toma Cruisa z Vojny svetov ( Mrs.Connely sme zvyknutí na podstatne lepšie výkony ). Sekunduje je malý černoško, o ktorom ste po 5 minutách presvedčený, že keby bol váš, tak už leží vedľa otca. Jeho jediné pozitívum je, že nevrieska ako Dakota v už spomínej Vojne svetov. Druhú hviezdičku si zaslúži samotný Gort , kde sa špecialisti od trikových efektov nechali inšpirovať pôvodným filmom.

• 5.9.2008  08:18

Zoberieme si prvý diel Hellboya. K tejto základnej ingrediencií pridáme 30 g Faunovho labyrintu, 50 g Cassherna , hrsť Princezny Mononoke . Všetko spolu zmiešame a pridáme na dochutenie 100 g koncentrátu Sephirota . Výsledkom je príjemná chuťovka na nedeľný večer so skvelým obsadením a pútavým dejom. PS: Pozor na víly zubničky

• 28.3.2008  08:12
    Monstrum (2008)

Pocta japonským monsterfilmom. Nádherné spojenie blairwitchského amatérskeho záznamu s dokonalosťou veľkých monštier v husto obývaných oblastiach, k tomu štipka toho správneho strachu z neznámeho, kde je divák priamo vtiahnutý do deja. Skvelý film na večer. PS :Pozor, film neodporúčam ľuďom trpiacim na morskú chorobu.

• 26.2.2009  15:21

Podivne šialené až je to geniálne. Krásna atmosféra podivného mesta pripomínajúca Blade runnera. Nádherná hudba a goticko-metalovo-operný hudobný mix, ktorý Vás na necelé dve hodinky do bizarného sveta podivných postavičiek závislých na chirurgií, nad ktorými visí ako Damoklov meč skalpel záhadné rozparovača. Rozkošne a mierne morbídne herecké výkony od samotnej malej spy-kidky Alexy Vegovej, cez nádherný baryton lupiča hrobov Terrenca Zdunicha až po holografické očičká muzikálovej divy Sarah Brightman. Tento film budete buď nenávidieť alebo milovať.

• 16.1.2009  09:19
    Stmívání (2008)

Tak tomuto sa hovorí ružová knižnica na upírsky spôsob určená pre tých, s ktorými ešte mácha puberta a pre milovníkov upírov. Nádherne patetická klasická zápletka : on - sexy upír s podmanivým pohľadom už na x-tej high school vs ona - čerstvo prisťahovaný zvedavý smrteľník , ktorý veľmi rád podľahne podmanivým pohľadom. Základ zachumlaný v indiánskych legendách, ochutené rodinnými problémami smrteľnými i nesmrteľnými vrátane tých stravovacích typu zahryznúť či nezahryznúť. Exoticky okorenené štipkou napätia v podobe konkurenčnej bandy poctivých upírov, ktorí uprednostňujú názor, že s jedlom sa nehrá. A hlavne doplnené príjemným nevnúteným humorom a ešte príjemnejším hudobným podmazom, ktorého tam mohlo byť viac. Celkovo dostaneme príjemný klišovitý filmík na dlhý zimný romantický večer niekde v horách na chalupe. Avšak nečakajte oscarové herecké výkony - nie sú tam. Herci boli poväčšine vyberaný podľa toho, ako vyzerajú ( niektorí vyzerajú skvele s pobledlou pleťou a prenikavým pohľadom ).

