lioncel

lioncel

Han Bor

Japonsko
ノスタルジア、それは私のもの...

21 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 9.12.2018
  Puhdys - Das letzte Konzert (koncert) (2016)

  Seznam skladeb:
  01. Was bleibt
  02. An den Ufern der Nacht
  03. Unser Schiff
  04. Geh zu ihr
  05. Melanie
  06. Kühle Lady
  07. Wenn Träume sterben
  08. Die Welt ist ein Wunder
  09. Ich will nicht vergessen (Deutschland)
  10. Wilder Frieden
  11. Abenteuer
  12. Es war schön
  13. Hiroshima
  14. All diese Jahre
  15. Wirst du für mich da sein
  16. Bis ans Ende der Welt
  17. Schlagzeugsolo
  18. Rescue Me
  19. Rockerrente
  20. Boote der Jugend
  21. Mein zweites Leben
  22. Sternenstunden
  23. Ich bin der Liebe Gott
  24. Wenn ein Mensch lebt
  25. Lebenszeit
  26. Alt wie ein Baum
  27. Was bleibt
  28. Hey, wir woll'n die Eisbären sehen
  29. Eine Frage der Ansicht
  30. Das Buch

  Bonus:
  31. Perlenfischer
  32. Erinnerung
  33. Königin

  • 19.8.2018
  Zatóiči čikemuri kaidó (1967)

  Umírající žena poprosí Zatóičiho, aby předal jejího malého synka otci, který se s chlapcem nikdy nesetkal. Když Zatóiči tohoto muže hledá, zjistí, že ten byl donucen místním šéfem yakuzy splácet své dluhy z hazardu neobvyklým způsobem: malováním nelegálních erotických obrázků. Rozhodnut spojit otce a syna dohromady, se Zatóiči vydává proti místní yakuze. Poté se ještě postaví soupeři nejdůstojnějšímu: vládou poslanému zručnému samurajovi.

  • 11.8.2018
  Dappi waifu - peau de mon épouse (2005)

  Před mnoha lety autor a zároveň interpret jednoho jediného skoro hitu prochází svým životem jako značně svérázná místní figura vzdorující téměř všemu, co ho obklopuje a co život a doba běžně přináší. Zpívá na ulici, ale bezdomovec není - „vždyť bydlím v bytě“.  Ve svém typickém barevném oblečení s neustálou chutí na sex - přitom s bolestivým pozadím a hlavně s takovou tou pro ženy lákavou živočišnou aurou - hodně jich není proti. Hajime Mizorogi, nedoceněný zpěvák, hudebník, který se snaží s pomocí oddaného druha restartovat svou kariéru. Člověk se svéráznými názory i chováním…

  • 16.7.2018
  Saitei (2017)

  Tři příslušnice něžného pohlaví točí dobrovolně filmy pro dospělé. Tou první je zasněná, v manželství neuspokojená, asi třicetiletá žena Miho, hledající hlavně změnu svého nudného života. Druhou je bezstarostná Ayano, která odešla od své matky do Tokia, údajně za studiem na vysoké škole. Tou třetí je svou matkou ovládaná středoškolačka Ayako. Toto je jejich příběh…

  • 25.2.2018
  Noongil (2015)

  Velmi citlivě a ohleduplně poodkrývají autoři filmu jedno z posledních dlouho tabuizovaných témat souvisejících s činností japonských okupačních sil během 2. světové války, kdy desetitisíce mladých žen a dívek z obsazených území bylo dlouhodobě krutě zneužíváno v armádou zřízených střediscích, kde panovaly úplně neskutečně brutální nelidské podmínky, které většina z těch nebožaček neměla šanci přežít...

  • 23.12.2017
  Jarukkja kiši (2015)

  Natěšený Gosuke Makoto (kalhotky!!!) pln nadšení a očekávání přestupuje na novou školu. Hned po svém příchodu docela zaskočený tvrdě narazí. Vládnou zde totiž dívky a jejich nekompromisní pravidlo (žádná erekce!!!). Nepolepšitelný Gosuke se ovšem rovnou zakouká do předsedkyně školní rady, kterou je dívkami uctívaná a zbožňovaná Shizuka Misaki a je rozhodnut proti tomuto nesprávnému pravidlu bojovat. Zprvu velmi nepřátelské dívky vůbec netušily, jak budou pomoc chlapců ještě potřebovat…

  • 8.2.2015
  Live at the Rainbow (koncert) (1975)

