Mocný vládce Oz (2013)

Klady: Asi hodinu mě to docela bavilo, nejlepší postavička - rozkošná porcelánová panenka, krásné barvičky, Zach Braff a jeho interpretace opičky, vizuální stránka, jednoduchost děje; zápory: film mně postupně přestával bavit a na konci jsem z něj neměl dobrý pocit, jednohubka - víckrát to vidět nechci, neslané nemastné čarodějnické trio, semtam se objevující trapnost a kýčovitost, děj, přeplácanost v pozdějších fázích filmu, nicmoc závěr; =66%.

Zahraj to znovu, Same (1972)

Woody Allen je můj nejoblíbenější tvůrce a viděl jsem všechny jeho filmy (ty nejlepší několikrát), ale tenhle jeho raný scénáristický kousek mě tolik neoslovil. Našel jsem tu několik dialogových, "citováníhodných" perel, pár gagů - kdy jsem při Woodyho nešikovnosti před ženami vybuchl smíchy, ale většinu filmu to bylo takové divné, klasické, prázdné... Nevím, zda to bylo režií, zkrátka jako celek tak 69%, W. Allen sám napsal/natočil spousty lepších příběhů.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

70%. Výborně a efektně natočené, hezky obsazené, má to spád, ale pořád je to dost hloupé. Jednorázová zábava, ale podruhé už to vidět chtít nebudu. Ač se autoři snažili a vizuálně je to pecka, moc mě to nechytlo, já zkrátka potřebuju alespoň náznak nějakého originálního děje, dialogů, vtipu či inteligence, tak to to je a tady jsem to nenašel. Přesto - čekal jsem, že to bude horší. Solidní řežba, kdo to má rád, užije si.

Schindlerův seznam (1993)

I kdyby Steven Spielberg natočil tento jediný film, mám pocit, že by se stejně stal "filmařsky nesmrtelným". Tenhle film, tato pocta, musela být natočena a je dobře, že se jí zhostil právě S.S. Spousta velkých momentů, které se vám vryjí do paměti, skvělé herecké výkony, nemohu posoudit jak přesná - ale atmosféra byla skutečně mrazivá a tento film by měli vidět všichni žáci v rámci dějepisu. Pro představu a ilustraci válečných hrůz ideální. Na druhou stranu - Němci by měli mluvit Německy a ne Anglicky, a celé to mohlo být klidně o půl hodiny kratší. Ale bezpochyby - je to velký Film.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

"Té lípy se nevzdááám!" Co charakter, to perla, od zvídavého invalidy Karáska po mistra Prácheňského. Nespočet hlášek, seminář nic moc (proto dávám 4 hvězdy), ale hra samotná - geniální. Patří do mé top 3 cimrmanovek (spolus se sev. pólem a Dlouhým, Širokým, ...).

Mrtví a neklidní (2013)

Máme tu další případ zkaženého zajímavého nápadu.

Jedna mezi oči (2012)

3.4/5 || Ale jo, celkem jsem se při téhle akčňárně bavil. Stallone - Momoa bezva, sázka na toho bezkrevnýho Korejce se však nevyvedla. Film je plný klišé a tak neoriginálních dějových prvků, až jsem nad tím mával rukou, protože to odsýpalo, akční scény jsou natočeny kvalitně a Stallone má obrovský charisma (a bohužel i vystouplý žíly, na což není hezký pohled). Není to trapné, ale solidní.

Predátor 2 (1990)

3.5/5 || Prvních 60 minut nic moc, obzvlášť začátek se mi nelíbil vůbec, ale zbytek filmu stojí za to: honička D. Glovera s Predátorem se povedla a i z vyvrcholením jsem spokojen. Těm dvěma nemám co vytknout, ale zbytek castingu se hrubě nepovedl - spousta postav mě tu irituje a štve. Z námětu šlo vytěžit víc, proč ten zmatečný a zbytečný začátek s válkou gangů, ten bych úplně odstříhl.

Konečná (2013)

Tomu říkám pocta žánru. 1 z nejzábavnějších akčňáren posledních let (myslím to naprosto vážně). Je to jednoduché, svižné, skvěle herecky obsazené, ale hlavně supravtipné. Nasmáli jsme se hodně a neváhám s plným hodnocením :-) || Po druhém shlédnutí: hvězdičku neubírám, mně se vám tenhle film prostě líbí!

Frajer Luke (1967)

Zlatý fond kinematografie neboli 1 z top filmů historie? NE. Pro mě ne. Paul Newman: vynikající a přímo stvořený pro tuhle roli. Jak je zde zdůrazněno: ten jeho frajersky šibalský úsměv je nesmrtelný. Stejně tak výborný výkon podali George Kennedy či dozorci. Příběh má pár výraznějších či překvapivých míst (poslední útěk, boxerský zápas, poker), chvílemi je i vtipný (sázka s 50 vejci, sexy provokativní mytí auta, opět ten poslední útěk), nicméně povětšinou mě zase tolik nebavil a celkové jeho vyznění mi přišlo negativní. Jednou vidět určitě stačilo. 3.5/5.