• 15.9.2008  01:03

Netancuj s diablom vo svite mesiaca...ale skôr platí veľa povyku pre nič. Jeden film, ktorý doslova ťaží zo smrti hlavného predstaviteľa hoc aj zápornej úlohy. Heath nám krásne ukázal ako sa hrá psychotický šialenec, ale žiaľ jeho výkon by bol skvelý v akejkoľvek dráme z psychiatrického oddelenia. Predstavil nám Jockera ako obyčajného burana a nie elegantného šialenca so zmyslom pre umelecké vyvražďovanie Gothamu, akého nám predviedol v prvom Batmanovi Jack Nicholson. S gráciou sa človek rodí, naučiť sa ju nedokáže. Ďalším mínusom tohoto najočakávanejšieho filmu roka bola strata skvelej atmosféry Gothamu z prechádzajúceho filmu. Z krásne temného Gothamu sa stalo bežné americké veľkomesto ako New York. Každú chvíľu som očakával, že pri svojich nočných prechádzkach skôr či neskôr Batman natrafí na Spidermana. Ďalším mínusom je nevyváženosť filmu. Najakčnejšou časťou boli snáď záverečné titulky, kde akcia bežala 6 minút v kuse. Pri tejto minutáži film postrádal akýkoľvek spád. Nehnevajte sa , ale prvá lepšia "akčná" scéna nasleduje div nie po 45 minutách , tak už aj príbehy Rosemunde Pilcherovej sú akčnejšie. Miestami a chvíľami mi to pripadalo ako stretnutie agentov Smithov z Matrixu - toľko kravaťákov nemajú ani vo všetkých právnických filmoch ani keď k nim pripočítam Ally McBealovú. A to nepočítam natiahnuté vykecávanie v každej druhej scéne. Jediným plusom tohoto filmu bol výkon Garyho Oldmana. Parafrázujúch slávny Choking hazard : Páni, takto Batman vyzerať nemá. PS: Velebnosti , jdu blejt.

• 26.7.2007  11:43

Dokonalá , svižná a nápaditá oddychovečka opäť v atraktívnom prostredí kasína s ešte atraktívnejším obsadením akurát na strávenie príjemného večera v klimatizovanom kine v duchu hesla "Možno príde aj Oprah " alebo Čo sa stane ak Vám niečo zatieni bazén. Len kamarát nesmelo podotkol, že na konci sa Ray Liotta ako Jack vo Wild Hogs tváril lepšie než Andy Gracia.

• 11.6.2007  08:49
    Divočáci (2007)

Čo sa stane ak dáte dokopy 4 mužov v kríze stredného veku? Získate rozkošnú komédiu o motocyklovom "gangu" Divočákov a ich verzií "wild and free " . Veľmi dobré obsadenie Travolta, Allen , Lawrence a Macy( jeho Dudley je na nezaplatenie xixi ), ktorým na druhej strane sekunduje vrchní padouch Jack v podaní Raya Liottu a jeho gang Del Fuegos. Svieža komédia plná vtipu pre leto ako stvorená. PS: Najlepšia scéna - Jackov emotívny výlev v záverečných titulkoch

• 7.3.2007  15:44
    Ghost Rider (2007)

Ťažký priemer, ktorý nezanechá žiadne následky ale ani dlhé spomienky. Celkom obstojný jednoduchý dej ( ak sa pri komiksových predlohách dá hovoriť o deji - avšak česť výnimkám ), občas značne naivný, občas strhujúci. Slušné obsadenie - Peter Fonda coby Mephisto a Wes Bentley coby jeho neposlušný synátor Blackheart či ďalší veterán Sam Elliott a jeho ex ghost rider. Celkom obstojné efekty. Musím priznať, že po dlhom čase konečne film, na ktorom som sa celkom slušne pobavil bez nekonečného hladania vnútorného zmyslu , hlbokej pointy či brodenia sa v litroch krvi pri x-tom pokračovaní remaku x-tého remaku japonského hororu.

• 26.7.2007  11:29

A ďalší HP ani nepotešil ani ničím neprekvapil - možno je to tým, že trh už začína byť HP akosi presýtený. Atmosféra výborná - zase o niečo temnejšia, výkony hercov štandarné - okrem 3 postáv. Alan Rickman ako Snape sa tentoraz blisol v celej svojej dokonalosti a nezaostával za ním ani charizmatický Jason Isaacs a jeho dokonale elegantné stvárnený padouch Lucius Malfoy. Ale toto sa už nedá povedať o záporákovi č.1 celej série - o tom, ktorého meno sa nemá vysloviť. Ralph Fiennes je síce pán herec ale v úlohe Valdemorta mu akosi stále chýba tá správna esencia. A ešte treba vytknúť celému filmu jeho hudobnú stránku - je tak nenápadná, že si človek ani nevšimol, či v tom filme hudba vôbec je.