  1974 byl pro Queen rok nabitý velkým nasazením. Měli své první dva velké hity "Seven Seas Of Rhye" a "Killer Queen," vydali dvě nová alba : "Queen II" a "Sheer Heart Attack". Absolvovali velké úspěšné turné po celé Velké Británii, Americe a Evropě. Ve Velké Británii odehráli tři vyprodaná show v legendárním Rainbow Theatre in London's Finsbury Park, jedno v březnu k albu "Queen II" a jeho následnému turné a dvě potom v listopadu po vydání alba "Sheer Heart Attack". Dnes, při 40. výročí těchto přehlídek, mohou fanoušci konečně vychutnat „Queen Live At Rainbow 74" na blu-ray – vše je láskyplně restaurováno, re-editováno, včetně doplnění mnoha dříve neviděných záběrů. Hlavní záznam je z listopadu, jako bonus jsou potom přiloženy jediné dochované záběry z vystoupení z března. Queen oslňují své publikum s nezapomenutelnou živelností a umem, ukazují svou hudební dovednost a vekou sebedůvěru. Ostatně tak, jak to bylo u nich vždy, nejen tenkrát v době jejich mládí.

  • 26.12.2014
  Natalri (2010)

  Uznávaný sochař a pedagog se setká v umělecké galerii u své slavné sochy nahé dívky Natali se svým bývalým žákem. Vzpomínají na studentku Mi-ran, která pro ni stála modelem. Každý z nich ji znal úplně jinak, přesto pro oba byla tou jedinou osudovou životní láskou.

  • 24.12.2014
  Linhas de Wellington (2012)

  27. září 1810 byla francouzská vojska pod velením maršála Massena poražena u Serra do Bucaco anglo-portugalskou armádou generála Wellingtona. I přes toto vítězství byli Portugalci a Britové následně nuceni ustoupit před početně silnějším nepřítelem. Potřebovali ho nalákat do Torres Vedras, kde Wellington nechal postavit opevněné, těžko překonatelné linie. Současně byl vydán příkaz k evakuaci rozsáhlého území mezi bitevním polem a Torres Vedras, kdy součástí plánu bylo spálení úrody a odvezení či zničení veškerých zásob, aby se tím zabránilo Francouzům získat nějaké potraviny. Toto je dobrodružství mnoha postav ze všech společenských vrstev - vojáků a civilistů, mužů, žen a dětí, mladých i starých.

  • 4.4.2014
  12-12-12 (2013)

  Jedná se o 157 minutový televizní záznam z benefičního koncertu na podporu obětí hurikánu "Sandy", který se konal 12.12.2012 v Madison Square Garden. 17.9.2013 byl tento koncert v USA vydán na DVD.

  Zahráli :
  Bruce Springsteen & The E Street Band - "Land of Hope And Dreams"
  Bruce Springsteen & The E Street Band - "Wrecking Ball"
  Roger Waters - "Another Brick In The Atlantic Wall Part I, II & III"
  Roger Waters - "Us And Them"
  Roger Waters - "Comfortably Numb" (featuring Eddie Vedder)
  Bon Jovi - "It's My Life"
  Bon Jovi - "Wanted Dead Or Alive"
  Eric Clapton - "Got To Get Better In A Little While"
  Eric Clapton - "Crossroads"
  The Rolling Stones - "You Got Me Rocking"
  The Rolling Stones - "Jumpin' Jack Flash"
  Alicia Keys - "No One"
  The Who - "Who Are You"
  The Who - "Baba O'Riley"
  The Who - "Love Reign O'er Me"
  Billy Joel - "Miami 2017 (Seen The Lights Go Out On Broadway)"
  Billy Joel "Movin' Out (Anthony's Song)"
  Billy Joel "You May Be Right"
  Chris Martin "Viva La Vida"
  Chris Martin "Losing My Religion" (featuring Michael Stipe)
  Chris Martin "Us Against The World"
  Paul McCartney "Helter Skelter"
  Alicia Keys "Empire State Of Mind (Part II)"

  Dále vystoupili :
  Billy Crystal Susan Sarandon
  Kristen Stewart
  Jon Stewart
  Jimmy Fallon Stephen Colbert
  Sean Combs and Olivia Wilde
  Steve Buscemi
  Jake Gyllenhall
  Blake Lively
  Leonardo DiCaprio, Quentin Tarantino,
  Jamie Foxx and Christoph Waltz

  • 30.12.2013
  Eis frei (2008)

  V extrémních případech má člověk schopnost přežít skrze sílu své představivosti... Zima 1940, noční bombardování Rotterdamu.
  Eis frei je čistý a poetický příběh o mladé dívce Catharině, kterou hraje herečka Sylvia Hoeks, která se snaží uniknout tvrdé realitě války útěkem do vlastního světa fantazie. V tomto magickém a surrealistickém prostředí potom prožívá okamžik pravého štěstí a dokáže se postavit proti válce.

