Interview with the Vampire (2022) (seriál) odpad!

Nazval by som to fundamental fuckup. S Vampire Chronicles Anne Rice  to má spoločné len mená. Scenáristi tie knižky videli len na poličke niekde v knižnici a to je asi tak všetko. Ale poďme po rade. Louis sa z nejakého neznámeho popudu rozhodne prerozprávať pôvodné interview ešte raz a znovu si k tomu prizve Daniela. Presne v tomto momente sa to posralo. Louis pôvodne pobledlý plantážnik je zrazu dementný majiteľ bordelov, ktorý si nepamätá dátum svojho narodenia. Daniel, ktorého 10 rokov po Interview zmenil Armand na upíra , je zrazu penzista skláňajúci sa nad vlastným hrobom. Armand teda najprv Rašid,16 ročný chlapec z Kyjeva s plavými vlasmi a tvárou Botticelliho anjela, je minimálne 35 ročný Peržan. To vážne nenašli 20 ročného herca, ktorý by ho mohol hrať ? Ale inak jediná zaujímavá postava. Samotný Lestat, farbu, veľkosť trafili, na druhej strane si v celej knižnej sérií vrzol 1x, je tu nadržaný ako králik a keby sa dalo, tak okrem Louisa pretiahne aj kandeláber... Ako si mi ušiel zmysel tohto podivného updatu pre mladšiu generáciu, ktorá nečíta knihy. Je to reklama na apartmány v Dubaji ? Inak Abu Dhabi je krajšie.  Keď Ste upír naučte sa správne slopať svoje obete ? Čím viac bordelu, tým lepšie - bože, takto klesnúť na úroveň vlkodlačieho plebsu. Neviete si rady so zvyškami po večeri, kúpte si domáce krematórium... Kde skončili krásni noční lovci, ktorí dotykom chladných pier zvádzajú svoje obete k smrtiacemu bozku upíra? Uvidíme, čo urobia v druhej sérií , spolieham na Armanda, že mu scenáristi dovolia pozdvihnúť úroveň série. PS: Ak sa Vám TV séria páči, tak knižky nečítajte, budete sklamaní. PPS: Som fanúšik Anne Rice, takže môj názor je tým ovplyvnený a nie som rasista, ale politická korektnosť mi ide hore krkom. Tiež by som bol proti, keby Martina Luthera Kinga hral Tom Hanks. PPPS: Ak chcete vedieť akých má Anne Rice upírov, tak si na nete vyhľadajte jej krátku poviedku – vyšla v roku 1979 v časopise Playboy : Interlude with the Vampire – Armand´s lesson  ( dobre čítaš, Interlude nie Interview)

Love Between Fairy and Devil (2022) (seriál)

Po dlhšom veľmi príjemný romaticko-fantazíjno-komediálno-kostýmový wuxia počin. Základná zápletka klasická : zakázaná láska a milostný trojuholník . Ona – “bezvýznamná“ super naivná nebeská víla Xiao Lanhua ( Ester Yu)  zamilovaná do miestneho boha vojny Changhenga (Zhang Linghe)   a   on – najhorší z najhorších démonov všetkých čias z Mesačného kmeňa Dongfang Qingcang (Dylan Wang – sadol do úlohy ako šerbel na zadok). Obaja sú predurčení byť spolu vďaka náhodnému kúzlu, ktoré prepojí ich životy. Viac neprezradím.  Príjemné vyspádované, zaujímané vedľajšie zápletky, krásna hudba ( titulka Farewell love je neskutočná). Letná oddychovka, kde sa po odznení záverečných titulkov 36 dielu pýtate, že prečo nenatočili viac dielov.

Interstellar (2014)

Dojem z filmu - značne zmiešaný. Na jednej strane nádherné zábery vesmíru či samotnej Gargantui spojené s Zimmerovou skvelou hudbou. Na druhej strane prekombinované vzťahy kohokoľvek s kýmkoľvek ťahané do neskutočných doslova vedecko-fantastických extrémov ako po emočnej stránke tak aj po časovej. Výsledný efekt : kým Vás striasajú zimomriavky pri záberoch čiernej diery, skapíňate od nudy v sĺzavom údolí medziľudských vzťahov. Pán Nolan si Počiatkom dal latku kvality príliš vysoko a touto snahou o ďalšiu Vesmírnu odyseu mu to akosi nevyšlo.

Pompeje (2014) odpad!

Nevydareny krizenec radoby Gladiatora s 2012, kde sa mizerny katastroficky film zmeni na komediu poskladanu snad zo vsetkych klise , ake sa reziserovi a scenaristovi podarilo objavit. Co ocakavat ? Nuz milostny pribeh pateticky ako z pera Daniele Steelovej. Hlavny hrdina prahnuci po pomste, s pohladom obesenej kozy a s uzasnou pletovou vodou, ze mu tvar vydrzala cista pomaly az do zaverecnych titulkov. Politicky korektneho priatelia politicky korektne zachranujuceho politicky nekorektne dieta. Nevyrazni padouchovia posobiaci ako parodia na samotneho Komoda z Gladiatora. A nakoniec samotny Vezuv, ktory pri kazdej napinavej scene zatrasie na reziserov pokyn zemou pod Pompejami, prestane chrlit popolcek napadne pripominajucu na cierno natretu vatu ci spomali pyroklasticky oblak rutiaci sa dolu Vezuvom, aby sa hlavny hrdina stihol vycumlat so slecnou svojho srdca, prv nez obaja zastekaju :-) Prvej polovici Vas mrle zeru od nudy a v druhej polovici sa nezdrzite smiechu, ze co za koninu este pride :-) PS: Sorry za interpunkcne znamienka, pisem z tabletu.