• 16.10.2007  08:22

Kde bolo, tam bolo bol raz jeden múr ... a za múrom fantastický svet Neila Gaimana, ktorý sa podarilo preniesť na filmové plátno. Skvelá predloha, skvelý prepis, skvelé obsadenie a skvelá hudba. Viac sa opísať nedá, treba vidieť a možno aj Vám zostane v očiach hviezdny prach.

• 18.1.2008  22:40
    Já, legenda (2007)

Krásne zábery na opustené mesto, niekoľko dobrých okamihov, inak nuda a potom vyvrcholenie ako od Rosemunde Pilcherovej .

• 28.5.2007  09:53

Kde sa trilógia najlepšie zakončuje ? No predsa na samotnom konci sveta. Gore Verbinsky po predchádzajúcich dvoch dieloch opäť nesklamal a ponúkol otváraciu oddychovečku tohoto leta. A zase sa bolo načo pozerať - koncový krajopád, Davy Jones a jeho posádka či záverečná námorná bitva medzi Čiernou perlou a Lietajúcim holanďanom, hoci film v polovici trochu stratil svoje tempo. Pozornosť diváka opätovne stiahol na seba Johny Deep a jeho neodolateľne okúzlujúcí Jack Sparrow ( Oscara tomu chlapovi) , ktorému tentoraz zručne sekundoval Geoffrey Rush a jeho kapitán Barbossa. Do štvorky sa k nim pridali Yun-Fat Chow alias pirátsky lord Sao Feng a tajomná Tia alias Kalypso v podaní Naomie Harris. Kiera a Orlando si opätovne spolu s ostatnými strihli kulisy pre nádherné hlášky vyššie spomínanej štvorice spolu s niekoľkými vlastnými. Treba len do podotknúť, že film je odlišný od predchádzajúcich dielov a je podstatne dlhší.

• 13.11.2007  08:24
    Pokoj 1408 (2007)

Dopadlo presne tak, ako väčšina snáh o adaptáciu S.Kinga. Mizerne. Príliš naťahané , sem tam trošku napätia a to bolo asi všetko. Tie dve hviezdičky za 4x čo ma prebehli zimomriavky a snahu natočiť "horor" v klasickom štýle.

• 16.10.2007  08:24

Slabý odvar zmixovaného Gladiatora a Dračieho srdca s veľmi seriálovým nádychom. Už som čakal kedy sa pri Hadrianovom vale objaví Herkules či Xena.

• 15.6.2007  10:32

Nuda.Nuda.Nuda. Až na smrť žabieho kráľa - jediný svetlý moment filmu. Tentoraz to nezachránil ani kocúr, ani oslík a ani samotný Artuš.

• 21.5.2007  12:22
    Spider-Man 3 (2007)

Tak veľký potencial a tak zúfalé prevedenie. Len dúfam, že nás ušetria štvorky.

• 20.4.2007  08:35
    Sunshine (2007)

Tak presne toto dostanete, keď zmiešate 2001 Vesmírnu odyseu s Červenou planétou, Misiou na Mars a Stratenými vo vesmíre a do toho kompletne nakopírujete Horizont udalosti a primiešate dve epizódy a jeden celovečerný Star trek. A jemne to podfarbíte solárnou krízou a klaustrofobickou náladou Nostroma či Solarisu. A klasická ignirancia fyzikálnych zákonov. Celkom zaujímavá zmeska, ktorá žiaľ v druhej polovici stratí svoju počiatočnú energiu a ide ďalej len zotrvačnosťou, kde začne fanúšik rozmýšľať nad drogovými závislosťami režiséra, kameramana a strihača. Niekoľko nádherných záberov a dobrá hudba žiaľ nevyváži celkové nedostatky.

<< předchozí 1 2 3 4