  • 4.10.2013
  Valtatie 13 (TV film) (2012)

  Náhodně objevený starý dopis je podnětem k tak trochu bizarní road movie dvou navzájem povahově zcela odlišných sester. Společná cesta po "dálnicí 13" a především zážitky z ní, přivádí obě sympatické ženy k vzájemnému poznání, sblížení a ocenění.

  • 28.9.2013
  Pussikaljaelokuva (2011)

  Tři outsaideři s věčně plnou igelitkou lahváčů, dva snaživý příslušníci a jeden opakující se specifický způsob nakupování ve finské komedii plné reality ze současného života. A to vše za neustávajícího pronášení různých moudrostí z úst jednoho z hrdinů, Henninena, a v neposlední řadě také jednoho velmi jemně naznačeného milostného okouzlení.

  • 12.9.2013
  38 svědků (2012)

  Mladá žena je v noci na ulici sexuálně napadena a posléze i brutálně zavražděna. Stalo se uprostřed obydlené čtvrti. Nikdo však nic neviděl, nikdo nic neslyšel. Všichni buď spali, nebo prostě nic nevědí. Policie i novinářka zabývající se tímto ohavným skutkem čelí stejnému tichu. Velký smutek, fotografie oběti, spousta svíček a květin na improvizovaném pietním místě u okraje chodníku. To je vše. Lodivod Pierre Morvand je jedním z obyvatel okolí místa činu a je zároveň jediný, komu nedá svědomí spát.

  • 17.7.2013
  Vuonna 85 (2013)

  Finská rocková romantická komedie  Vuonna 85,  plná výborné muziky, piva a tvrdého alkoholu, se svým dějem vrací do doby, kdy ještě stále nebylo rozhodnuto, který video systém se stane tím nejrozšířenějším. Hlavním hrdinou je dělník Tommi, který zrovna v momentu, kdy špatně vyhodnotí jisté indicie, v domnění, že jeho přítelkyně je s ním těhotná, potkává svou opravdovou životní lásku - sympatickou pohlednou Karoliinu. Ta mu zanechá po jediné společné noci na břehu moře svou mapu, kde mu předtím vyznačila tužkou na oční stíny svou letní prázdninovou trasu po hudebních festivalech napříč celým jižním Finskem. Tommi se záhy vydává po jejích stopách... Příběh o opravdovém přátelství, o cestě a životní volbě.

  • 29.5.2013
  Puhdys - Das 3000. Konzert und mehr (koncert) (2002)

  Záznam 3000. vystoupení německé rockové skupiny PUHDYS pořádaného v roce 1999 ve Waldbühne v Berlíně k oslavě 30 let působení skupiny. Puhdys zahráli celkem 21 svých známých skladeb, poté přidali ještě směs dalších šesti songů. Velmi sympatická je vzpomínka na zemřelého bývalého baskytaristu skupiny. Hudebně ani jinak bohužel moc neoslnil přizvaný host herec Mario Adorf. Toto DVD dále obsahuje kompletní diskografii a biografii a také 5 videoklipů, z nichž 4 jsou dnes už více než úsměvné (to je ale samozřejmé vzhledem k době a místě jejich vzniku). Ovšem poslední, nejnovější klip - fotbalová hymna skupinou složená pro FC Hansa Rostock, to už je něco úplně jiného.

  • 29.5.2013
  Karat - Das Jubiläumskonzert [25 Jahre Karat] (koncert) (2005)

  Záznam koncertu k 25. výročí založení německé rockové skupiny KARAT pořádaného 9. 9. 2000 v Berlíně. Jako speciální host zde vystoupil velký příznivec zpoza bývalé železné opony, známý zpěvák, skladatel a rockový kytarista Peter Maffay.

