TRON: Legacy 3D (2010)

Na film jsem se hodně těšil a to ještě dlouhou dobu před vydáním, na první pokus viděno ještě na (15/70mm 3D IMAX = 12,000x8,000) a né novém vylepšeném (3D Digital 3D IMAX = 2048x1080). Doslova jsem byl odvařenej! Tohle je přesně film pro mne. Filmu je třeba odpustit naivitu příběhu, zde si dovolím srovnání, který je podobně naivní jako byl Avatar, rovněž digitální tvář Flynna nebyla 100%. Po stránce audiovizuální se jedná o naprosté orgie a OST od Daft Punk je prostě navýsost luxusní. A k těm co říkají jak je to oproti prvnímu dílu slabé...a kdy jste ho naposledy viděli? Původní Tron je lepší scifi B-čko, spíše pro pár nadšenců než masy. Na "dvojku" jsem šel v hlavě s čerstvě loadnutou jedničkou a odkazy na jedničku jsem si o to více užil.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Michael Cera je mi extrémně nesympatickej...Pilgrima hraje bravurně, a dle mého soudu mu ta role perfektně sedne. Prvních 10 minut než jsem se rozkoukal a pochopil rovinu a osobité zpracování filmu byli trošku krušnější, ale pak už jsem se jen královsky bavil, když přišla na řadu veganská policie, poprskal jsem smíchy celou TV. 5 hvězd ode mne nemá proto, že vtipy byli tak vybroušené že se mi okamžitě vryli do paměti a při opětovném sledování už by nebylo na co koukat.

Sahara (1995) (TV film)

Příjemná a koukatelná odpočinovka. Belushi jako ultimátní seržant drsňák. Geniální vtip proč právě 4 manželky jsou správný počet. Válečná variace na téma "přežití v poušti" a stejnojmenný remake. Sympatičtí herci, odpovídající "záporňák", ačkoliv nejde o žádný gore jatka, byl jsem spokojen.

Bizoni na tahu (1980)

Ani jednou, ale čestně ani jednou jsem se nezasmál. Přitom tváře jako Murray, Aykroyd nebo Chase doslova žeru. Ale to co tady Bill předvádí? Prostě není vtipné! Magora hraje dobře, ale bohužel netuším proč. Jestli se pravdě blíží více tato verze nebo ta s Deppem netuším, ale tato je ta méně koukatelná.

Černá labuť (2010)

Dramata obecně nemusím, proto ani Černá Labuť u mě neměla velké šance. Ačkoliv jsem nebyl znechucen, a rozhodl se akceptovat rádoby dokumentární rozklepanou kameru, tak mne příběh nijak zvlášť nezaujal a ani postava psychicky labilní baletky mne neoslovila.