Pravidla moštárny (1999)

Po shlédnutí tohohle snímku mi v hlavě nejvíce utkvěla nádherná hudba zesilující poetiku filmu. V tom se toho zase tolik nestane, když se člověk zamyslí nad hlavními dějovými prvky a předěly, tady jde hlavně o atmosféru, herecké výkony a již zmiňovanou poetiku - autoři se snaží hrát na city a citlivější povahy si zde zcela jistě pobrečí. Pokud ale nemáte "slaďáky" rádi, asi se vám to bude zdát přehnané (viz některé nízké komentáře zde na csfd).

Nic nás nerozdělí (2012)

Dobře a věrně natočené, ale po drtivou většinu filmu nudné. Příběh na pozadí monstrózní přírodní katastrofy je nezajímavý a "prodloužovaná" na konci filmu je už téměř k nesnesení. Ovšem technická stránka věci - detailní záběry zranění, při nichž jsem často musel odvracet zrak, kamera, příchod vlny - to tvůrci zvládli na jedničku.

Četník ve výslužbě (1970)

Začátek je děsivě trapný, pasáž s hipíky naopak nejlepší část téhle četnické epizody, která se moc nepovedla. Až moc se zde tlačí na nostalgii a připomínání nej vtípků z minulých sérií, většina těch nových je nejen nevtipná, ale často až nepříjemně rozpačitá.

Zahřívací kolo (2006)

Příliš jsem od téhle romantické komedie nečekal (kvůli nízkému hodnocení na CSFD), ale podle bratra to měl být fajn film, tak jsem to zkusil, vypnout to můžu vždycky. A dávám za pravdu bratrovi - tenhle film je fajn, ani chviličku jsem se nenudil, vybraní herci sem padnou, je to dobře napsané i zrežírované a nejlépe tenhle snímek asi zhrne trochu otřepaná věta: "prostě se mně na to celou dobu příjemně dívalo." Tahle romantika mě bavila a hodnocení na imdb (67) jako obvykle mnohem lépe sedí.

Rozverná mládež (2003)

Velice nudný film, ale ne tak špatný, abych ho nedodíval do konce. Popisek tady na CSFD je velmi zavádějící. James McAvoy, psaný jako první, zde hraje snad 5-7 minut. Naopak S.C. Moore téměř "neslezl z obrazovky" a je psán až na konci 3. řádku. Emma Thompson či Helen Mirren zde nehrají vůbec. Kdo ten popisek psal? Nicméně film se mi nelíbil. Podíval jsem se na něj na základě doporučení, že prý "není tak špatný, jak je hodnocen", ale podle mého by si "Bright Young Things" zasloužil těch procent ještě méně než stávajících 62.

Iron Man 3 (2013)

Poprvé jsem IM3 shlédl ve 3D v orig. znění, čímž byl zážitek umocněn. Dojmy? Nejlepší díl trilogie, perfektní zážitek, zábava, nadšení při odchodu z kina a touha se na film podívat co nejdříve znovu. Fajn nápady, spousta vtípků a hlášek. Podruhé a potřetí doma na DVD už jsem sice tak nadšený nebyl, ale pořád jsem se výborně bavil.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

První série výborná. Dobře napsané i zahrané hlavní postavy, spíše humorné zápletky a lehkovážná atmosféra, malý počet dílů, takže to nezevšední, fajn hudba – to vše dává dohromady výjimečnou kombinaci zábavy. Další série: Trochu mi vadila změna titulních rolí, chvíli trvalo, než jsem si zvykl. Poslední 3 série už nebyly tak super, ale pořád mě bavily a nakonec jsem si oblíbil i Rudyho.

Taxikář (1976)

Nadhodnocené (přinejmenším o 15%). Ano, Robert De Niro je výborný, atmosféra zachycena výstižně, ale... režijní styl M. Scorsese mi zkrátka nesedí, příběh nic moc, je to moc zdlouhavé a hlavně: místy divné, Pasáž kolem "balení" Betsy je fajn, naopak konec se moc nepovedl.

Nevědomí (2013)

Skvělá futuristická sci-fi, což je můj oblíbený žánr. V kině to je nádherná podívaná i poslouchaná: perfektní efekty, které se nám nebojí ukázat velkolepé záběry (jak hi-tech, tak přírodní), výborný soundtrack, který stojí za to si ihned pořídit, bezva Tom Cruise a holky O.K. a A.R. (plus Morgan Freeman potěší snad vždy) a hlavně nápaditý scénář, který ve mně udržel zvědavost až do konce. Taktéž solidní akční scény. Proč ne tedy plný počet hodnotících hvězdiček? Po shlédnutí jsem se necítil naprosto nadšen či unešen, ale "jen" velice spokojen. Do kina se na tohle rozhodně vyplatí jít - není to klišé, naopak filmeček chytrý, kvalitně natočený a skvělých sci-fi je tak málo (alespoň na můj vkus)...

Iron Sky (2012)

Vcelku zajímavý nápad pohřbený stupidním scénářem. Fajnová vizuální stránka (kam započítávám i hlavní sexy nazi zeměložku v podání Julie Dietze) oproti spoustě nesmyslům, trapností, klišé, špatných dialogů a ještě horších charakterů, tenhle film se zkrátka ve více směrech nepovedl než povedl.