Hellboy (2004)

Niečo, za čo sa komiksový film nemusí hanbiť ( ako napr. druhý spíďa ). Relatívne verne spracovaná predloha a Ron Perlman akoby komiksovému Hellboyovi z oka vypadol. Svižný strih, svojský humor a krásne akčné scény nabité FX. Okrem samotného Hellboya celkom zaujali postavy obojživelného Abého a nemeckého zabijáka, ktorý doviedol masochiznus ad absurdum.

Hicudži no uta (2003)

Upírina v trochu nezvyčajnej podobe. Kazunova rodina trpí dedičnou chorobou, ktorá spôsobuje upírsky smäd po krvi. Od malička vyrastá sám u strýka a tety. V deň , keď sa začínajú prejavovať prvé príznaky, sa od svojej znovunájdenej sestry Chizuny dozvedá o rodinnom dedičstve. Dojímavo a jemne vykreslená problematika dedičnej závislosti na krvi.

Hulk (2003)

Po zhliadnutí tohoto filmu som zistil, že sa aj majster môže utnúť. Celý film mi pri padal v štýle : nuž všetky lepšie komiksové témy sú už zadané, tak nafilmujeme novú verziu zeleného Hulka, len aby sme z toho vytrieskali peniaze. Netvrdím, že je to totálne zlý film, ale jednoznačne Mr. Lee nevyužil celý potenciál komiksu a z "akčné podívané" to zvrhol na rodinnú drámu.

Jádro (2003)

Dobrý nápad, jednoduchá línia, len to chcelo viacej akšn a menej amerického happyendu. Ale pozerať sa to dalo.

Blade 2 (2002) odpad!

Už dávno som nevidel horšie pokračovanie úspešného filmu ako je práve Blade II. Na konci jedničky mali filmári obrovský potenciál , ktorý zostal nevyužitý a to málo, čo použili skorej filmu uškodilo ( šialený nápad priviesť späť Whistlera). K mizerným výkonom treba prirátať aj hlavného záporaka, z ktorým by si poradilo aj malé decko a ktorému chýbala charizma Deacona Frosta z prvého Bladea.

Equilibrium (2002)

Po dlhom čase naplnenom tupými scifíčkami a akčnými filmami konečne niečo, načo sa dá schuťou pozerať a má šmrnc. Akčný príbeh z blízkej či ďalekej budúcnosti, v ktorom sa jediný človek postaví proti systému bez citov. Christian Bale a jeho klerik Preston je cool. Netvrdím, že je tento film dokonalý. Je zliepancom prebratých akčných scén a choreografií. Ale pozliepaných tak, že sa človek pritom nenudí.

Ostří meče (2001)

Jeden z filmov, na ktorom som si zgustol. Štandardná japonska sekačka šmrncnútá so shakespearovic Romeom a Júliou doplnená dokonalou kamerou a strihom, krásnou choreografiou bojových scén a neodolateľnou hudbou v štýle Vangelisovho Blade Runnera.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000) odpad!

Vyjadrím sa slovami môjho obľúbeného autora Harryho Harissona , ktoré vyriekol na jednom z legendárnych Istroconov na otázku, ktorý sci-fi film považuje za najhorší : " Doteraz som si , že Reptilicus" . Ale na druhej strane , je to prvý film, v ktorom Travolta vyzerá dobre.

Černočerná tma (2000)

Krásne nízkorozpočtové scifíčko, nadupané zaujímavými a originálnymi nápadmi a s dobrým obsadením, ktoré urobilo z Vina Diesela hviezdu akčných filmov. Svižný strih, temná atmosféra noci s ešte temnejším tajomstvom číhajúcim na hrdinov, keď zmizne posledný záblesk svetla. Každá chyba je osudná. Ešte niečo. Kde sa tu dajú vyleštiť čočky ?

Tenši kinrjóku (2000)

Alexiel, najvyšší a bohom najmilovanejší anjel , sa odvážil viesť vojnu proti bohu a prehral. Znovuzrodený ako ľudský chlapec trápiaci sa podivnými víziami , ktorý miluje svoju sestru tak, ako by ju vlastný brat milovať nemal. O jeho prebudenie majú záujem obe strany. Prinesie jeho prebudenie apokalypsu alebo spasenie ? Padlí anjeli, dobrí démoni , proste všetko, čo si poctivý ateista môže želať. Zaujímavá téma, nádherná grafika a otvorený koniec.