V oku tornáda (2014)

Boli časy, keď sa našimi kinami preháňal Twister. Tornádo vyzeralo ako tornádo, hrdinovia vyzerali hrdinsky, skaza bola dokonalá. Mizerná réžia, triky štvrtej cenovej skupiny a postavy hlboké ako Balatón, kde sa ide po polovice jazera tak po kolená vo vode. Taký C-čkový katastrofický film a to doslova katastrofický , ale pre diváka. A nechráni to ani efektne vyzerajúci Richard Armitage.

300: Vzestup říše (2014)

Nočná mora z Elm street nás naučila, že človek má najmenej 50 litrov krvi. 300 : Vzostup ríše pridal, že je v našom tele natlakovaná ako v papiňaku,že po piatom vodotrysku krvi je to viac než komické :o) Celý film drží nad hladinou Odpadu! len fantastická Eva Green svojou rozkoškou Artemisiou a semtam efektne vyzerajúci Xerxes Rodriga Santora. Inak je to len slabý odlesk slávy dnes už klasickej 300 Zacka Snydera.

Temný rytíř povstal (2012)

Príliš dlhé, príliš naťahané, príliš veľa nezmyselných pseudo-psychologických dialógov a príliš málo poctivej a hlavne originálnej akcie ( okopíroval zopár postarších akčných filmov). Batman síce povstal, ale úroveň kvality, ktorú si Mr.Nolan postavil Počiatkom značne vysoko, nedosiahol. Vrchní padouch bol len hlavohruď vedľa z posilovne, dcéra-pomstiteľka príliš patetická a "Catwoman" skôr slúži len ako ťahák pre mužskú časť populácie ( Michelle Pfeiffer predsa len v obtiahnutej kombinéze vyzerá lepšie ). Takže po 1 hodine absolútne nudných scén prídete medzi znudeným zívaním k záveru, že jediné,čo tento film dokáže zachrániť je Bruce Willis. Na druhej strane sa opäť raz potvrdilo, že priemerné filmy majú skvelú hudbu. Mr. Zimmer tá jedna hviezdička je pre Vás.

TRON: Legacy 3D (2010)

Som mierne v rozpakoch, či toto tento film nenazvať skôr remakom než pokračovaním. Ale nechajme to tak. Film je vizuálne nádherný, zostal verný nezabudnuteľnému pôvodnému disajnu. Daft punk sa na hudbe pekne vybúrili. A to je asi tak všetko, čo je na tomto filme dobré. Hlavný hrdina Garret Hedlund ma v podpriemernom Eragonovi očaril viac. Príjemné bolo pozrieť si Michaela Sheena - mal som dojem, že je jediný, kto tam hrá. Vcelku celkom príjemné chvíle strávené v kine, ale nič svetoborného. PS: Keď som prvý krát zbadal na plátne digitálnu verziu mladého Bridgesa, niekoho mi pripomenul - princa Charminga zo Shreka.

Andělé a démoni (2009)

Popri ťažkej priemernosti predchádzajúceho DaVinciho kódu sa Anjeli a démoni vyšplhali horko ťažko na podpriemer. Pán Howard sa snažil síce jedna radosť, ale ani dobrý režisér nezachráni film , keď je predloha mizerná ( keď je raz niečo bestseller, ešte to neznamená, že je to dobré čítanie ). Hanksov Langdon dokonale nepresvedčivý, dej napínavý ako guma na gatiach a vedecké poznatky v štýle " krava je fialová" sú priam úžasne naivné. Tempo filmu udáva skvelá Zimmerová hudba, ktorá vytrháva tento film s 2* z kategórie "odpad !". Odporučenie : kúpte si CD so soundtrackom a prečítajte si radšej niečo od Crichtona alebo Clancyho.

Star Trek (2009)

Keď si niekto myslí, že v Star treku už nie je možné prísť s niečim novým, tak sa mýli. Stačí sa len pozrieť na najnovší dvomi jedničkami poznačený celovečerný počin J.J.Abramsa. Znovu sa vrátite do starého známeho a predsa nového sveta klasického Star treku, kde s klasickou posádkou v novom šate zatočí romulanský padouch Nero v podaní Erica Banu. Postretáte starých známych Kirka - šarmatný bitkár Chrisa Pinea na veliteľskom mostíku Enterprise, Mr.Spock - ušatého Vulkánca Zacka Quinta zajatého medzi svetom logiky a pocitov , "Kostru" McCoya s jeho "láskou" k transportérom v podaní Karla Urbana, ktorého k nám preniesli priamo z rohanských plání či "miracle workera" Scottyho alias Simon "of the Dead" Pegga, bez ktorého by sa slávna Enterprise ani nepohla niežto udržala pokope. A čo vlastne priniesol nové ? Nič a predsa všetko - otvoril totiž cestu k úplne novým dobrodružstvám posádky Enterprise bez toho , aby ste museli zabudnúť na klasickú sériu.