  Seznam skladeb:

  01. Schwanenkönig
  02. Gewitterregen
  03. Hab den Mond mit der Hand berührt
  04. Ich liebe jede Stunde
  05. Abendstimmung
  06. Der Ozean
  07. Die Glocke 2000
  08. Mich zwingt keiner (duet Peter Maffay a Herbert Dreilich)
  09. Blumen aus Eis
  10. König der Welt
  11. Magisches Licht
  12. Der Blaue Planet
  13. Vorstellung der Band
  14. Über Sieben Brücken musst Du gehn (duet Peter Maffay a Herbert Dreilich)
   

  • 13.5.2012
  Progres Story 1968 - 2008 (koncert) (2008)

  Videozáznam byl pořízen během dvou památných koncertů, které se konaly 6. a 7. října 2008 v brněnském Semilassu. Obě vystoupení byla ke 40. výročí založení skupiny, a tak zde vystoupili téměř všichni hudebníci, kteří za ta léta kapelou prošli. V dobových sestavách odehráli skladby z téměř všech svých alb, zaznělo celkem 18 známých songů. Tento zkrácený, původně přes dvě hodiny dlouhý, videozáznam byl vydán na DVD už měsíc po těchto koncertech.

  • 14.4.2012
  Yes: Acoustic (2004)

  První akustický koncert své kariéry nahráli Yes v malém studiu v Kalifornii 26. ledna 2004. Zazněly skladby Tiger Rag • Long Distance • Runaround • South Side of the Sky • Show Me • Roundabout • Time is Time • I've Seen All Good People.
  Součástí DVD je dále třiadvacetiminutový dokument režiséra Roberta Garofala ze zkoušek a příprav na vlastní natáčení akustického koncertu s komentářem klávesisty Ricka Wakemana, a jako bonus čtyři TV trailery plus dva pro kino, všechny k dokumentu Yesspeak.

  • 14.4.2012
  Classic Albums: Deep Purple - Machine Head (2002)

  Zajímavý dokument popisuje neuvěřitelný příběh o natáčení alba "Deep Purple - Machine Head", alba obsahujícího rockovou klasiku z nejznámějších, skladbu "Smoke On The Water". Samotné LP bylo v roce 1972 přijaté s nadšeným celosvětovým ohlasem a potvrdilo skupinu Deep Purple na přední pozici vrcholu vlny hard rocku a zařadilo je navždy mezi největší hudební legendy. V exkluzivních rozhovorech Ritchie Blackmore, Ian Gillan, Roger Glover, Jon Lord a Ian Paice prezentují svůj subjektivní pohled na natáčení tohoto alba. Uvedeny jsou k tomu skladby: Highway Star, Smoke On The Water, Space Truckin, Never Before, Pictures Of Home a jako bonus: When A Blind Man Cries a Black Night, to vše je dále doplněno o různé archivní záběry z koncertů, včetně velmi vzácných záběrů z USA, z několika televizních vystoupení a propagačních videí. Jedinečný pohled na natáčení alba považovaného za jedno z nejvlivnějších a nejúspěšnějších hardrockových děl z počátku sedmdesátých let minulého století.

  • 13.3.2012
  Deep Purple: In Concert With the London Symphony Orchestra (TV film) (2000)

  Filmový záznam ze společného vystoupení v Albert Hall v Londýně, pořízený ve dnech 25. a 26. září 1999, obsahuje celkem třináct skladeb včetně Concerto for Group and Orchestra – Movement I-III. Diriguje Paul Mann.

  • 13.3.2012
  Rory Gallagher - The Complete Rockpalast Collection (2005)

  5 koncertů z období 1976-1990 patřících do série German Rockpalast TV je na třech DVD discích. Ty obsahují záznamy z Cologne (1976), Essenu (1977), Loreley (1982), Wiesbadenu (1979) a Cologne (1990), dále pak Jam Sessions z Wiesbadenu (1979) a Loreley (1982).

  • 13.3.2012
  STYX - Return to Paradise (koncert) (2000)

  Čtyřnásobně multiplatinové, koncepční album skupiny Styx z ledna 1981 se stalo jejich největším hitem. Na DVD je záznam z koncertu v Rosemond Theatre z roku 1996 a obsahuje 17 skladeb, včetně všech pěti hitů Rockin' The Paradise, Blue Collar Man, Lady, Boat On The River a Babe.

  • 13.3.2012
  DORO: Für Immer (2004)

  Seznam skladeb:
  DVD 1 - Koncert v německém Balve
  1. Hellbound
  2. Always Live To Win
  3. True As Steel
  4. 1 Rule The Ruins
  5. Burning The Witches
  6. Save My Soul
  7. Hellraiser
  8. Love Me In Black
  9. Für Immer
  10. Fall For Me Again
  11. East Meets West
  12. DRUMSOLO
  13. Burn It Up
  14. Fight
  15. All We Are
  16. Rock Before We Bleed
  17. Earthshaker Rock
  18. Undying
  19. Constant Danger
  20. Chained
  21. Ich Will Alles
  22. Metal Tango
  DVD 2 – záznamy z vystoupení z různých zemí včetně Velké Británie, Španělska a Chorvatska a originální videa.

