Deadpool (2016)

Deadpool dejovo neprináša nič nové, akurát je do klasického origin story šikovne zakomponovaná romantická línia, v ktorej to celé funguje najlepšie a v týchto pasážach film dokáže najlepšie pobaviť (viď. scéna o sviatkoch). Veľkým plusom je to, že si tvorcovia dokázali vydupať eRkový rating, ktorý je pre Marvelovky skvelým osviežením. Lenže vtipy na úkor slávnych filmov, hercov a popkultúry ako takej tu už boli mnohokrát a navyše v oveľa lepšom podaní. Humor je vo filme až nepekne nevyvážený a z tých mnohých hlášok som sa zasmial asi tak 2x. Na druhej strane Deadpool nie je priveľmi dlhý na to, aby naozaj začal nudiť, je príjemne WTF a nebojí sa šokovať.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Depp sa vracia na výslnie a ja mu to pri jeho súčasnej tvorbe zo srdca prajem. Len škoda, že je Black Mass príliš nenápadaný a nemá potrebu byť niečím viac. O rok si z neho budeme pamätať len zvučné obsadenie.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Zakladateľ stále populárnejšieho námetu čo séria, to iný príbeh. Jednotlivé série ponúkajú rovnaké obsadenie, avšak iné postavy, inú dobu a dokonca aj vždy trochu iný žáner. A až na 3. (Coven) sú všetky viac-menej rovnako kvalitné. Klenot. 90%

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

12 rokov na obrazovke a vždy ma to dokázalo baviť. A hoci čím bližšie ku koncu o to viac to škrípalo, aj napriek tomu som vydržal až do konca.

Gotham (2014) (seriál)

1. séria: Seriál podáva origin príbehy jednotlivých ikonických postáv tohto univerza vcelku solídne a predovšetkým vierohodne. Len ťažko sa ale dá zbaviť pocitu, že tvorcovia iba na oko tieto známe postavy využívajú a že bez nich by to v podstate bola len tuctová kriminálka. Zatiaľ 70% uvidíme po niekoľkých dieloch ďalšej série. Celkový dojem aj napriek tomu ale prevažne kladný.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Druhý crossover obľúbených marvelovských hrdinov síce po produkčnej stránke funguje, na poli scenáristickom však zlyháva možno viac než kedykoľvek predtým. Je to akčné, zábavné, miestami aj skutočne napínavé, ale je tam toho už priveľa. Tentoraz je to viac-menej kalkul na značku, než potrebné pokračovanie, ktoré by to celé posúvalo niekam ďalej. Pribudlo nových Avengerov a hoci sa možno vyhovárať na to, že väčšina z nich už má samostatný origin film za sebou, a teda už by sme každého z hrdinov mali po mnohých stránkach poznať, nemení to nič na tom, že hlavných postáv už je skrátka priveľa a pritom ani jedna nemá dostatok priestoru (až na Hawkeya). Ako celok však dobré a prevládajú u mňa skôr pozitívne dojmy. Nabudúce by to už však chcelo zobrať z iného súdka..

Lucy (2014)

Transcendence sa po tejto zlátanine s veľkým, ale premárneným potenciálom, radšej vyhnem.

Interstellar (2014)

Bude mať film úspech, pretože je to prepracovaná, nadčasová a originálna sci-fi story, alebo preto, lebo je to ďalší počin TOHO Chrisa Nolana? Zrejme obe možnosti, aj keď tá druhá má asi k pravde bližšie. Inteligentný scenár opisujúci zánik Zeme asi tým najoriginálnejšíím spôsobom, aký som videl, spolu s úžasným Nolanovým štýlom podania si ma tento film získal rovnako ako asi všetky nolanovky. No zároveň je to jeho prvý film, ktorý si nemám potrebu pozrieť druhý raz. Všetko je tu až priveľmi priamočiare a doslovné. Navyše záver a celkovo spoliehanie sa na "nich" po celý film, je až priveľká oporná barlička...

Na hraně zítřka (2014)

Inteligentný, rýchly, svieži blockbuster, kde som nemal čo vytknúť a len s otvorenou hubou dopozeral do konca. Super.