  • 13.3.2012
  Mark Knopfler - A Night in London (koncert) (1996)

  Mark Knopfler bez Dire Straits, jedná se o záznam jeho sólového koncertu, který se uskutečnil v květnu 1996.
  Seznam skladeb :
  01. Darling Pretty
  02. Walk Of Life
  03. Imelda
  04. Father & Son
  05. Golden Heart
  06. Rüdiger
  07. Cannibals
  08. Je Suis Desole
  09. Last Exit To Brooklyn
  10. Romeo & Juliet
  11. Done With Bonaparte
  12. A Night In Summer Long Ago
  13. Brothers In Arms
  14. Going Home: Theme Of The Local Hero
  15. Are We In Trouble Now
  16. Gravy Train

  • 13.3.2012
  Stevie Ray Vaughan and Double Trouble: Live from Austin, Texas (1995)

  Seznam skladeb:
  1. Pride And Joy
  2. Texas Flood
  3. Voodoo Chile
  4. The House Is Rockin'
  5. Tightrope
  6. Leave My Girl Alone
  7. Cold Shot
  8. Crossfire
  9. Riviera Paradise
  10. Tick Tock
  11. Little Wing (Bonus Video)
  První čtyři skladby jsou z roku 1984, další z roku 1989, bonus Fender promo video známého výrobce kytar, který obsahuje unikátní dobové záběry a fotografie slavných kytarových legend (mimo jiné: Leadbelly, Hendrix, T-Bone Walker, B.B. King) pospojované filmovými šoty z výrobního závodu a se záběry Stevie Ray Vaughana z památných míst hudební historie amerického jihozápadu, podbarvených známou písní v jeho podání.

  • 12.3.2012
  Jeff Healey Band: Live at Montreux 1999, The (2005)

  Seznam skladeb:
  01. My Little Girl
  02. Stop Breakin' Down
  03. Thrid Degree
  04. I Think I Love You Too Much
  05. Stuck In The Middle With You
  06. I Can't Get My Hands On You
  07. Yer Blues
  08. Angel Eyes
  09. Roadhouse Blues
  10. See The Light
  11. Hoochie Coochie Man
  Bonus: skladby z 1997:
  01. As The Years Go Passing By
  02. That's What They Say
  03. Put The Shoe On The Other Foot
  04. While My Guitar Gently Weeps

  • 12.3.2012
  Live at the El Mocambo: Stevie Ray Vaughan and Double Trouble (1991)

  Seznam skladeb:
  01. Testify
  02. So Excited
  03. Voodoo Chile (Slight Return)
  04. Pride And Joy
  05. Tell Me
  06. Mary Had A Little Lamb
  07. Texas Flood
  08. Love Struck Baby
  09. Hug You Squeeze You
  10. Third Stone From The Sun
  11. Lenny
  12. Wham!

  • 12.3.2012
  The Everly Brothers Show (TV seriál) (1970)

  Seznam skladeb:
  01. Claudette
  02. Walk Right Back
  03. Crying in the Rain
  04. Cathy's Clown
  05. Love Is Strange
  06. When Will I Be Loved
  07. So Sad (To Watch Good Love Go Bad)
  08. Bird Dog
  09. Be-Bop-a-Lula
  10. Barbara Allen
  11. Long Time Gone
  12. Step It Up and Go
  13. Bye Bye Love
  14. Wake Up Little Susie
  15. Medley:
  - Devoted to You
  - Ebony Eyes
  - Love Hurts
  16. ('Til) I Kissed You
  17. All I Have to Do Is Dream
  18. Lucille
  19. Let It Be Me

  • 12.3.2012
  Elton John - Love Songs (video kompilace) (1996)

  Seznam skladeb:
  01. Sacrifice
  02. Candle In The Wind
  03. I Guess That's Why They Call It The Blues
  04. Don't Let The Sun Go Down On Me
  05. Sorry Seems To Be The Hardest Word
  06. Blues Eyes
  07. Daniel
  08. Nikita
  09. Your Song
  10. The One
  11.Someone Saved My Life Tonight
  12. True Love
  13. Can You Feel The Love Tonight
  14. Circle Of Life
  15. Blessed
  16. Please
  17. Song For Guy
  18. Believe

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace